Pavel83 Pavel83 komentáře u knih

Kola hrůzy Kola hrůzy Sven Hassel (p)

Jedna z drsnějších knih od S. Hassela. Hodně zajímavý a čtivý příběh z války.

23.11.2018 4 z 5

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Svědectví hrůzy v Osvětimi. Tato kniha by měla být povinou četbou pro všechny. Kniha která Vám změní život a pohled na svět...

21.11.2018 5 z 5

Od Eufratu až po Benghazi: Historie čs. vojenské jednotky na Středním Východě Od Eufratu až po Benghazi: Historie čs. vojenské jednotky na Středním Východě Leopold Firt

Tato kniha by měla být jednoznačně povinou četbou ve školách. Příběh našich vojáků bojujících za svobodu daleko od domova v téměř neznámém prostředí. Kniha je velice pěkně napsána, má mírně dokumentární formu. Jen škoda že kniha nemá pokračování, pro mnoho čsl. vojáků válka neskončila cestou do Anglie... Doporučuji!

Medvědi zabijáci Medvědi zabijáci Mike Cramond

Kniha je nenáročná, zajímavá, dokumentuje a popisuje mnoho útoků medvěda na člověka. Určitě stojí za přečtení a zamyšlení. Obdivuji autora za práci, kdy tyto skutečné příběhy vyhledal a sepsal je do jedné knihy.

Štvanec Štvanec David Fletcher

Napínavý příběh o přežití v divočině. Je zajímavé jak se z "obyčejného" putování po horách stane v okamžiku útěk před zuřivou šelmou a boj o holý život.

Jak se plaší smrt Jak se plaší smrt Antonín Liška

Některé pasáže knihy jsou silně emotivní, skvěle napsaná kniha o našich letcích v RAF. Doporučuji!

Elitní sniper: Cíl Amerika Elitní sniper: Cíl Amerika Scott McEwen

Další pokračování oblíbeného autora, kniha si zachovává stejné napětí a čtivost předešlých dílů, jen mě trochu mrzelo že děj je už trochu nereálný..

Elitní sniper Elitní sniper Scott McEwen

Kniha je napínavá od začátku do konce. Má strhující děj.. Hlavní hrdina je téměř nesmrtelný, jinak by to snad ani nešlo.. Doporučuji!

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Příběh elitního vojáka, který se stal jedním z nejlepších odstřelovačů..

Colette z Antverp Colette z Antverp Arnošt Lustig

Těžší čtení a pochopení příběhu (úrovně pravdy a lži). Každopádně knihy s touto tématikou by měl číst každý, aby nebylo zapomenuto..

21.11.2018 3 z 5

Legie prokletých Legie prokletých Sven Hassel (p)

Zajímavý válečný román který poukazuje na krutost války. Osudy party vojáků jsou někdy až neskutečné, ale to jen zvyšuje napětí v knize. Určitě stojí za přečtení.

Oběť Oběť James Carol

Detektivka která má spád i napětí, dobře se četla. Doporučuji! Těším se na další díly tohoto autora...