Paris2000 Paris2000 komentáře u knih

Náš dědek Josef Náš dědek Josef Jaroslav Matějka

Knihu jsem našla a je to velmi pěkné čtení, skvěle napsané.

Navíc jsem zjistila, že je i zfilmovaná a kde dědka Josefa hraje Bohouš Záhorský, tak to musím dohledat.

03.12.2023 4 z 5

Ukradené tváře Ukradené tváře Wladyslaw Huzik

Za mě bohužel průměr. Detektivka ve které se mi bohužel pletla jména, a epilog zbytečně prodlužovaný.

16.07.2023 2 z 5

Hříšníci Hříšníci Jackie Collins

Ani nevím co k této knize napsat... Pár pasáží dobrý, někdy moc jmen, no nevím... tahle kniha za mě asi ne.

27.02.2023 2 z 5

Žádné orchideje pro slečnu Blandishovou Žádné orchideje pro slečnu Blandishovou James Hadley Chase (p)

Kniha nebyla špatná, dobrý překlad, pěkný i když drsný příběh. Jen jsem už od autora četla lepší knihy.

01.05.2022 3 z 5

Únos Únos Rennie Airth

Plán jak přijít k penězům za únos dítěte. Vše dopadne jinak...
Za mě dobrá kniha.

25.02.2022 4 z 5

Můj táta Josef Lada Můj táta Josef Lada Alena Ladová

Pěkná kniha s pohlazením po duši. Velký humor i smutek. Krásné ilustrace Josefa Lady i jeho dcery.

07.04.2021 5 z 5

Štěstí z pouti Štěstí z pouti Jarmila Scheuterová

Ač je kniha dětská tak, se v ní velmi krásně čte. Jarmilka je holka do nepohody, která se musí vyrovnávat s nedostatky peněz i tatínka.
Krásné čtení.

06.02.2021 4 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Po dočtení jsem se snažila nad knihou trochu víc zauvažovat ale bohužel...
Některý děj mi příjde zcela nechutný, zvrácený, chtěla jsem knihu odložit, nedočíst.
Kniha od tohoto autora je moje první zkušenost, a asi na dlouho po dalším jeho díle na chvilku nesáhnu a zapomenu.

24.01.2021 2 z 5

Na koho to slovo padne Na koho to slovo padne James Hadley Chase (p)

Tohoto spisovatele ráda čtu. Některé knihy jsou průměr, tahle však ne. Od prvního řádku mě děj strhl a tuto útlou knihu jsem přečetla naráz.

21.02.2024 5 z 5

Silvestr v šesti Silvestr v šesti Ota Šafránek

Jeden Silvestrovský večer a pohled na tři generece.

03.01.2024 4 z 5

Jak natáhnout na skřipec Jak natáhnout na skřipec James Hadley Chase (p)

Tohoto autora zbožňuju, většinou nezklamou.
Starší knihy mám raději - lepší překlad.

09.11.2023 4 z 5

Velký mejdan Velký mejdan Roz Bailey

Oddechové letní čtení.

Pro všechny čtyři hrdiny vše skončilo dobře, jako v pohádce :-) a to si přejeme ;-)

04.07.2023 4 z 5

Vánoce nebudou! Vánoce nebudou! John Grisham

Od tohoto autora znám tedy lepší knihy.

A popravdě: takové Vánoce jsou v poslední době asi všude. Stále se za něčím ženeme a mnohdy nám uniká to kouzlo...

17.05.2023 2 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

Některé stránky byly docela nudné, někdy jsem se však přistihla, že knihu nemůžu odložit. A závěr knihy mě zcela překvapil...
Dobrá kniha.

11.04.2023 4 z 5

Proč zrovna já? Proč zrovna já? James Hadley Chase (p)

Kniha plná děje, dobře se čte.

09.12.2021 4 z 5

Budižkničemu Budižkničemu Pavel Růžek

Taková kniha na jedno odpoledne.

Kniha mě v úvodu zaujala, jak hlavní hrdina student vysoké školy Bomba popisuje děj v mém rodném městě, tudíž se mi kniha četla o to víc rychleji.
Neví ve svých 21 letech přesně co by chtěl, ne vše se mu daří a podaří, jak na poli studentském tak i vztahovém.

Avšak kolik z nás to v tolika letech vědělo, či o pár letech více ví? :-)

04.11.2021 3 z 5

Pacientka doktora Ká Pacientka doktora Ká Ludmila Romportlová

Bohužel za mě ne. Knihu ač jsem chtěla jsem ani nedočetla. Nebavila mě, nemohla jsem se do ní začíst. Podle anotace jsem čekala něco jiného.

22.10.2021 1 z 5

Položte ji mezi liliemi Položte ji mezi liliemi James Hadley Chase (p)

Tahle kniha se moc nepovedla. Jsem u spisovatele James Hadley Chase většinou ke knize "přikovaná" u této jsem se někdy přistihla že nevím co čtu. Takový slabí průměr :-(

10.10.2021 2 z 5

Shledání Shledání Anne Enright

Dost temná kniha.
Hrdinka této knihy, má na duši velké šrámy, přes některé se nedokáže přenést. Velké úvahy a pochmurné vzpomínky na svou rodinu - bratra, který ji zemřel a nedokáže se s tím vyrovnat.

Jestliže je člověk psychicky dole, ať knihu raději nečte.

30.04.2021 3 z 5

Manželství do 158 liber Manželství do 158 liber John Irving

Je to má 4 přečtená kniha od Johna Irvinga a zatím bohužel nejslabší a si možná tomu i přispělo, že si nedokážu představit žít v manželském čtyřúhelníku.
Některé pasáže se četli lépe a některé méně.

26.02.2021 3 z 5