Pauline23 Pauline23 komentáře u knih

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Tak na tuto autorku jsem si brousila drapek již dlouho. Konečně jsem začala touto knihou. Čte se velice dobře díky kapitolám. Romantika se dala přežít... trošku předvídatelný kdo za tím je. Ale autorku si pro změnu zase opět někdy přečtu.

10.05.2020 4 z 5

Příběhy z Fazolkové farmy Příběhy z Fazolkové farmy kolektiv autorů

Kniha je určena pro holčičky co zbožňují zvířátka a hlavně poníky. Moje dcera jí chce číst každý večer. Za mě krásně napsané. Hlavně Vodní víla:-)

27.04.2020 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Marco, Marco tebe jsem četla nejdéle z Olsenovek. Začátek dobrý, pak se to zadrhlo a já se prala dál a dál, až jsem konečně byla už blízko konci a nemohla knihu odložit. Pro mě též nejslabší díl, ale hlášky o velbloudech a dromedarech mě bavily... takže nakonec jsem ti půl hvězdičky přidala. Těším se na další díl.

20.04.2020 4 z 5

Desáté výročí Desáté výročí James Patterson

Jednohubka když je člověk marod. Rychle plynoucí děj, krátké kapitoly, za chvíli přečteno. Skvělé jako knihy předtím. Autor umí.

03.02.2020 4 z 5

Druhý dech Druhý dech Sofie Sarenbrant

Též od základní školy nemám ráda běh díky tělocvikáři a nikdy jsem mu na chuť nepřišla. Ale pěkně to odsypalo, to počasí kdy prší a je zima. Musela jsem vědět kdo je vrah. Odpočinkové čtení.

01.02.2020 4 z 5

Devátý soud Devátý soud James Patterson

Kniha se čte dobře díky krátkým kapitolám. Dětí mě bylo líto. Posahanec. Je to oddychové čtení. Na relax dobrý.

16.11.2019 4 z 5

Nesvatá válka o Svatou zemi Nesvatá válka o Svatou zemi Břetislav Tureček

Tuto knihu jsem dostala od svého Palestinského přítele. Plně chápu proč jsme měli problémy s vycestováním do určitých zemí. Má palestinský cestovní pas, nemá izraelské občanství a chápu i věty typu že by je (Araby) nejraději naházeli do moře... díky tomu že je z okupovaného západního břehu Jordánu. Skvěle zpracované plus fotky, mapy. Doporučuji. Zlo plodí další zlo a manipulanti z "vyšších kruhů" tomu přilejvaji olej do ohně. Díky reportážím a odkazům se moc dobře čte. Objednávám si Blízký východ nad propastí.

08.09.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tento díl byl lepší než předchozí Stalker. Nechybí napětí. Škoda jen prekombinovani terorismem. Otevřený konec. Skvělé těším se na další porci napětí a Joony.

28.08.2019 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Na obalu knihy: Stalker je ještě o několik příček lepší než předchozí díly série. No s tím nesouhlasím. Byla jsem ráda že se vrátil Erik. Ale co udělali s Joonou Linnou...div ne bezdak o holi. A vraha jsem odhadla dobře a vcelku brzy. Od půlky knihy to byla jizda. Tak jdu na Lovce králíků...

17.08.2019 4 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Tato kniha je o dost lepší než první díl. Čte se líp a konečně i Charlie mě byla sympatická. Ohledně vraha jsem měla tucha, ale že ho takhle zamotají to jsem nečekala. Hodně věcí policie přešla bez povšimnutí kde mě to bouchlo. Tak uvidíme co třetí díl...autorka se zlepšuje.

08.08.2019 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

(SPOILER) Tak nevím jak hodnotit...tak na 3,5 hvězdičky. Že začátku jsem se nudila a nevěděla ani kolikrát co čtu. Je to odpočinkové čtení. Angela Marsons ani smykem. Pak z představy posahaneho syna kterého vychovala úchylná matka byl hukot a mráz po zádech. To bylo originální. Jdu na další díl...

02.08.2019 4 z 5

Posedlost Posedlost Jonathan Kellerman

Taky musím ubrat jednu hvězdičku za vleklý konec. Četla jsem třetí v řadě a byla slabší díky konci. Tak na chvíli si dám oraz. Ale jinak se mi kniha četla dobře díky vtipným hlaskam a sarkastickým poznámkám. To mi tam sedí.

28.07.2019 4 z 5

Svědkyně Svědkyně Jonathan Kellerman

Byla jsem zvědavá jak se Milo dal dohromady s Alexem. A kniha je celkově velice dobře vystavěna s překvapivým závěrem. Za mě je tento autor skvělý. Četla jsem už jiné příběhy Alexe s Milem a mám toto duo ráda. Doporučuji kdo má rád detektivní klasiku.

19.07.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Druhá kniha série s Hunterem a Garciou...no kniha je čtivá, toť vše. Konec rychlý a nepromyšlený. Celkově je to takové ploché. Nic člověku kniha nedá. Zbytečná brutalita a jestli si přečtu další díl je ve hvězdách. Tento byl lepším než první. Ale přečetla jsem a zapomenu.

14.07.2019 4 z 5

Pád Pád Michael Connelly

Skvělá klasika s Harrym Boshem která nezklame. Je pád dílem nešťastné náhody, sebevraždy či vraždy? K tomu Irving a policajtika na scéně...za mě super, doporučuji.

07.07.2019 5 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

První díl a možná po pomalejším začátku se kniha díky klasickému postupu policejní práce se kniha krásně ucelila. Moc se mi líbila. Takže další Harry na mě čeká a já se těším. Mám ráda klasiku. Doporučuji

24.06.2019 5 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Psychologický thriller jak má být. Líbilo se mi střídání postav a pohledu na věc zúčastněných. První knížka od této autorky a určitě si přečtu i další. Zajímavé, netradiční. Cokoliv v životě člověka se stane má pak další následky.

12.06.2019 5 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Opravdu skvělá kniha, od začátku do konce. Baba jedu mě naštvala vraždou jednookého kocoura a pak už jsem hltala stránku za stránkou. Konec hodně překvapil jak člověk vidí jen co vidět chce ač to má hlubší kořeny právě z dětství. A to si pak neseme jako břímě dál... já doporučuji.

06.06.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

Temný a mrazivý thriller na titulní straně..no spíš depresivní popis ostrova, kdy 4 strany čtu jak vyjel z bodu A do bodu B. A vraždění neviňátek ptáčat, kdy zoufalí rodiče nad nimi létají tak to ne. Tento autor nebude můj oblíbený. Souhlas s Martinem viz níže.

01.06.2019 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se mi líbila. Ano Grace opakuje jak má Millie ráda, což je v její situaci pochopitelné. Ona jí drží nad vodou. Život s psychopatem a manipulace okouzlujícím mužem. Ostatní nic nevidí. Dobře se čte, přechod na minulost pak přítomnost mě bavila.

20.05.2019 5 z 5