Parwana Parwana komentáře u knih

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Jsem poměrně na rozpacích, jak mám knížku hodnotit. Ze začátku jsem se do knížky vůbec nemohla začít a asi na straně 96 jsem přemýšlela, že ji odložím úplně. Pak jsem tomu dala ještě šanci a prokousávala jsem se dál, až děj nabral kýžený spád a já knížku dočetla. Atraktivní námět ve stylu trošku hororovějšího Harryho Pottera (až na to, že se nejedná o školu kouzelníků, ale vrahů) by si však zasloužil lepší zpracování. Rozhodně lepší vykreslení postav a lepší korektury, které byly provedeny velmi ledabyle. Inspiracemi Benátkami, starověkým Římem, to vše dělá z knížky ojedinělou fantasy (většinou má člověk dojem, že se autor inspiroval středověkem). Nemůžu ovšem opomenout příšerné skloňování latinských jmen, to fakt trhá oči. Proto ode mě první díl dostal takové hodnocení, jaké dostal. Snad budou další díly lepší (i přes výše uvedené nedostatky mě zajímá, jak Mia skončí).

11.07.2019 2 z 5

Konec vodníků v Čechách Konec vodníků v Čechách Petr Markov

Skvělá oddehcovka, ideální k vodě. Z předmluvy úplně netuším, zda byla nejdřív kniha a potom film, ale film jsem viděla dřív a jeho děj se mi líbil o hodně víc než knižní zpracování.

03.07.2019 3 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Kniha mě velmi příjemně překvapila; po shlédnutí obálky a přečtení záložky jsem měla velká očekávání. Po prvních polovině, která byla velmi rozvláčná a já bojovala sama se sebou, abych se přinutila pokračovat ve čtení, nabrala knížka rychlý spád a kvapem směřovala ke strhujícímu konci. Jsem ráda, že jsem ji dočetla, je opravdu velice dobrá. Jedná se o výjimečný psychologický thriller; přímo před sebou vidím to ponuré viktoriánské sídlo a vědecké laboratoře. Myslím, že fanouškům Stephena Kinga by se knížka určitě líbila.

14.06.2019 3 z 5

Nesvá Nesvá E. Lockhart (p)

Po přečtení přebalu jsem od knížky čekala víc. Sice byla velmi čtivá, ale přeházení časových rovin bez ladu a skladu působilo dost rušivě a místy jsem nevěděla, co si hlavní hrdinka vymyslela a co je pravda. Takže jsem z knížky byla poměrně rozpačitá. Velmi atraktivní téma, které však bylo šité horkou jehlou.

03.06.2019 2 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Dobrý oddechovka, ale moc mi nevyhovoval styl psaní autora. Místama jsem si připadala, jako kdyby knihu psala maminka na mateřské.

07.05.2019 2 z 5

Cesta do Indie Cesta do Indie Edward Morgan Forster

Strhující příběh, dobře vykreslené prostředí, některé postavy (některé postavy o dost méně), zajímavé téma. Některé postavy mi příliš nepřirostly k srdci, některé pasáže by bylo možná lépe přeskočit, konec trošku vyšuměl do ztracena. Ale hlavní zápletka dobrá; hodně mi ovšem vadily poněkud přehnané a hysterické monology místních Angličanek.

22.04.2019 3 z 5

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

Skvělá kniha, bavila jsem se od začátku až do konce. Výtečná oddechovka ;)

13.03.2019 5 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Fajn oddechovka, pěkně napsaný příběh, mám ráda fantasy, takže mě chytil a rychle vtáhl do děje, i když byly v knize chyby (překlepy, místy špatné gramatické obraty). Tím, že je určená spíš pro náctileté čtenářky, jsem na chvíli omládla a vrátila se v čase do stejných let ;)

09.03.2019 3 z 5

Kosmický had Kosmický had Jeremy Narby

Dobře napsané, těžko říct, jak velkou přikládat tomuto výzkumu relevanci. Každopádně dobré téma k zamyšlení (minimálně je to velká náhoda..).

20.02.2019 2 z 5

Kousky štěstí Kousky štěstí Anne Christine Østby

Skvělá oddechovka, velice příjemné čtení.

27.01.2019 4 z 5

Slepé mapy Slepé mapy Tereza Brdečková

Poměrně slabé a hodně složité, postavy vylíčeny plošně a odtažitě. Přečetla jsem ji sice na jeden zátah, ale znova už bych po ní nesáhla.

20.01.2019 odpad!

Hoblit aneb Cesta tam a samé zmatky Hoblit aneb Cesta tam a samé zmatky Adam Roberts

Podobně jako Silmámilion jsem se i u této knihy hodně nasmála.

12.12.2018 5 z 5

Silmámilion Silmámilion Adam Roberts

Originál se zatím bojím číst, protože dle doporučení ostatních je příliš rozvláčný a zdlouhavý, zato tato parodie mě vyloženě nadchla - boží ;)

12.12.2018 5 z 5

Manželství na zkoušku? Manželství na zkoušku? František Pávek

I když je přes třicet let stará a např. pasáže ze zákona o rodině a jiných právních předpisů už nejsou aktuální, je tam spousta užitečných rad a podnětů k zamyšlení.

08.12.2018 2 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Skvěle napsané a velmi čtivé. Požitek pro lidi, kteří milují knížky a knihovny.

24.11.2018 4 z 5