Pavla79 Pavla79 komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První kniha, první díl...a jsem chycena do Carterovských sítí :) Myslela jsem si, že po Jo Nesbo (HH) mě jen tak něco neočaruje, ale tento styl mi sedl. Má to spád, četlo se mi to velmi pěkně, žádné zdlouhavé protahování, zbytečné krkolomné komplikace, hlavní hrdinové nejsou úplní supermani..., a navíc mě děsně bavilo, představovat si to jako devadesátkovou filmovou detektivku, klasiku.. Pořídila jsem deset dílů, tak jdu okamžitě na druhý :)

14.07.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Chtěla jsem si ji znovu přečíst, než se podívám na seriálové zpracování... V ČV již jednou čtenou knihu mám, tak jsem ji zařadila do "...více než 5 vydání..", jelikož tato kniha by mohla být vydaná klidně i 20 krát. :)

28.11.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Ještě šílenější, morbidnější...skvělý. :) Už jsem to psala u prvního dílu, ale opravdu mi tento styl psaní naprosto sedl, stejně jako Hunter a Garcia. Jasné, stručné, výstižné.. Šup, hotovo, přečteno, šokováno. Chtěla jsem si dát pauzu mezi druhým a třetím dílem, přečíst si něco...klidnějšího... No, tak třeba mezi jindy, protože Noční lovec rozečten.. :)

26.07.2021 5 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Moje první kniha tohoto žánru a jsem úplně okouzlena. Už se těším na díl druhý, který se odehrává v rudolfínské Praze.

29.12.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Vše tu již bylo napsáno a ničím novým bych asi nepřispěla. Každopádně jsem ráda, že jsem si tuto klasiku mohla díky čtenářské výzvě přečíst a udělat si vlastní obrázek. Ztotožňuji se s tím, že ze začátku jsem knihu hltala více, než ke konci.

02.11.2021 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásný příběh, který zanechá krásný pocit...

07.10.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Velmi milá kniha s atmosférou, čtená ve správný čas. :) Určitě doporučuji a jdu si předělat byt i hlavu. ;)

20.09.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Ale ne...., takový konec. :) Nicméně jsem se zase dobře pobavila a od srdce zasmála. První půlka se mi zdála trochu slabší, proto čtyři hvězdy, ale druhá byla perfektní! Těším se na palbu lásky a kdo se vyklube z tetičky Nory. :)

11.10.2021 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Naprosto úžasné čtení, které jsem potřebovala. :) Jsem šťastná, že se má Eleanor vážně skvěle. Aneb, jak nesoudit lidi, dokud je nepoznáme. Krásný a povzbudivý příběh...

28.06.2022 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Ach.., to bylo pěkné, milé.., úplně to naplnilo moje očekávání. :) A to prostředí úplně dýchalo z knihy. Tento sen U Knihomolky si přeje každá knihomolka... Doporučuji jako krásné letní snění čtení. :)

08.06.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

V poslední době jsem uvízla na knihách tohoto druhu a musím říci, že tato mě nadchla. Nejsem žádný velký odborník na tento žánr, ráda si u těchto knih odpočinu.., někdy jednou knihou, jindy déle, a možná právě proto se mi tato kniha tak líbila. Žádná nafouknutá romantika, žádná neuvěřitelná přeměna citů, žádný zlatý kočár, který se o půlnoci přemění zpátky v dýni, a hlavně, alespoň pro mě, žádná pornoerotika s pojmenováním mužství, či aktu, nad kterým zůstává rozum stát..., asi jako to mužství. ;) Podle obalu jsem knize moc nevěřila a spíš jsem si říkala: "Co sis to zase půjčila?". Jsem ráda, že opak je pravdou. Velmi pěkně se mi četla, postavy hlavní i vedlejší byly víc, než sympatické, uvěřitelné a prostředí je opravdu pomyslnou třešinkou na dortu... Na druhý díl s Izzy a Willem se moc těším.. :)

10.02.2022 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Ale jo, za mě pořád dobrý. Ale taky jsem ráda, že už je konec. Nejvíc z celé knihy je přepis vniknutí policejní eskorty, to jsem odpadla...baf..

13.09.2023 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Velmi příjemná oddechovka. Jak je tu často zmiňováno, že zápletka byla jednoduchá, nemyslím si, že kniha byla myšlena, jako tajuplné a náročné krimi. I když je pravda, že na logice vyřešení případu jsem se nepozastavovala. Postavy Josefíny i Tvrdíka byly nenásilně sympatické, vtipné. Celá kniha se příjemně četla a zanechala ve mě hezký pocit, což je to podstatné. Další povídka na sebe nenechá dlouho čekat.

12.07.2019 4 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Skvělé.., skvělé.. Svou fantasy závislost jsem odstartovala Tolkienem, asi jako většina v mládí.. Poté občas něco.., a po dlouhých letech jsem úplnou náhodou narazila na sérii Mistborn od Sandersona.. Byla jsem nadšená.. Po této knize jsem ještě víc, a ani nevím, jak to mám popsat.. Love it! Děj, co vás vtáhne, skoky z jedné scény, do druhé.. Jdu se vrhnout na další.., nemohu se dočkat, co bude dál.. :)

02.07.2020 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Knihu jsem si vybrala diky výzvě a nic závratného jsem nečekala. O to větší potěšení, že mohu napsat.. Velmi se mi líbíla a vůbec nelituji, ba naopak. Zápletka, "dobrý" konec s malou princeznou, popis ostatních životů a ostravské nářečí v přímé řeči. Navíc se pěkně četla. Díky za téma. :)

08.04.2019 5 z 5

Bdělost Bdělost Anthony De Mello

Rozhodně jedna z TOP knih, které chci mít po ruce a určitě ještě několikrát přijde na řadu. Možná ještě tento rok :)

25.05.2018 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

V obou příbězích se spisovatelce dokonale podařilo skloubit krásnou skotskou přírodu, kde byste se chtěli okamžitě ocitnout, nepřeslazenou romantiku, lehký humor a postavy, které vám přirostou k srdci.... Opravdu velmi pěkný příběh a pohodové čtení. :)

13.07.2022 5 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Milé děti, .... Dobrou noc. :)
Krásná nostalgie na dětství, čtení před usínáním, mé první čtení a vlastně i takové první fantasy.. Díky čtenářské výzvě pěkné vzpomínky.

29.03.2022 4 z 5

Ano, místa u dnů je málo, ale myslím, že pokud člověk nemá pět schůzek denně, nebo nevlastní mobilní telefon, tak si s tím i tak poradí. :) Přeci jen je to hlavně čtenářský diář.. Nicméně je tak úžasný a roztomilý, že se už nemohu dočkat 3.1., až ho začnu používat jako pracovně osobní diář s bonusem záznamu knih. :) Děkuju..

20.10.2021 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Thrillery mám moc ráda, a i když jsem jich už pár přečetla, neřekla bych o sobě, že jsem úplně bystrá, spíš většinou překvapená a s knihou spokojená...., někdy více, někdy méně... V tomto případě méně.. Nevím, co přesně za to mohlo, ale tak nějak to bylo předvídatelné.. Což ale vůbec neznamená, že to nebylo opětovně dobře vymyšlené a napsané. Škoda jednoho "bodu", nevadilo by mi si o něm v dalších dílech přečíst. :)

27.08.2021 4 z 5