Pavlína2019 Pavlína2019 komentáře u knih

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Jé, tak to se mi líbilo!!!
A to tento žánr nečtu, setkala jsem se jen s knihami D. Coates, ale tohle se mi líbilo o mnoho víc.
Napsáno nápaditě, zajímavě, citlivě a mělo to spád.
Ohromně napínavé, jde se do minulosti, to zbožňuji - jedním slovem bezvadné, přečteno za dva dny a nedalo se přestat.
Rozhodně doporučuji!

30.07.2022 5 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Je pravda, že mě takovýto konec mrzí a poněkud štve, i když věřím, že se na vše přijde, ale je to volba autorky.

Kniha je napsaná dobře, lehce se čte, je napínavá. Možná jsem se s podobným tématem setkala, ale což. Mě se líbila.
Ačkoliv mi šly občas určité situace na nervy, to asi každému, když si představí být v kůži hrdinky...

Knihu si přečtěte, nedejte na některá, řekla bych až nevhodná hodnocení - proč tito lidé nenapíší něco sami? :-)

Doporučuji...

17.03.2022 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Jsem moc spokojená...

05.12.2021 5 z 5

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

Úžasná kniha, perfektní, jsem stoprocentně nadšená. Všichni si ji přečtěte, jakož i všechny ostatní autorovy knihy. Píše skvěle, moc šikovný pán!

22.11.2021 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Můj oblíbený autor. Četla jsem již více pokračování - teď jsem se dostala k této první knize. Možná, že jsou další knihy lepší. Možná tím, že o hlavním hrdinovi víme už víc. Možná někomu více sednou další témata knih... Mě se líbí. A doporučuji!

03.09.2021 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Pecka, paráda!!! Tento autor je výjimečný! Knihu jsem přečetla za den a půl, je šíleně napínavá, zajímavá, prostě světová. Těším se na další díl! A všem doporučuji!

07.07.2021 5 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Ach, taková smutná kniha. Kate je mi v jejím osamění líto, škoda, že se to na konci knihy nestihlo zlepšit. Jakož je mi velmi líto i mnoha dalších postav. Kniha se mi, jako všechny od této autorky, velmi líbila! Nedalo se přestat číst. Napětí, zajímavost, příjemný rychlý děj. Mám v knihách ráda vhledy do minulosti a jako i zde - popis děje z pohledu pachatele. Rozhodně si knihu přečtěte. A já se těším na další...

15.11.2020 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Perfektní čtení!!! Velice dobře napsané, děj utíká velmi rychle - klidně bych četla dál... Do posledních stránek nevíte co a jak. Skutečně napínavé zajímavé téma. Rozhodně doporučuji!!

05.09.2020 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Jé, to bylo něco!

Výborná kniha, jsem úplně nadšená. Kdybych měla více času, přečtu ji na posezení. Nedalo se odejít.
A nejraději bych četla ještě dál.

Asi bych to neměla psát, ale svým způsobem zase příběh, kdy s pachatelkou člověk skoro soucítí. Nicméně – takové věci dělat, fuj, neuvěřitelné.

Kniha je ohromně dobře napsaná, velice dobře se čte, prostě bomba.

Navíc náhled o tolik let zpátky, do životů lidí, kteří žili tak, jak je to naprosto nepředstavitelné.

Rozhodně všem doporučuji, není třeba nic dalšího dodávat!

20.10.2023 5 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

Moc pěkně napsaná historická detektivka.
Tohoto autora mám velice ráda. Píše krásně, citlivě, zajímavě a hlavně propracovaně.
Příjemně a chytře zakomponuje skutečné události z dějin.
Právě na konci knihy si dá vždy práci s vysvětlením různých pojmů, míst a dobových situací.
Je moc šikovný.
Určitě doporučuji, nejlépe číst pěkně popořadě.

21.09.2023 5 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

Naprostá pecka přečtená za jeden den!
No, opravdu síla! Skvěle poskládané, logické a nápadité jedna báseň.

Rozhodně všem doporučuji, protože takovou hromadu napětí, ale hlavně stresu jsem u knihy už nezažila dlouho.
Rozčilená jsem byla po celou dobu čtení, katastrofa.

Stejně jako Hospodyně i tato kniha je luxus mezi knihami!

... a ačkoli čtenáři hodnotí Katherine příliš kriticky - no, zkusili se pořádně vžít do její situace? Kdo ví... :-)

12.02.2023 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Úplná pecka!
Že by mě kniha až tak rozčilovala, si snad nepamatuji...
Výborné čtení.
Střídání vypravěčů, napětí, velmi zajímavé téma - všechno to, co vyhledávám.
Jak jsem myslela, dopadlo to špatně, čekala jsem ještě hůř.
Podnětné, k zamyšlení.
Skvělá kniha - doporučuji.

24.09.2022 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Pěkná obálka, jednoduchý název - a perfektně napsaná kniha!

Možná by šlo v krátkosti napsat, že se v podstatě jedná o běžné téma vztahů tchýně - snacha apod.

Jenže tím, jak je vše podáno citlivě, zajímavě a dojemně - dělá to z knihy tak fajn napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

Rozhodně doporučuji!

27.07.2022 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Psát hodnocení k této knize není jednoduché - prostě neuvěřitelně dobré.

Přesné popisy, plynulé přecházení vyprávění různých osob, které výborně zapadá.
Málo rozhovorů a přímých řečí, takže kniha skvěle plyne formou vyprávění.

Paní autorka píše lehce, citlivě, výborně, dokonce s náznakem humoru, ač se jedná o tohle téma..... kniha se čte sama, bohužel, za den hotovo.

Přečetla jsem opravdu hodně různých knih.
Tuhle řadím k naprostým špičkám.
Nestává se často, že by na mě takto působily, šokovaly, až mě rozbolí žaludek, bez možnosti odložit ji.

Velmi dlouho si ji budu pamatovat a třeba i přečtu znovu.
Což je nejlepší hodnocení.
Určitě - posuďte sami...

17.07.2022 5 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Krucinál, celou dobu nemohu přestat číst, říkám si, jak je to super a napínavé - a nakonec mě to rozbrečí!
Ale je to tak.
Kniha se čte sama, je výborně napsaná - nápaditě a komplikovaně - nicméně logicky a přehledně.
No a navíc plná emocí k tomu napětí.
Jsem ráda, že jsem vůbec nedala na některá hodnocení, jsem nadšená.
Rozhodně všem doporučuji!

03.04.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Tak - přečteno za jeden den, nedalo se přestat. Prostě pecka. Až tak jsem to nečekala. Paní autorka je světová. Jsem překvapená, že zvolila "jak to bylo", výborný námět, skvěle vymyšleno, čte se samo jedna báseň. Velmi příjemný formát i krátké kapitoly. Prostě opět skvělá kniha a všem ji doporučuji!!

28.01.2022 5 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Paní autorku mám velice ráda! Knihy z lékařského prostředí příliš ne. Ale tato byla perfektní. Jako vždy výborně napsaná. Napínavá, zajímavá, nedalo se skoro přestat číst. A také dojemná. Ale i rozčilující. Hrozné téma. Knihu určitě doporučuji!

29.11.2021 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Pecka! Výborná kniha, čte se sama, nedá se přestat! Pan spisovatel je výborný autor. Samozřejmě ale i velice drsné čtení. Padla jsem na ni náhodou a vida, mám dalšího oblíbeného autora. Doporučuji!!

26.04.2021 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Tuto autorku mám velmi ráda a příběhy z tohoto prostředí také! Ještě jsem se s ním nesetkala, proto jsem si nenechala ujít zatím žádnou knihu a těším se na další. Mám ráda pohledy do minulosti, které zde byly také. Děj možná nebyl tak členitý jako jindy - spíš poněkud přímočará myšlenka. Ovšem krásně a dojemně propracovaná. I smutná. Věrohodná. Je možná, může se, bohužel, stát něco podobného. Svět je i takový, někdy zlý. Pěkně napsáno, napínavé, až do konce se nedá přestat číst... Doporučuji...

03.12.2020 4 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Od knihy se mi nechtělo odejít. Do konce jsem netušila vraha. Velice dobře se četla, je napínavá, moderní, skvěle akčně i psychologicky psaná. Nutila mě uvažovat. Rozhodně doporučuji.

16.09.2020 4 z 5