pavel9410 pavel9410 komentáře u knih

Listiny Aspernovy Listiny Aspernovy Henry James

Preci jen je znat, ze uz je to starsi knizka. Kdyby to napsal nekdo dneska, tak by to mohl byt dobry thriller.

07.05.2020 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Precteno v ramci vyzvy na rok 2020. Velice hutna atmosfera, smerujici k jasne tragedii, nadherna cestina.

02.05.2020 5 z 5

Nora hledá vraha Nora hledá vraha Flynn Berry

Cekal jsem nejakou klasickou detektivku, ale bylo to spis velice pekne prokreslene drama. Uplne si predstavuji ten anglicky venkov.

01.05.2020 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Precetl jsem za jedno odpoledne/vecer. Prekvapil mne styl vypraveni v ruznych casovych rovinach, dost mi to sedlo. Doporucuji cist jako knizku (ne e-book), je moc fajn do ruky a je tam i super graficky figl s casem jednotlivych kapitol.

02.02.2020 5 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

2 povidky pred usnutim

11.01.2020 3 z 5

Museli jsme si to cist s manzelkou nahlas, tahle knizka si o to primo rika!

11.01.2020 5 z 5

Nalezená minulost Nalezená minulost Helen Epstein

Dost zajimavy a poutave vypraveny pribeh, se spoustou detailu, ktere cloveku pomuzou pochopit historii lepe, nez nejaka ucebnice dejepisu.

05.01.2020 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Darek k vanocum. Ani jsem nevedel, co od knizky cekat (recenze tady jsem necetl) a tak mne to velice prijemne prekvapilo. Kdybych mel shrnout dej, tak to asi tedy nedam, je to proste zive napsana pocitovka psana podobne jako denik. A s ceskymi realiemi. Hlavni postavu bych sice v realu asi moc nemusel, ale v knizce je to fajn. Uplne si to dokazu predstavit zfilmovane.
Co mi uplne nesedlo je rychly konec.

02.01.2020 4 z 5

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Radkin Honzák

Neni to psane formou: “musis udelat A, B a C a pak budes vcajku”, coz mi docela vyhovovalo. Jsou tam fajn vtipky, nehraje si to na nejakou supervedu a pritom to cloveka preci jen primeje se zamyslet nad tim co, jak a proc vlastne dela. Co mne docela prekvapilo (POZOR spoiler) je vysoky pocet vyhoreni i lidi v pomahajicich profesich. Zil jsem v domneni, ze se to tyka hlavne manageru, nebo obecne tech lidi, kteri maji na sobe navalenou spoustu odpovednosti.
Jo a taky jsem si uvedomil, ze mne to, co delam vlastne bavi!

02.01.2020 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Policii jsem nejak v mych Nesbovkach vynechal (asi jsem potreboval lehce pauzu), ale po precteni musim uznat, ze nepravem. Je to svezi, s napinavym dejem az do konce.

02.01.2020 5 z 5

Příšerná smrt krásné dívky Příšerná smrt krásné dívky Miloslav Švandrlík

Nasel jsem tento skvost v knihobudce, diky moc, ze ho tam nekdo odlozil. Spravne ducharske povidky, krasne vypointovane poctenicko.

02.01.2020 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Precetl jsem to diky ctenarske vyzve jako e-book (diky Mestska Knihovno!). Prekvapilo mne jak je to slozite na cteni. Znal jsem jenom zacatek, to mi vzdycky prisla jako nejaka sladka romantarna, ale nakonec ze z toho vyvine vlastne docela dobry drastak. Koho ten Vilem vlastne zabil a proc byl lesu pan? Tot otazka!

18.12.2019 3 z 5

Nebýt jezevčíka... Nebýt jezevčíka... Christianna Brand

Cteni na dovolenou, ktere jsem opravdu precetl za odpoledne/vecer o dovolene. Poctiva anglicka detektivka, dobre se cte. Nasel jsem ji v knihobudce a zase ji tam vratim, at si ji nekdo na vanoce uzije.

16.12.2019 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Uff, precteno na dva zatahy. Ma to spad a i kdyz si rikam, ze takhle to preci ve skutecnosti nikdy byt nemuze, ctu to rad.

18.11.2019 5 z 5

Skříňka s jedy Skříňka s jedy Jacques Brenner

Knizku mame z knihobudky. Prectena za sobotni vecer a nedelni rano. Neni to detektivka, jak by mohl nazev napovidat, ale poctive napsany roman. Francie, rodina, dedictvi, vsechno je to dobre namichane a cte se to lepe, nez nejaky thriller.

06.10.2019 4 z 5

Beton, kosti a sny Beton, kosti a sny Pavel Renčín

Ke knizce jsem se dostal spis nahodou, nejsem uplne priznivcem fantasy a tak mi sedly spis povidky, ktere toho nadprirozena v sobe zas tak moc nemely.

01.09.2019 3 z 5

Nejlepší britské krimipovídky Nejlepší britské krimipovídky * antologie

Povidek je tam opravdu hodne, ale malo z nich mi prislo zajimavych. Clovek si uvedomi, jak je to asi dost tezke psat takovy kratky format.

11.08.2019 3 z 5

A pak už jen tma A pak už jen tma Petra Batók

Dost zajimave napsana knizka. Precetl jsem za nedelni dopoledne. Diky za eknihy zdarma!

28.07.2019 5 z 5

Neslo to precist uplne najednou, nektere casti byly fakt dost silne a styl psani (nebo spis naslouchani) to jeste podporoval. Neni to o technickych vecech, ale o lidech, kteri tam zili. Dost pusobiva mozaika.

27.07.2019 5 z 5

Kniha kódů a šifer Kniha kódů a šifer Simon Singh

Velice lehce se to cte, je tam spousta zajimavych pribehu, prislo mi to jak detektivky od Browna.
Jenom by to chtelo nejake pokracovani, nebo dodatek, preci jen je znat, ze za tech 20 let od vydani se svet krypto i internetu o dost posunul.

09.07.2019 5 z 5