Pájuš Pájuš komentáře u knih

Smrtí tanec Smrtí tanec neznámý - neuveden

na staročeské dílo to nebylo až zas tak špatné :-) ani jsem nemusela skoro používat staročeský slovník.

13.01.2012 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

skvělá kniha, po dočtení se mi stáhl žaludek a chtělo se mi brečet, tak silný příběh jsem dlouho nečetla. Vřele doporučuju :-)

03.01.2012 5 z 5

Deníky Carrie B. Deníky Carrie B. Candace Bushnell

nechápu co tato knížka dělá v knihkupectví v sekci pro dospělé, když má podobu dívčího románu. Každopádně přiznávám, že děj co se týče zápletek a dívčích problému byl dobrý. Avšak doporučuju v pubertálním věku .

11.12.2011 2 z 5

Sen jménem Harry Potter - Životní příběh J. K. Rowlingové Sen jménem Harry Potter - Životní příběh J. K. Rowlingové Sean Smith

Předtím než jsem knihu přečetla obdivovala jsem ji, teď jí obdivuju ještě víc!

03.11.2011 5 z 5

Velmi poutavý příběh. Bylo mi Bree docela líto, škoda, že to dopadlo špatně.

16.10.2011 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Zpověď Polského pianisty, který se dokázal přenést a své hrůzné zažitky vypráví hned po válce. Má můj velký obdiv, kolik toho dokázal vydržet, ztratil všechno. Velmi mě dojala dobrosrdečnost Hosenfelda a jeho názory psané v deníku mi byli tolik sympatické, dost zajímavé jsou i poznámky na konci knihy. Nemám co vytknout :-)))

24.08.2011 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

úžasná knížka:-) Opravdu mě upoutala a ta neskutečná láska mezi Allie a Noahem, Noahova oddanost, síla a obětavost mě naprosto dojala. První knížka ktera mě dojala až k slzám, co víc říct, stojí za přečtění.

09.06.2011 5 z 5

Habermannův mlýn Habermannův mlýn Josef Urban

Kniha se dobře čte díky krátkým kapitolám. Z počátku jsem více fandila filmu, postupně jsem si oblíbila knihu, která začala být napínavá. Konec byl šokující. Vadilo mi jen jméno Habermannovy manželky - Herta. Jelikož Urban psal scénař k filmu nechápu proč nezůstal u původních názvů a jmen.

02.06.2011 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

zajimavý děj s rychlým spádem

17.03.2011 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Jako malá jsem tuhle knížku milovala :-)

17.03.2011 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

četla jsem jedním dechem:-)

27.02.2011 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Kniha pro opravdové vytrvalce, až tak v polovině začíná být kniha zajímavá. Sophiino doznání je pravdu šokující.

20.02.2011 5 z 5

Anděl Anděl Jáchym Topol

vůbec mě nezaujala, je fakt, že je to nějaký ten rok, co jsem jí četla. Možná bych na ní teď pohlížela jinak.Jsou knihy, ke kterým by se člověk měl vrátit a možná i dospět t. Snad si jí někdy přečtu znova a pochopím to co se mi zdálo složité, nudné a nezáživné.

03.12.2010 1 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Šokující osudy mladých lidí(v některých případech dětí), kteří by bez drog měli celý život před sebou. Myslím, že dostatečně odstrašující příklad, ten, kdo koketuje s drogama, by si tuto knihu měl přečíst.

09.11.2010 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

skvělá knížka, příklad toho jak se dokážou někteří povyšovat nad druhým...

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

přesně tak připomíná mi to knihu Romeo, Julie a tma. Avšak Romeo Julie a tma bylo promě 100 x zajímavější dílo, v této knize se vše točí jen kolem těch dvou zamilovaných..žádná pořádna uváha, mimo realitu války, vše je jim jedno .... podivné

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

jedná z mála knížek na povinnou, která se mi opravdu líbila:-)