Paulhunterspet Paulhunterspet komentáře u knih

Cizinec Cizinec Albert Camus

Robert Smith měl inspiraci právem. Od začátku mě napadalo tolik chvály, že mi teď snad už nezbývá. Konec mi vzal úplně všechna slova, je to výborný kousek mysli.

09.11.2010 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Nenáročné, přirozené, milé. Co víc říct, velmi příjemné čtení na oddech.

30.11.-0001 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Rozhodně to nebude můj šálek. Film si už bohužel moc nepamatuju a zřejmě mám moc citlivou povahu na to číst o zabíjačce, oběšených kočkách a usekávání ocasů psům z pouhé lidské hlouposti. Bohužel jsem se z toho důvodu nemohla nad pár hezkými pasážemi ani usmát. Nicméně je vidět, že pan Hrabal oprvadu umí skvěle psát, o tom žádná. Knihu už si znova ze zájmu nepřečtu, ale rozhodně má na tak krátkou formu v sobě spoustu informací a krásných metafor.

30.11.-0001 3 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Konečně tu máme původní vydání v měkké vazbě, pro mě je to srdcová záležitost a opravdu nemile mě překvapily nové přetisky. Díky tomu, že Albatros přestal v půlce vydávat měkkou vazbu mám Shany napůl, ale o to víc si vážím prvních. Snad mi další "původní" Shanovci dají za pravdu, ale příběh tím samozřejmě neztrácí na kvalitě, naopak se stupňuje. Nechci doporučovat každou knihu zvlášť, celá sága je od začátku do konce čtivá, plná překvapení, oddechovka pro náročné i zpestření pro nadšence. Jen do něj :-)

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Šla jsem do čtetby s varováním, že i přes výborné hodnocení to může být místy nuda nebo moc zdlouhavé nedůležité pasáže. Přesto mi všechno sedlo skvěle dohromady a zážitek mám opravdu perfektní. Můžu jen doporučit, jak nápadem, zpracováním i kompozicí knihy. I když pro odpůrce sci-fi může být zbytečná, stejně stojí za to jako literární dílo obecně a pro příznivce je to pak lahůdka. Mňam :-)

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Lidských povah, chtíčů, psychických poruch a zločinů je tisíce.. Malá Dolores je jen jedna a tak to pro mě zůstane :-)

30.11.-0001 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Přes odpor k tomuto tématu jsem vydržela první desítky stránek a opravdu se vyplatilo, protože takto bravurně a do nejmenších podrobností popsaná totalitní společnost je opravdu mistrovské dílo. Kniha Bratrstva vysvětluje chod společnosti a ideálů tak skvěle, že zapomenete na chvíli, kde vlastně žijete. Pro svou vlastní bezpečnost není dobré tvrdit, že dvě a dvě jsou čtyři, co když se zrovna požaduje tři či pět?

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Jediná vada na tomto perfektním díle je příšerná obálka, ale obsah vše vynahradí :-) Koho oslovila povídka, nezklame ani román.