pat4157 pat4157 komentáře u knih

Ufff... ta politika mě upřímně moc nebavila. Ale příběh se opět rozjel jako vlak. Sice projel pár nudnějších vesnic, ale mířil a hlavně dojel do zajímavější. Tak a teď musím, i když jsem si chtěla dát kratší pauzu, na poslední díl :-)

29.12.2018 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Musím připustit, že chvíli trvalo než se příběh rozběhl. Ale jakmile nabral na tempu, udržel si ho až do konce. Takže i tento tlustý díl jsem shltla ve 2 dnech. A hurá na třetí :-)

26.12.2018 5 z 5

Moc Moc John Gwynne

Tak jsem si pročítala hodnocení a říkala jsem si, že jsem si asi dobře nevybrala, když jsem si koupila celou sérii v angličtině. Jenže po cca 60 stranách, kdy se představovaly nové a nové postavy z různých království (aby ne, celá série má asi 2,5tis. stran) a já si je zapisovala na papír, abych se v nich vyznala, jsem došla do bodu, kdy mi vše začalo zapadat a děj mě tak vtáhl a já si uvědomila, že dočítám knihu. Byl to úžasný, poutavý, čtivý a nesmírně promyšlený příběh. Chytám po druhém dílu a jsem vděčná, že umím anglicky, protože do češtiny zatím nejsou přeloženy další díly.

27.02.2024 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Zatím nejlepší díl. Jdu na další.

23.09.2023 5 z 5

Krev a jed Krev a jed Margaret Lindholm

Takže asi takhle: kniha měla pomalejší tempo, na začátku mě velmi bavil "něžný" popis doby, okolností a samotného hlavního hrdiny a dalších postav. Musím připustit, že některé pasáže mi připadaly nudnější, jiné byly velmi čtivé a zajímavé. Celkově 4 hvězdičky. Čteno v angličtině, která nebyla jednoduchá.

13.09.2023 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

No, já jsem nadšená. Hodně dlouho jsem tuto sérii odkládala, hlavně proto, že jsem jiná (věková) cílová skupina, ale nemám slov. Několik povídek napsaných svižným lehkým stylem, no paráda.

25.07.2023 5 z 5

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

Byla to taková pohádka, navíc s otevřeným koncem, toho se dočkáme až ve třetím dílu. No, neurazí, nenadchne. Pořád jsem měla pocit, že tomu něco chybí.

08.07.2023 4 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

To byla jízda. Skvělé.

22.01.2023 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

No, vážení, řekněme si to upřímně. Tohle je pro náctileté, ne pro nás staré kozy. Kdybych tohle četla jako mladice, byla bych z toho na větvi. Teď jsem to brala jako procvičení si španělštiny, český překlad jsem neměla k dispozici. Takže z pohledu náctky dávám 5 hvězdiček, z pohledu starého barda dávám 2.

06.02.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tak musím uznat, že je to nádherný příběh, konec parádně vymyšlený, ale vadily mi zdlouhavé popisy. No jo no, co naděláte, je to tak. Proto jsem ubrala jednu hvězdičku.

27.12.2021 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tak já se přiznám, že jsem nedočetla. Prostě jsem to před sebou tlačila jako hovnivál do strany 150 a poté odpadla vyčerpána na znak. U prvního dílu ta hovnokulička šla do kopce "jen" do cca 100. strany a pak to šlo svižným tempem radostně a bez námahy.

26.07.2021 1 z 5

Poselství práva Poselství práva Brandon Sanderson

Tento díl mi připadal slabší, no...

24.01.2021 4 z 5

Žijící Buddha - Sedmnácté znovuzrození karmapy v Tibetu Žijící Buddha - Sedmnácté znovuzrození karmapy v Tibetu Clemens Kuby

Zajímavé. Poučné.

13.12.2020 2 z 5

Má trnitá cesta k radosti ze života Má trnitá cesta k radosti ze života Mallika Chopra

Chudina holka, žít ve stínu svého slavného otce. Ale pere se s tím dobře. Dejte ji šanci a přečtěte si i to, co má na srdci ona. A není toho málo.

03.11.2020 5 z 5

Asertivita v partnerství Asertivita v partnerství Ján Praško

Komu jde o otevřenou a vstřícnou komunikaci ve vztahu, tak si přečtěte. I když se člověk nezmění přes noc a možná ani nikdy, může se stále snažit na sobě zapracovat. Zajímavé tipy a názory.

03.11.2020 5 z 5

Co funguje ve třídě? Most mezi výzkumem a praxí Co funguje ve třídě? Most mezi výzkumem a praxí Robin Macpherson

Všechny knihy, které projdou pod rukami Edukační laboratoře je třeba si koupit, přečíst a nastudovat. Někdy je to pecka, někdy ne. Tohle pecka nebyla, no...

30.10.2020 1 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Super. Vynikající spisovatel, vynikající dílo.

14.01.2019 5 z 5

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Tak tento díl mě bavil. Moc.

14.01.2019 5 z 5