pastelka53 pastelka53 komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

Jedinečný díl ze série Roberta Huntera ...
Dostala se nám možnost nahlédnout do Robertovi třinácté komnaty a dozvědět se víc o jeho smutné minulosti.
Nahlédli jsme do duše a mysli sériového vraha. Z jehož krvelačnosti a nulového svědomí doslova mrazí.
Husí kůži znásobí i fakt, že je tento thriller založen na skutečných faktech a postavách, s nimiž se sám autor setkal za časů své praxe soudního psychologa.
Pocity, které ve vás kniha zanechá jsou nepopsatelné!

03.02.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Při každé Carterově knize si říkám, že už autor nemůže být morbidnější!
Opak je pravdou a vždy mě to překvapí. Hromady krve, vraždy detailně popsané a sériový vrah se spoustou zvrácených nápadů.
Hunter a jeho kolega se opět případu ujali s precizností a jako vždy uspěli! Co je čeká příště?

PS: Robert je snad nesmrtelný! :D

20.04.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Klasická detektivka jak má být! Sériový vrah, který své oběti zabíjí tím čeho se nejvíc sami bojí, mrstí se za minulost, která nemohla být zapomenuta.
Strhující, každá kapitola nutila číst dál a dál.
Hunter a Garcia se tohoto případů ujali s vervou a odhodláním.
Co vás hoši asi čeká dal?

13.08.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Kim už není taková tvrďačka jak ji známe. Autorka nám umožňuje nahlédnout do jejího nitra a poznat ji jako člověka a ne jen jako detektiva.
Opět napínavé čtení, od kterého se nelze odtrhnout.
Imigrace, prostitutky, obchod s bílým masem a vrzající vztahy mezi matkou a dospívající dcerou. Tvrdý oříšek, s kterým se autorka poprala se vztyčenou hlavou a vylouskla perfektní příběh.

09.03.2020 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Krásný popis lásky, která překoná opravdu všechno. Z Grety mi běhal mráz po zádech ... z její oddanosti manželovi, jejího podporování a víry v jeho lepší já, z její obrovské tolerance... I přesto, že díky tomu ho ztratí ... "Einar je mrtvý!"

Lili byla nádherná duše ... uvězněná ve špatném těle. Nejde na ní zapomenout. Plachá laň uvězněná v ohradě, která se nakonec dostane na svobodu a užívá co nejvíc to jde.

Chvíli jsem si musela zvykat na styl psaní a pořádně se zakousnout do všech postav a nepustit je. Neskutečně to na mě zapůsobilo a vyvolalo tolik otázek - avšak bez odpovědí.

20.04.2017 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Carter číslo dvě!... Detektivka plná krvelačný vražd a ujetých zabijáků, kteří mezi sebou soupeří o první příčku. Děj ubíhá od začátku knihy a táhne víc a víc příběhu.
Číst o Avě a Lucovi, je jako čekat na tu finální jiskru. Kdy všechno zapadne tak, jak čtenář očekává a přeje si. Hašteří se jak kočka s myší, ale opaky se přitahují!

18.08.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Zajímavá kombinace detektivní práce a magie.
Flossie je žena činu, odvážná a odhodlána všemu přijít na kloub.
Podezirala jsem nepraveho a konec mě velice překvapil!

27.05.2020 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Již po páté skvělé čtení, plné surovosti a napětí.
Nápaditost, s kterou vrah zabíjel své oběti byla fascinující a mrazivá zároveň. Pomsta je občas opravdu krutá, vynálezavá.
Knihu jsem četla se zatajeným dechem, ke konci plná smutku, zvědavosti a v jednu chvíli i se slzami na krajíčku.
Jak zvláštní, že si člověk může knižní hrdiny tak oblíbit...

17.01.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Jako po každém přečtení knihy o Kim nemohu jinak ... Skvělé!! Troufám si i napsat, že z vydaných knih, byla tato nejlepší.
Už od začátku jsem věděla, že nebudu moc odtrhnout oči a budu se nutit číst dál a dál.
Napínavý kousek, který budu doporučovat všude kam přijdu.

01.10.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Ano, všichni psi přijdou do nebe!!
Po přečtení této knihy jsem pochopila, proč miluji víc zvířata než lidi. Proč vždy pláču, když umře jakékoliv zvíře ať v reálném životě, knize či filmu.
Proto mi u této knihy i slza ukápla... dobrá bylo jich mnohem víc.
Jejich láska je čistá, jejich oddanost doslova až za hrob.
V mé knihovně najdete převážně detektivky, thrillery nebo horory. Málo kdy, narazíte na něco jako je Psí poslání, ale koupě nelituji, jsem psí milovník a tohle jsem si řekla, že mi knihovně nesmí chybět. NELITUJI!!

24.03.2017 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Opět skvělé čtení! Brutalita a perfektně vykreslené emoce obětí. Trochu to připomínalo Chrise Cartera, což je významné plus.
Jen pořád čekám kdy se to s Avou a Lucem posune trochu dál, snad se v dalším díle dočkáme.

22.05.2023 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Když jsem před čtením procházela zdejší hodnocení bála jsem se, že z této knihy budu zklamaná ... Co se týče hororových příběhů asi je moje laťka až příliš nízko. Příběh se mi líbil, rozbíhal se sice velmi pomalu, ale účel byl dle mého splněn.
Strašidelný dům, tajemná stará žena, která nekomunikuje s nikým z okolí a rodinná minulost, která musí být odhalena.

14.06.2022 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Trochu těžkopádný začátek, ale kniha se rozjede a je z toho opět dílo skvělého spisovatele.

Stejně jako 99,9% zde přítomných se nestačím divit kam autor na ty zvrhlé nápady a vražedné maniaky chodí. Jak moc chorá musí být mysl, aby vyplodila něco tak krvavého a zvráceného.

12.05.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jsou knihy, které by člověk mohl číst rok co rok... Za mě je toto jedna z nich.
Už před lety jsem Řbitov zvířátek četla. Bála jsem se, byla jsem naštvaná a plakala jsem nad smůlou rodiny Creedových. Po letech mám ty samé pocity, stejnou sklíčenost i děs v duši. Jsem milovníkem knih od mistr S. Kinga a díky tomuto dílu na něj nikdy nezanevřu.

21.03.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Hltala jsem každé slovo od začátku až do konce...
Hunter se opět předvedl v tom nejlepším světle a polapil nezbedného zloducha... Garcia samozřejmě pomáhal.
Vždy si myslím, že Carter nemůže laťku ujetosti, napětí a krvelačnosti překonat, ale s další a další knihou jsem si jistá, že může!

28.10.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Opět skvělé čtení, které člověka neustále udržuje v napětí!
Tentokrát jsme se o Kim toho moc nedozvěděli, ale o jejich spolupracovnících jsme získali spoustu nových poznatků.
Staycey jsem si díky tomuto dílu moc oblíbila a Dawson konečně ukázal, že není jen necitelný blbec.
Už se moc těším na další pokračování a případy, které Kim a její neocenitelný tým budou řešit!

25.07.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Krásná kniha plná smutných příběhů lidí o Osvětimi.
Srdce mi pláče při vzpomínce na Hirsche, Ditu i její skvělou maminku a ostatní duše, které si na zemi poznali peklo.
Těžko se popisují pocity z této knihy, těžko popsat tíseň, chlad a smutek, který to na každého čtenáře dýchne. Jakoby Vám sama smrt vyprávěla příběhy lidí, které odvedla na druhý břeh.

26.06.2018 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Rozhodně kniha, která nechává obrovský prostor naší bujné fantazii. Sice jsem podle anotace a zde přítomných komentářů čekala jinačí pecku, ale budu se muset smířit s tím co mi bylo dáno. Jsem naštvaná ... poslední strana pro mě byla jak vysvobození.
Sarah mi upřímně lezla na nervy, nejsem rodič a nedokážu si představit čím procházela, ale její paranoia a všemožné domýšlení proč, kdo, co a jak mě celou dobu otravovalo. Kdyby raději své dítě vzala k odborníkovi a řešila co řešit měla. Nehledě na to co se z ní nakonec vyklubalo - labilní nadržená fúrie co místo hlídání vlastních dětí obcuje s frajerem co kdysi potkala v baru.
A Angus? Kapitola sama pro sebe. Násoska, který neví co by, s ženou jsou si "cizí" a komunikace na bodu mrazu... Jo chlapče, kdybys nebyl tajnůstkář mohlo dopadnout všechno úplně jinak, třeba by byl i happy end....
O zmateném dítěti ani není potřeba psát ... akorát bych zas měla chuť znectít její rodiče.

28.01.2018 2 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Příjemná změna po všech těch krvelačných sériových vrazích. Děj, který nutí číst dál a dál. Postavy s kterými si během pár stran utvoříte pevné pouto a zůstanou vám v hlavě ještě dlouho po přečtení.
U Fitzeka je vždy jedno jisté a to to, že nikdy, není nic jasné jak se zdá.

16.03.2022 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Dal jim zabrat, kluk ušatej!
Opět skvostně napsané, každá kapitola nutila číst dál a dál. Chvílemi jsem si myslela, že to Hunter s Garciou snad nerozlousknou!

28.04.2021 5 z 5