Konec vodníků v Čechách přehled

Konec vodníků v Čechách https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38671/konec-vodniku-v-cechach-38671.jpg 4 46 46

Moderní pohádka o hrstce posledních pražských vodníků vychází z tradiční milostné zápletky mezi vodnicí a člověkem. V knize jsou použity scény a dialogy ze stejnojmenného filmu Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Konec vodníků v Čechách. Přihlašte se a napište ho.

soupik2012
24.04.2024 4 z 5

Tento film patří mezi mé nejoblíbenější a tak bylo jenom otázkou času, kdy provedu knižní srovnání. Vzhledem k faktu, že se kniha od filmu velmi výrazně liší, mohu jednoznačně doporučit tuto knihu každému, komu se líbil film. I když připouštím, že filmové zpracování je lepší nejenom co se hereckého ztvárnění týká, tak také právě díky lepšímu a propracovanějšímu ději. Jak pan Markov sám píše ve svém úvodu, než byl pan Macourek spokojený s finálním scénářem, musel ho hned několikrát přepisovat. Tipuji, že toto knižní zpracování je vlastně prvním scénářem, který pan Markov napsal. Audiokniha je načtena velice slušně a načetl ji pan Petr Litera.

Andrea864
16.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Milá, úsměvná a čtivá knížka, která je jiná než film. Stejné má pouze některé postavy, ale ty mají trochu jiný charakter i vzhled. Tento vodnický příběh mě bavil, jen mě vrtalo hlavou, proč Vodička a Břeťa neztratili svou nesmrtelnost po styku s lidskou ženou, proč se to týkalo jen Jany. Příjemná oddechovka, která stojí za přečtení.

Naďa2411
18.10.2023 5 z 5

Příjemná oddychová humorná vodnická akniha, která je známá více ve filmovém zpracování. Ráda jsem si obsah připomněla a zavzpomínala na herecký výkon Libušky Šafránkové a Jaromíra Hanzlíka. Doufám, že DK přimhouří oko, že v tomto případě upřednostním filmovou komedii. Pěkná pohádka nejen pro dospělé, knihu doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Konec vodníků v Čechách v seznamech

zfilmováno komedie vodníci český film

Petr Markov
česká, 1945
1991  86%Slunce, seno, jahody
1980  83%Konec vodníků v Čechách
2004  85%Létající Čestmír
2000  84%3x Slunce, seno...
1991  74%Slunce, seno a pár facek