pat4157 pat4157 komentáře u knih

Asertivita v partnerství Asertivita v partnerství Ján Praško

Komu jde o otevřenou a vstřícnou komunikaci ve vztahu, tak si přečtěte. I když se člověk nezmění přes noc a možná ani nikdy, může se stále snažit na sobě zapracovat. Zajímavé tipy a názory.

Proč jsou šťastné děti šťastné Proč jsou šťastné děti šťastné Steve Biddulph

Stejně jako kniha Tajemství výchovy šťastných dětí, je i tato kniha příjemným společníkem při výchově dítěte. A navíc obsahuje super ilustrace. Krásně se čte.

03.11.2020 5 z 5

Tajemství výchovy šťastných dětí Tajemství výchovy šťastných dětí Steve Biddulph

Zajímavá kniha bez zbytečné těžké terminologie. Čte se pěkně, hladce a určitě obsahuje spoustu zajímavých tipů.

03.11.2020 5 z 5

Co funguje ve třídě? Most mezi výzkumem a praxí Co funguje ve třídě? Most mezi výzkumem a praxí Robin Macpherson

Všechny knihy, které projdou pod rukami Edukační laboratoře je třeba si koupit, přečíst a nastudovat. Někdy je to pecka, někdy ne. Tohle pecka nebyla, no...

30.10.2020 1 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Krásný příběh. Tentokrát jsem slzy neronila, jako to bylo u Lovce draků, ale i tak tam bylo smutna dost. Příběh je úžasně promyšlený a vystavěný, každá postava rozehraje svoji šachovou partii a následně dá prostor jinému hráči = postavě, aby si poté zase počkala na svůj tah, šach nebo mat. Vše do sebe zapadá a příběh se skládá jako puzzle. Ne vždy vše dobře dopadne, ale to je život, ne?

02.07.2020 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Moc povedené ...

20.01.2020 5 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Moc krásný příběh. Teď už vím, že i fantasy je můj žánr :o)

23.10.2019 5 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Moc pěkné, neotřelé, zaslouženě vyhrálo literární ceny.

22.10.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moc krásný příběh, mazlila jsem se s každou větou.

02.10.2019 5 z 5

Dítě, které se v životě neztratí  - Jak ho vychovat a podpořit na vlastní cestě Dítě, které se v životě neztratí - Jak ho vychovat a podpořit na vlastní cestě Anita Michajluková

Konečně! Konečně kniha, která je napsaná českou autorkou a která je určená pro rodiče českých dětí. Dost bylo amerických psychologů a jejich nepoužitelných rad. Konečně někdo vyjádřil názor, že i rodiče můžou vyjádřit negativní emoce, zvýšit hlas apod. Nebudu prozrazovat více, nebudu parafrázovat, co je v knize napsané. Půjčila jsem si jako eknihu a protože jsem z ní nadšená, musela jsem si ji ještě koupit, pro případ...

23.09.2019 5 z 5

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

Kniha se nedá označit jako jednoduché čtení pro ty, kteří nemají vystudovanou biologii, ale autor se snaží vše vysvětlit i pro laiky, takže jsem to zvládla i já amatér. Souhlasím s pohledem na život, jaký předkládá autor a jsem ráda, že existují i vědecké studie, které to dokládají.

02.09.2019 5 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Super. Vynikající spisovatel, vynikající dílo.

14.01.2019 5 z 5

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Tak tento díl mě bavil. Moc.

14.01.2019 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Tak, dočteno. Opravdu velmi povedené zakončení tetralogie. Čekala jsem, že na všechny otázky, které mě při čtení napadaly, dostanu odpověď, ale nestalo se tak. A v životě to takhle přeci chodí. Možná, že příběh dvou kamarádek Lenu a Lily se opírá o skutečné prožitky, protože jinak si nedovedu představit, že by to vše někdo takhle bravurně vymyslel do posledního detailu.

31.12.2018 5 z 5

Ufff... ta politika mě upřímně moc nebavila. Ale příběh se opět rozjel jako vlak. Sice projel pár nudnějších vesnic, ale mířil a hlavně dojel do zajímavější. Tak a teď musím, i když jsem si chtěla dát kratší pauzu, na poslední díl :-)

29.12.2018 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Musím připustit, že chvíli trvalo než se příběh rozběhl. Ale jakmile nabral na tempu, udržel si ho až do konce. Takže i tento tlustý díl jsem shltla ve 2 dnech. A hurá na třetí :-)

26.12.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Krásná kniha. Během dvou dní přelouskáno. Krásné vyprávění nejen o kamarádství dvou chudých dívek. Knihu doporučuji, pokud si chcete odpočinout od všech krimi a dramat. Jdu na druhý díl :-)

23.12.2018 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

kniha s nejhlubším příběhem, který jsem kdy četla. neumíte u knih plakat? tato kniha vás to naučí.

13.12.2018 5 z 5