pavel9410 pavel9410 komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Zacal jsem cist vecer, docteno rano. Jeste, ze je vikend.

13.01.2018 5 z 5

Strašidelný chrám v horách - Japonské lidové pohádky a pověsti Strašidelný chrám v horách - Japonské lidové pohádky a pověsti Jan Luffer

Pokud mate radi japonskou kulturu se vsim vsady, je tato knizka je presne pro vas. Krome souboru pribehu obsahuje i pomerne obsahlou cast, kde autor vysvetluje detaily k jednotlivym pribehum, navaznost na podobne pohadky ze sveta, nebo podtext k postavam.
Pozor - ne vsechny pohadky jsou pro deti, nekdy je to fakt drsnarna! A neni to uplne knizka na zhltnuti. Tim, jak je to razene do jednotlivych tematickych kapitol, tak mi to prislo v ramce jedne kapitoly lehce repetitivni.
Obcas jsem mel problem to cele nejak pochopit, je to fakt jina kultura a premysli nejak jinak. To by mne zajimalo, co by rikal Japonec na pohadky Bozeny Nemcove.

18.12.2017

Obsahuji davy Obsahuji davy Ed Yong

Je to neuveritelne ctive a zajimave. Nektere pasaze jsem predcital i manzelce. Vubec jsem netusil nic o mikrobech a ted si rikam - kolik je jich asi na tom iPadu, na kterem ted tukam tuhle recenzi.
A navic jeden bonus - dozvite se proc neni az tak dobre prehnane uklizet [nejen] na zachode.

03.09.2017 5 z 5

Osamělí Osamělí Håkan Nesser

Neni to vlastne vubec detektivka, ale kupodivu mi to vubec nevadilo. Clovek si jen musi zvyknout na pomalejsi tempo vypraveni.

29.07.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Nadhera. Ty vlny napeti a vedomi, ze to jeste nemuze by konec, kdyz jsem teprve v 80% Harry, nenech se ukolebat, to neni ten pravy!
Uzil jsem si to.

24.06.2023 5 z 5

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Na knizkach o chozeni lehce ulitavam, sam taky rad chodim a bavi mne si cist pribehy ostatnich. Zhltnul jsem ji za dva dny. Je opravdu ctiva a oproti knizkam od Lucky (aka Holky s bucket listem), kde je na mne az moc citovych vylevu ze soukromi, mi prijde perfektne vyvazena.
Diky za knizku a at to dal dobre slape!

01.05.2023 5 z 5

Druhý ostrov doktora Moreaua Druhý ostrov doktora Moreaua Brian Wilson Aldiss

Nektere knizky nestarnou, jine zas ano. Tahle je pro mne v te druhe kategorii.

17.03.2023 2 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Na konci jsem se lehce ztracel v tech propletenych dejovych liniich, ale odlozit to neslo, dokud jsem to nedocetl. Paradni detektivka!

01.02.2023 5 z 5

Dva druhy pravdy Dva druhy pravdy Michael Connelly

Ma to tah na branku a vsechny spravne ingredience Harryho detektivek. Tak trochu superhrdina, zachrance, kdyby mel netopyri masku, tak je z nej batman. Ale prave pro to mam tyhle pribehy rad.

25.08.2022 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Precteno jednim dechem za dlouhe letni odpoledne.

21.08.2022 4 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Linie s Hildou mne bavila, zvlast v druhe polovine se to spravne rozjelo. Typicka “Danovka”, bavi mne to cist ve slovenstine (maji jako eknihu na martinus). To opacko z minula a navazovani na predesly dil mne zas tak moc nebavilo, prislo mi to lehce jako nastavovana kase. Pro ty, kteri ten predchozi dil Bremeno minulosti cetli je to nuda a nevim, jak moc by to pomohlo tem, co ho vubec necetli. Cekam, ze zapletka s unosem se v nejakem dalsim dile rozvine do pokracovani. No, tak zase za rok, co?

27.12.2021 4 z 5

Poslední večeře Poslední večeře Hana Bělohradská

Knizka z knihobudky KD. Neni to uplne klasicka detektivka, vysetrovani samotne je spis vedlejsi linka. Realie jsou sice totacove, ale uplne to z toho netrci. Dokazu si to predstavit klidne i v jinem prostredi, pribeh je docela univerzalni. Ten kdo ma rad knizky z nemocnicniho prostredi bude myslim poteseny.

04.08.2021 4 z 5

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Dobre zapletky, i kdyz nektere lehce predvidatelne. Je v tom paradni anglicka atmosfera.

27.06.2021 4 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Asimova jsem mel rad jako dite, pak mne scifarny prestaly bavit, takze na tuhle jsem asi ani nenarazil. Ted po letech mne to fakt chytlo. I kdyz to ma vsechny mozne scifi ingredience, je to porad hlavne o lidech.

16.05.2021 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Docela mne to dostalo. Je to opravdu neco jineho, nez jeho ostatni knihy - jak nametem, tak zpracovanim. Posledni tretina hodne napinava, i kdyz za mne by klidne mohla byt kratsi. Uplne si to dokazu predstavit jako film.

08.03.2021 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Ha! Koukam, ze jsem zacal serii nekde zprostredku. Ale i tak fajn cteni. Dobre posazene do prostredi big brother show a nakonec to skonci svatbou. Jo, mezitim nejaka ta vrazda a do toho jeste pohadka o Jenickovi a Marence. Ja proste tyhle severske detektivky miluji. Da si nekdo chleba se syrem a kaviarem?

03.03.2021 4 z 5

Útěk Útěk Michail Bulgakov

Je to docela zmatek, hlavne na zacatku. Ale ma to atmosferu. Nejvic by me zajimalo, pro jake publikum to vlastne psal? Vysmiva se tem bilym, nebo je spis lituje? Kdyz si clovek precte jeho zivotopis - promita do toho i sebe? Co by bylo kdyby? Musim si o te dobe jeste neco nastudovat...

24.01.2021 4 z 5

Vrah má mít doktorát Vrah má mít doktorát A. A. Fair (p)

Lehce zamotane a na muj vkus naivni, ale na dovolenku je to to spravne ctivo. Poslu dal do knihobudky, at si to uzije nekdo dalsi...

16.12.2020 3 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Dalsi povedena ze serie. Zacatek lehce poucujici, ale pak se to pekne rozjede.

05.11.2020 5 z 5

Na velké planině Na velké planině Johan Theorin

Povidky, ktere jdou precist za jedno odpoledne. Prijemne odpocinkove cteni, necekejte zadny thriller.

05.09.2020 4 z 5