Na koho to slovo padne

Na koho to slovo padne https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22147/na-koho-to-slovo-padne-22147.jpg 4 25 5

Jerry Stevens, nezaměstnaný herec vedlejších rolí v hollywoodských westernech, dostává nabídku na neobvyklou práci s platem tisíc dolarů denně. Na veřejnosti má vystupovat - důkladně namaskovaný a převlečený - jako John Merrill Ferguson, jeden z nejbohatších a nejmocnějších mužů na světě. Jerrymu je vysvětleno, že Ferguson má uzavřít důležitý tajný obchod, a protože novináři nepřetržitě hlídají každý jeho krok, nutně potřebuje dubléra. Jerry nabídku přijímá. Od tohoto okamžiku je však vtažen do víru intrik, vražd a hrůzy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ametyst

You Can Say That Again , 1980

Paris2000
21.02.2024 5 z 5

Tohoto spisovatele ráda čtu. Některé knihy jsou průměr, tahle však ne. Od prvního řádku mě děj strhl a tuto útlou knihu jsem přečetla naráz.

DzordanoChruno
22.09.2020 5 z 5

Vo svojej kategórii dokonalá kniha. Napísaná v roku 1980, ale keby som to nevedel, naisto by som tipol o 50 rokov skôr, tá atmosféra mi pripomenula Ameriku z čias Phila Marlowa :-) Pútavé, sympatické postavy, plynulo napredujúci dej, zvraty, ktoré prekvapia, no neznechutia. Autor mal vynikajúci cit pre slovo a určite k tomu prispel aj fantastický český preklad. Veľmi príjemné oddychové čítanie.

Macek58
10.11.2015 5 z 5

Chase nikdy nesklame, výborná kniha.

marwinmh
03.05.2014 4 z 5

Vysloužilý herec, který si užil svých posledních patnáct minut slávy, když ztvárnil roli mocného muže, jež se mu stala doslova osudnou. Výborná kniha.

vitavita
21.05.2012 5 z 5

Kdo chce získat příliš moc, končí tak jak jerry Stevens.

James Hadley Chase (p)
anglická, 1906 - 1985