pastelkaX pastelkaX komentáře u knih

Po tom, co jsem 2 odpoledne doprovázela Trishu McFarlandovou na její výpravě, zařazuji lesy k dalším z mnoha míst, kde si díky knihám SK budu dávat opravdu pozor.
Běžně mě knihy, které po celý děj obývá pouze jedna postava, příliš nebaví, ale tohle byla jízda.

14.08.2022 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Další skvost Kingovy tvorby. Bez mučení se přiznám, že z duchařiny úplně nadšená nejsem, ale tady mě (jako u většiny děl tohoto autora) opět víc než duchové děsilo to, jaký umějí být lidi sv*ně a jak dalekosáhlé důsledky to pak může mít.
Kniha mi rozhodně nepřišla nijak utahaná a rozvláčný úvod jsem si tady vychutnala.
Sledovat Mikův příběh jak postupně odhaluje zrůdné pozadí dávné záhady, po smrti manželky se pozvolna vrací do života a navazuje vztah s kouzelnou malou Kyrou a její krásnou maminkou byla další skvělá výprava do kingova světa. Kupodivu byl celkem vydařený i závěr knihy, který nepůsobil useknutě nebo neuzavřeně, což je trochu nezvyklé, ale příjemné.

08.08.2022 5 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Když se obyčejná ulice promění v dějiště dětské hry přenesené z fantazie do extrémně pokřivené reality... Kniha má 335 stran, z nichž mě opravdu bavilo posledních 100. Co musím vypíchnout, tak na to, že se jedná o bachmanovku, to bylo překvapivě dějově živé. Jinak ale bohužel musím subjektivně hodnotit nízko a Strážce zákona a Beznaděj řadím mezi "jednou úplně stačí" knihy. Chápu, ze porovnání s topovkama jako Řbitov, To, Zelená míle apod. je asi jako srovnávat kaviár a paštiku... Ale podle mého názoru tohle prostě ta paštika je.

22.07.2022 2 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Svižná chuťovka na jedno odpoledne. A i když chápu, jak to King myslel s tím, že občas je uspokojivější, když záhada zůstane záhadnou, stejně mě žere, že se to nevyjasnilo! :D

20.07.2022 5 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Skvělé oddechové čtení s happyendem, který vykouzlí úsměv na tváři a vyvolá pocit, který i my, zarputilí čtenáři hororů a thrillerů, čas od času potřebujeme - že svět je vlastně krásný místo a ať se nám děje cokoli zlého, všechno bude zas dobrý. Knihu vybrali a doporučili z Knihy Dobrovský jako letní čtení a já jim děkuji za milé chvíle strávené čtením téhle pohodové knihy.

19.07.2022 5 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Stephen King je dle některých lidí mistr hororu. Pro mě je to mistr vyprávění a nemůžu, a ani by mi to svědomí nedovolilo, říct že některá jeho kniha je špatná. Ovšem Beznaděj je jedna z těch, které mi spíše nesedly. Jestli je to až přehnanou náboženskou zaujatostí nebo pomalejším tempem příběhu, to neumím říct. Kousek od každého nejspíš. S. King je američan a kniha je původně určena pro americké publikum, kde vztah k Bohu je přeci jen jiný než v naší skrz naskrz ateistické zemičce. Za sebe můžu říct, že jsem schopna uvěřit invazi mimozemšťanů, strašidelnému hotelu, zvířatům a lidem vstávajícím z hrobů, dokonce i tomu, že někde žije holka, co se nas.... a zapaluje věci jsem ochotná věřit. Ale Bůh? Kdepak, to už je pro mě příliš velké scifi.

19.07.2022 3 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Ze srdce doufám, že druhý díl vyjde dřív, než si tento přečte E.L. James a zatrhne to okopírování Fifty Shades. Myslela jsem si, že na tyhle pohádky pro velký holky už jsem příliš...stará? Ale zjevně ne. Velké plus je, že narozdíl od jiných knih tohohle žánru jsou tady sexuální výjevy víc realistické a uvěřitelné. Tahle poněkud hodně košilatá pohádka mě rozhodně bavila.

04.07.2022 5 z 5

Třetí na řadě Třetí na řadě Allison Brennan

Jediné, co můžu téhle knize vytknout je, že ještě nejsou další díly...no nic, vždyť já mám těch rozečtených nekompletních sérií "málo" :D
Tohle je skvěle napsaná detektivka a já se hrozně těším, co bude dál!

27.06.2022 5 z 5