pat4157 pat4157 komentáře u knih

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Nemám slov. Deset hvězdiček z pěti. Nikdy bych nevěřila, že se mi tento žánr bude líbit. Skvělé to bylo...

01.08.2021 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Když profesor lékařské psychologie, klinický psycholog a psychoterapeut (v jednom) Radek Ptáček v jednom svých rozhovorů zmínil tuto knihu, hned jsem sáhla do své knihovny (neb jsem už intuitivně nějakou dobu před tím věděla, že tuto knihu prostě potřebuji mít) a knihu si přečetla. Upřímně, nemám ráda intelektuální žvásty protkané odbornými termíny, že tomu nerozumí nikdo, snad jen členové Menzy. Ale tato kniha byla prostě super. Vše jednoduše popsáno, spousta příběhů, návod jak a co krůček po krůčku. A hlavně žádný slib, že ten zpropadený pekáč buchet budete mít do 2 měsíců, firmu vybudujete od základů do roka a pak už budete jen užívat miliony. Jen opravdu reálný návod, jak se k něčemu dopracovat, žádná kouzla.
Takže pokud něco chcete a chcete pro to něco udělat, přečtěte si tuto knihu.
Vždy se přečtených knih zbavuji, abych si udělala v knihovně místo pro další, ale tentokrát jsem ji vrátila na své místo. Mám spoustu vypsaných myšlenek, snad vše podstatné, ale nevím nevím, jestli se knihy chci hned zbavit. Uvidím.

29.07.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tak já se přiznám, že jsem nedočetla. Prostě jsem to před sebou tlačila jako hovnivál do strany 150 a poté odpadla vyčerpána na znak. U prvního dílu ta hovnokulička šla do kopce "jen" do cca 100. strany a pak to šlo svižným tempem radostně a bez námahy.

26.07.2021 1 z 5

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

Skvělá kniha. Jako kdyby to byl skutečný příběh skutečné filmové hvězdy. Tuhle knihu si budu pamatovat.

18.07.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Jak už tu někdo psal, začátek je těžký a je nutno se prokousat, aby do sebe začalo zapadat to, co se zpočátku zdá chaotické. Ale pak je to jízda, ta promyšlenost děje, tleskám.

12.07.2021 4 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Jak už někdo psal, prvních 100 stran nebylo až tak zajímavých, ale potom příběh nabral spád a byla to krása. Za ten začátek ale ubírám hvězdičku.

10.07.2021 2 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Četla jsem anglicky na doporučení a trochu se obávala, že to bude nuda, pořád dokola to samé, ale knihu jsem nemohla odložit, jak moc mě zaujala. Moc hezké, povedené počteníčko. Určitě si ještě někdy v budoucnu znovu přečtu.

20.06.2021 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Všichni tuto pověst notoricky známe. Ale co když to bylo ve skutečnosti úplně jinak?
Skvěle napsáno a skvěle přeloženo.

12.06.2021 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Preclíku, skopčáku, bratvurste, Taco... Pobavilo, rozesmálo.

03.06.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak jsem si myslela, že to bude nějaká sladká romantika, takové odlehčení, ale šeredně jsem se spletla. Napjatá jsem byla až do konce a konec mě překvapil. Sice mě napadlo několik možností, jak příběh zakončit, ale takhle tedy ne.

20.04.2021 5 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Pikantní... mňam... mám chuť na další chod.

01.04.2021 5 z 5

Poselství práva Poselství práva Brandon Sanderson

Tento díl mi připadal slabší, no...

24.01.2021 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Knihu jsem si koupila, protože ji doporučil někdo, kdo má výborný vkus na knihy. Potom jsem si přečetla hodnocení tady na databázi a říkala jsem si, že to asi nebyl zas tak dobrý kup, ale byl. Nemohla jsem knihu odložit, tak mě pohltila, že jsem přečetla během necelých 2 dní. Konec velmi překvapivý. Super kniha, vážně.

19.01.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

No, popravdě řečeno mi trvalo půl knihy než jsem se začetla a než mě to začalo trochu bavit. Z konce jsem byla rozpačitá. Četla jsem Slavíka a to byla bomba. Tohle byl slabý odvar.

13.01.2021 3 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Tak to byla jízda. Nejdřív to šlo ztuha, trvalo něž děj nabral spád, ale potom jsem nestačila žasnout, jak měl autor vše promyšlené a ten konec... to mě dostalo... neskutečná fantasy.

09.01.2021 5 z 5

Žijící Buddha - Sedmnácté znovuzrození karmapy v Tibetu Žijící Buddha - Sedmnácté znovuzrození karmapy v Tibetu Clemens Kuby

Zajímavé. Poučné.

13.12.2020 2 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Deset hvězdiček z pěti :-D Takhle úžasné to bylo. Skvělá magie, skvělá zápletka a skvělé zakončení. Musela jsem dočíst, spát jsem šla o půl třetí ráno. Tohle mám ráda. To, že vás kniha chytí a nemůžete ji odložit.

25.11.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velmi netradiční téma. A i když příběh pojednává o zabíjení nebo-li kosení lidí, není plný drastických líčení a noční můry určitě mít nebudete. Jo, pěkná, povedená kniha.

09.11.2020 5 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

A mně se to líbilo a basta. Musím podotknout, že jsem četla v angličtině, jaký je český překlad, nevím.

03.11.2020 5 z 5

Má trnitá cesta k radosti ze života Má trnitá cesta k radosti ze života Mallika Chopra

Chudina holka, žít ve stínu svého slavného otce. Ale pere se s tím dobře. Dejte ji šanci a přečtěte si i to, co má na srdci ona. A není toho málo.

03.11.2020 5 z 5