pavla.ba pavla.ba komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherná obálka, prostí lidé a život na maloměstě, vztahy mezi nimi, láska k druhému člověku, krutá tvář II. světové války, rodinné zázemí, pocity smutku, beznaděje, ukousané nehty, ale i pocity radosti a víra v lepší zítřky = tohle všechno je tato kniha! Tak jedinečně napsaná, že i slza ukápla staré sarkastické cyničce :)

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nádhernou obálkou to začíná, ještě nádhernějším příběhem konče. Postrádalo to jakoukoliv fantasy linku, tajemství, překvapivé odhalení, vraždu, které moje náročná čtenářská duše vyhledává a jako naprosto neromantický smýšlející člověk jsem neočekávala a nebyla připravená na takovou smršť. Bylo to tak sladké, krásné, romantické. Zamilovala jsem se do toho prostředí, do mluvy, chování lidí, příběhu, že nyní mám potřebu utéct do podobné knihovny v krásných šatech, žít v malém pokojíku a najít svého pana Reeda! Byla to tak hezká pohádka, která mi vykouzlila úsměv na tváři a zároveň vehnala slzy do očí, protože tak krásné ztvárnění lásky nejen k člověku, ale i ke knihám jsem dlouho neviděla a bojím se, že ani neuvidím. Prosím přečtěte si ji!

04.10.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nádhernou obálkou to začíná a nádherným příběhem končí!

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Byla to skvělá kniha! Jela jsem autobusem domů z práce a měla po ruce tuto knihu, tak jsem ji vzala naslepo na milost, to jsem ale netušila na jakou jízdu se vydávám. Bylo to záhadné, zamotané, zajímavé, zvrácené a ano uvědomuju si, že jsem použila samá slova začínající na Z, ale když to bylo tak zatraceně dobré, že už mám na cestě všechny díly a těším se na další příběhy a taky jsem velmi zvědavá i na vývoj soukromého života hlavní postavy, což se mi nestává skoro nikdy.

26.11.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná kniha s krásnou obálkou, která je napsaná lehce o tíživé situaci. Je to opravdu moc krásné.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nadčasová klasika, krásné prostředí, nezaměnitelný příběh lásky a pan Darcy! Co víc si přát? Každá dívka podle mě ve skrytu duše doufá, že nalezne také svého pana Darcyho a prožije si svoji Pýchu a Předsudek.

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tohle bylo tak dobré, že jsem po téhle knize dlouho nemohla nic číst, abych si nezkazila dojem.

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knihou prostupovala temnota, jako na její obálce. Celý příběh byl napsán v krátkých kapitolách, lehce, ale stejně jste z něho cítili tu depresi, za což autorce tleskám, protože i tak se kniha četla dobře. Kromě příběhu tam byl i exkurz do lidské duše. Mám však jedno ALE! Hodně věcí tam bylo otevřených a neúplně popsaných. Chápu ten záměr, ale já osobně mám ráda v knize tohoto typu víc odpovědí. Během čtení jsem si totiž položila spoustu otázek, které mi ale zůstaly nezodpovězeny.

10.05.2020 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Vidíte knihu, tolik vás nezaujme obálka, říkáte si hm asi další autobiografický příběh, přečtete si anotaci a najednou se vám něco usadí v hlavě. Knihu potom vidíte všude a neustále a když se k tomu přidá vysoké hodnocení, koupíte si ji jako eknihu a následně ji chcete mít i v papírové podobě. Ano, má hodně stran, ale ty utíkají jako mraky na obloze (jak poetické). Ano, trávíte nad knihou každý volný čas, protože nedokážete přestat číst. Ano, už od začátku cítíte, že to nebude žádný ... a všichni žili šťastně až do smrti, ale stejně musíte číst dál.

Kniha je výborně napsaná, obsahuje ale i tolik nových informací, které vám otevřou obzory, hlavní hrdiny si zamilujete, prožíváte s nimi váš běžný život, usmíváte se nad tou velkou láskou a přátelstvím, nad nadějí, která vždy někde na konci na každého čeká, brečíte nad zacházením lidmi v koncentračních táborech, nad nespravedlností a ztrátou přátel, říkáte si ty jo chci si hned teď obstarat pilotní průkaz a taky něco dokázat, být tak odvážná jak tyhle ženy.

Musím vám říct, že kniha ale přináší i negativa, protože hooodně dlouho budete chodit a mít v hlavě jen ji, je to návykové a nedokážete myslet na nic jiného. Nádherná osudová kniha, kterou si přečtu ještě minimálně jednou.

29.03.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Páááni! Nevěděla jsem, co čekat, pouštěla jsem se do cizích vod, ale jsem tak nadšená. Kniha byla zvláštní, jiná, absolutně nerozpoznatelná, ale tak čtivá, milá, groteskní a hlavně hlubokomyslná. Každý člověk se v tom příběhu najde, většina lidí se jako já určitě zastavovalo nad různými větami a pořád si je opakovalo dokola a říkalo si, ty jo to je geniální. Jsem tak mile překvapená, že na mě doma už čekají další knihy od autora! Rozhodně moc moc doporučuji.

09.06.2020 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Miluju tuto knihu, prostředí, ve kterém se odehrává a postavy, které v ní vystupují!

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Nejbrutálnější detektivní série! Na tomhle autorovi se dá vytvořit závislost :)

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Nejlepší detektivní série. Sympatické postavy, napětí, zajímavý příběh, místy zvrácenost. Obsahuje všechno, co od dobré detektivky očekáváte :-)

22.12.2019

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Moc hezky napsaný thriller. Na můj vkus je tam možná až moc vjemů, ale jinak jsem ji přečetla jedním dechem.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Detektivka, co nezklame! Jsou určitě i lepší detektivky a série, ale musím říct, že tohle byla pecka.

10.05.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jedna z mých neoblíbenějších knih, která má všechno, co od správné klasiky čekáte a vyvolává ve vás neskutečnou škálu pocitů.

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

No co na to napsat. První kniha od této autorky, první kniha s takovým tématem, po dlouhé době první knihy, u které jsem nechtěla, aby skončila. Nejsem už úplně cílová skupina, ale každá holka, co miluje, ať jí je 15 nebo 35 se v té knize najde. V současné době jsem si prošla jedním nepěkným zamilovaným příběhem, a proto když jsem četla anotaci a první větu v knize, věděla jsem, že to potřebuju a měla jsem pravdu. Je to tak hezké, upřímné, bolestivé, ale zároveň je v knize velké poslání a ta naděje, že se dá zvládnout vše, že jsme odvážné každý den.

Takže najednou se z románku pro dívky vyklubal krásný příběh, který ve mně zanechal hrozně moc, nad některými úryvky jsem seděla a četla si je znovu a znovu a skutečně se zamyslela, jak se dá jedna situace vyložit dvěma různými pohledy, té šťastné zamilované, co přehlíží svůj instinkt a varovné signály a té, která si najednou uvědomí, že hele ale tohle nechci, tohle bylo špatně, přesto té holce můžete říkat cokoliv, dokud sama k tomu prozření nedojde a možná tohle je jedna z knih, která by někomu mohla hodně pomoct!

Myslím, že se ke knížce ještě vrátím, není to totiž vůbec příběh pro dívky, je to opravdu pro každou ženu, která kdy otevřela své srdce a milovala, kohokoliv, jakkoliv, kdykoliv!

14.03.2021 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Knížka se četla sama. Není to nejpřevratnější thriller v dějinách lidstva, ale rozhodně je velmi čtivě napsán, nechybí mu tajemno a neustálé mindblows a změna názorů v každé kapitole, možná by se mi líbil trošku šířeji dovysvětlený závěr.

02.08.2020 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Líbí se mi skvěle vykreslené postavy a sílu přírody. Asi bych si ji znovu už nepřečetla, ale emoce na mě určitě přenesla.

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Výborný díl! Každá autorčina kniha je skvělá, úžasná, takže je zbytečné něco víc psát. Prostě si ji přečtěte a uvidíte.