O myších a lidech / Na plechárně přehled

O myších a lidech / Na plechárně
https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57818/bmid_o-mysich-a-lidech-na-plecharne-tL9-57818.jpg 4 82 82

Dvě novely, v nichž se dokonale obráží spisovatelovo porozumění pro člověka a schopnost proniknout k jeho nejvlastnější lidské podstatě. První (O myších a lidech, 1937) vypráví o dvojici přátel, kteří putují za prací i nakonec za tragicky rozbitým životním snem, druhá (Na plechárně, 1945) je vlastně pestrým sledem obrázků ze života obyvatel ulice v konzervárenské čtvrti města na kalifornském pobřeží.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Of Mice and Men / Cannery Row

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O myších a lidech / Na plechárně. Přihlašte se a napište ho.

Janadvorackova
29.12.2023 4 z 5

Zatímco druhá novela je delší a košatější, první víc zasáhne.

konicekbily
13.06.2023 5 z 5

Obě novely - ač příběhy odlišnými - jsou sociálními novami. Autor si za hlavní postavy svých mini-příběhů zvolil lidi z okraje společnosti a svým dokonalým stylem podrobného vyprávění zdánlivě zbytečných detailů - ať popisu "kulis" příběhů či jednání postav - dává čtenářovi nahlédnout do smutných osudů svých hrdinů. Věřím, že vše pobral ze svých životních prožitků.

PetrCepek
05.10.2020 5 z 5

Po čtyřiceti letech jsem z knihovny vytáhl přesně tenhle maličký paperback z roku 1965 s překrásným "staročeštinářským" překladem a opět jsem byl nadšený. Je to jako potkat prima spolužáka z mateřské školky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha O myších a lidech / Na plechárně v seznamech

v Právě čtených2x