pastelkaX pastelkaX komentáře u knih

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Styl vyprávění, kdy se střídá několik postav je zezačátku trochu matoucí a chvíli trvá se zorientovat kdo je vlastně kdo. Oproti jiným knihám tohohle žánru nehádá čtenář jen jméno vraha, ale pro změnu i kdo je oběť. Na téhle svatbě má každý nějaké tajemství a některá jsou opravdu temná.

14.11.2022 4 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Záchrana Susanah může začít! Zatím Eddie a Roland neplánovaně skončí v Maine roku 1977, ačkoli cíl jejich cesty byl spíš New York 1999, nakonec se ukáže, že Ka má víc rozumu a rozdá karty úplně jinak, než si naše "společenstvo" plánovalo. A ukáže se, že to bylo naprosto správně. Sice pochopitelně, ale až příliš emocionálně zaujatý Eddie by přece jen mohl nadělat větší paseku, než Jake, Callahan a Ochu.
Povede se záchranná akce? To se čtenář stejně dozví až v další knize;)
Autorova vsuvka sebe sama je...rozhodně Boží, ačkoli velmi velmi egocentrická. Ale to nevadí, King může.
Než jsem začala číst Temnou věž, považovala jsem za krále epických ság Pána prstenů. Promiňte pane Tolkiene, právě jste se posunul na druhé místo.

14.11.2022 5 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Další skvělá výprava s Rolandem a jeho ka-tet! Tolik nezodpovězených otázek, tolik záhad a jedno skvělé městečko. Callahanův příběh a to, co se s ním dělo po odjezdu z Jerusalem's Lot byl už jen třešničkou na dortu. Jak jsem si tak pročítala reakce, většina čtenářů slintala blahem nad Čaroděj a sklo a tady se nudili k smrti. Tak já to mám tedy přesně naopak.

12.11.2022 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Krásná, napínavá pohádka, kterou si užijí i lidi jinak Temnou věží nepolíbení. Čtu chronologicky, mezi 4. a 5.dílem, a jsem zvědavá, jak na to Vlci z Cally navážou.

08.11.2022 5 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Každá delší série má takovou knihu, takovou, která se čtenáři zdá až příliš rozvleklá, ale už je se sérií tak daleko, že ji přečte. Jsem ráda, že víme, jak to bylo se Susan a jaký byl Roland v mládí, to ano, nicméně kdyby to bylo vyprávěno v kratší sekvenci, nezlobila bych se.

06.11.2022 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Tempo příběhu šláplo do pedálů! Roland, Eddie a Susanah si brzy přivedou (staro)nového společníka a cesta k Věži pokračuje. Společenství, jinak to tady popsat nejde, je konečně kompletní a tentokrát se podíváme, jak v Rolandově světě vypadá život ve městě. Starbucks a mekáč ale nečekejte a svačinu si vemte raději s sebou. Rozhodně vás čeká temná podívaná.
Je obrovské štěstí, že to čtu v časech, kdy je série už kompletní, jinak mám obavu, že Stephen King by byl ohrožen osudem spisovatele z románu Misery :D

30.10.2022 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Kdyby mi někdo před rokem řekl, že budu číst dystopický western s příchutí gangsterky a scifi a že mě to bude tak moc bavit, klepala bych si na čelo, jestli se nezbláznil.
King měl v předmluvě prvního dílu pravdu, takový příběh tu opravdu ještě nebyl.
Druhá zastávka na cestě k Temné věži byla ještě víc strhující, než ta první. Ronald si konečně našel kamarády, tak jen doufám, že tihle mu chvíli vydrží, než je obětuje pro vyšší dobro.

25.10.2022

Pistolník Pistolník Stephen King

Moje první zastávka na cestě k Temné věži. I když úplně první asi není, protože cestu k tomuhle příběhu jsem křižovala už v předchozích románech, především v Nespavosti. Přirovnám-li to k cestování vlakem, zatím jsem viděla pouze záblesky z okénka rychlíku. Teď jsem ale z toho vlaku vystoupila a pokračuju pěšky, abych s Rolandem tu Věž našla. Z prvního dílu jsem pochopila, že Roland jako spolucestující toho moc nenamluví a nikdy nevím, kdy se rozhodne mě v rámci své osudové cesty praštit přes prsty a shodit ze srázu. Ale já to přece jen risknu :)
Přes mnoho recenzí, které slibovaly těžkopádné čtení příběhu, který není "tak docela kingovský" jsem dospěla k závěru, že právě tohle je nejkingovštější ze všeho kingovského.

21.10.2022 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Kubrickovi Osvícení jsem neviděla, příliš jsem se bála. Kingovo Osvícení jsem ale četla a pochopila jsem, proč jsem se od filmu držela dál. Po mnoha knihách od SK jsem si Doktora Spánka v hlavní roli s Ewanem McGregorem pustila, že už budu jako odolná. Za těch pár nocí s rozsvícenou lampičkou to stálo :D A teď jsem se konečně dostala i ke knize a můžu říct, že ani tahle není výjimka z pravidla o kvalitě kniha vs. film. Příběh je v podstatě stejný, ale ten konec...prostě u knihy je daleko uspokojivější.

20.10.2022 5 z 5

Jeremyho farma nejen zvířat Jeremyho farma nejen zvířat Jeremy Clarkson

Geniální, vtipné a vlastně i poučné. Skoro celou dobu jsem prskala smíchy :D

19.10.2022 5 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Napětí, romantika a záhada v dokonale namíchaném koktejlu. Ač jsem si na začátku téhle knihy krátce po dočtení Vždycky je to manžel myslela, že knihy této autorky budou ve větším počtu tak nějak "na jedno brdo" a "pořád totéž dokola", musím se autorce za tento krátkozraký předčasný úsudek omluvit a vyseknout poklonu za geniálně gradovanou zápletku a naprosto neočekávané rozuzlení. Mám ráda romantické zápletky, ale jak se blížím k věku 30 let, už mi z klasických slaďáren spíš naskakuje kopřivka a tohle je přesně to, co v téhle životní etapě chci číst. Děkuju a těším se na další autorčinu knihu.

17.10.2022 5 z 5

Chtíč Chtíč Geneva Lee

Jak majetnický sociopat potkal psychicky nevyrovnanou dívku a utvořili si krásný toxický vztah...díl druhý. Jediné, co tuhle ságu odlišuje od její "šedé" starší sestry je fakt, že tady není důvodem dramatu výprask, ale absence závazku, který vydrží déle, než erekce mužské hlavní postavy.
Jinak je to ale opravdu téměř čistá kopie.
Jo a některý věci ze sexuální sféry, které se tam vyskytují, už opravdu nejsou fyzicky proveditelné :D Například pánevní svaly zcela jistě vidět nejsou a průnik až do dělohy je taky celkem výzva :D

06.10.2022 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Blaze je sice zločinec, ale na jednu stranu mu nejde nefandit. Hloupý je, protože jeho otec byl ještě větší hlupák. Zločinec je, protože měl smůlu na kamarády. I přesto všechno se ale stále snaží být alespoň trochu dobrým člověkem a z pohledu čtenáře se mu to často i daří.(Pohled matky, které dvoumetrový hromotluk s IQ houpacího koně vytáhne dítě z kolébky a pak s ním trajdá venku v -20°C se jistě lehce liší...).

22.09.2022 5 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

V jedné nejmenované komunitě na jedné nejmenované sociální síti jsme některé Kingovy knihy označili jako 'one woman show' a tady Lisey mezi ně bezesporu patří taky. Pokud stejně jako já máte tuto knihu v ruce poprvé a po pár desítkách stranách si říkáte co to sakra je... Vydržte. Projďtěte se s Lisey do Bájodolí a zpět a věřím, že stejně jako já na konci zjistíte, že bez tohohle příběhu by byl váš život ochuzený o mnoho krásných myšlenek.

20.09.2022 3 z 5

Panna, nebo orel Panna, nebo orel James Bailey

Bridget Jonesová v kalhotách. Josh je zkrátka smolař a tak se rozhodne, že za něj bude rozhodovat nalezená mince. Po celý rok si na každé rozhodnutí hodí mincí. Ne vždy ho to zavede správným směrem, ale nakonec je to celkem zábava a výprava za sebe(poznáním) a láskou.
Krásně odsýpající oddychovka, kterou můžu vřele doporučit.

13.09.2022 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Tohle rozhodně nebylo žádný wow a úžasný a "nešlo se od toho odtrhnout. Ale zase nemůžu říct, že by se mi ten příběh nelíbil.
A po vzoru Colorado kida si tady opět musíme vystačit s vlastní fantazií, co se vysvětlení týče.

12.09.2022 3 z 5

Lhát se nemá Lhát se nemá Allison Brennan

Ach to prokletí druhých dílů... Ba ne, celkem vzato to bylo vlastně skvělý. Napínavý. Čtenář dostane detektivní zápletku, milostnou zápletku a gangsterskou zápletku. Pokud jste cynický magor jako já a považujete pár mrtvol na papíře za odreagování jen proto, že jejich skon neřídila žádná nadpřirozená síla, ale obyčejní nudní lidští zloduši, pak se mnou budete určitě souhlasit, že tohle je prima oddechovka.

08.09.2022 5 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Dospělý Jack Sawyer je nucený vrátit se ve vzpomínkách a časem i do Teritorií. Tahle výprava mě bavila kupodivu daleko víc, než ta první, kterou podnikl jako dítě za Talismanem. Líbí se mi, že i přesto, že Temnou věž jsem stále nečetla, kniha je v narážkách stále velmi pochopitelná, přestože je právě s touhle sérií a jejím universem velmi silně propojená.

30.08.2022 5 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Uuuf! Takže tady máme partu dětí z Derry(bydliště, které prostě má svoje rizika...), partu už dospělých dětí, která v Derry mnoho zažila a jednoho úžasného chlapce s downovým syndromem, který jim otevřel úplně nový svět a který s nimi celý život sdílí to nejčistší přátelství, kterého je člověk schopen. Jo a pak tu jsou emzáci, co náhodou spadli v lesích Maine a náš svět se jim docela líbí. Spojíte-li pojmy Derry, Maine, UFO a telepatie, pravděpodobně vás tak jako tak napadne jméno King.
Tahle kniha je geniální, a za tím si stojím i přes fakt, že pro mě osobně to až taková bomba zas nebyla...ALE, napsaná je sakra geniálně!
P.S.: Proč zrovna já musím uprostřed čtení téhle knihy potkat pána s podivnou červenou vyrážkou na ruce?

23.08.2022 4 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Nikdy bych nevěřila, že novely je možné tak geniálně, nostalgicky a logicky propojit. Ačkoli se jedná o několik různorodých příběhů, autor se opravdu vyřádil, aby čtenáře protáhl nevinným dětstvím a studentskými léty hlavních aktérů, aby v hrozném válečném ryku pohřbil jejich naděje, sny a někdy i životy...a v závěru knihy jim dal okusit ještě trochu toho kouzla nevinných časů. Pokud o 60.letech v USA nevíte vůbec nic, tahle velmi povedená kniha vás provede tehdejší dobou tak, jako byste ji snad sami prožili.
Když jsem louskala první stránky první části o Ničemných mužích, určitě jsem si nemyslela, že dám knize plný počet v hodnocení. Teď mám pocit, že těch hvězd je tu málo, aby moje pocity plně vyjádřily.

18.08.2022 5 z 5