Pájice Pájice komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

I když jsem věděla, o čem O myších a lidech je a jak celá kniha dopadne, když jsem se dočetla k posledním pár stránkám, dostalo mne to. Velmi působivě a reálně (dá-li se to tak říci) napsáno. Vtáhne, pohltí a rozesmutní.

14.03.2013 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Skvělá kniha. Až jsem se divila, jak se na té troše stránek se může skrývat tak působivý příběh.

14.03.2013 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Takovýhle humor já ráda. Kdyby lidé dokázali používat tolik ironie, sarkasmu a inteligentního humoru jako jé v téhle knize i normálně, byla bych na světě mnohem radši. Bylo by pak všechno mnohem zábavnější.

11.02.2013 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Prostý, trochu směšný příběh podaný vytříbenou češtinou. Komu nevadí styl psaní Vančury, knihu si zalíbí a užije.

21.10.2012 3 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Cítím, že mi nepřísluší toto dílo hodnotit. Nebo alespoň ne teď. Bylo v tom cosi obrovsky odzbrojujícího, ale v mém věku drama matky, abych pravdu řekla, nejsem s to zcela pochopit. Určitě se k této hře vrátím, až budu starší (aspoň o něco).

22.08.2012

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

I když jsem se snažila ostopéro, něco mi tam trochu chybělo. Nevím, co přesně, ale něco málo tomu scházelo-- nebo jsem to tam prostě nepostřehla. Ale i tak doporučuji, bez psiny - čte se to skvěle.

22.08.2012 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nemám ráda románky, ale film jsem si oblíbila, tak jsem sáhla po knize. Je to krásný, smutný příběh. Někdy bylo vyprávění trochu rozvláčné, ale svým způsobem to tam nějak patřilo. Trochu mne mrzelo, že zde nebylo popisováno víc jejich první společné léto, ale jinak to bylo příjemné čtení. :)

09.04.2012 4 z 5

Cyrano z Bergeracu Cyrano z Bergeracu Edmond Rostand

Až na zmatek na začátku prvního dějství, kdy se mi pletly postavy a snad všechno, co jen šlo, se mi knížka velmi líbila. Je to komedie, je tam láska, je tam i něco (podle mě) trochu k zamyšlení - láska zevnějšku nebo láska duše?
Přečetla jsem to jedním dechem, verše se čtou krásně a rychle, Cyrano je opravdu mistr slova (smála jsem se chvílemi přes celou místnost) i meče.

25.04.2011 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Od tak proslulého díla jsem asi čelala něco trochu víc. Nedokáži ale popsat, co přesně. Ale i tak to bylo pěkné. :)

20.04.2011 4 z 5

Strohá akademie Strohá akademie Daniel Handler

Další příběh sourozenců Baudelairových mě trošičku zklamal - bylo to vše trochu předvídatelné. Stejně se mi to ale líbilo, jako ostatní knihy z Řady nešťastných příhod.
Chtěla bych být tak vynalézavá jako Violet, sečtělá jako Klaus a mít tak dobré zuby jako Sunny :D :)..

22.02.2011 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Smála jsem se víceméně v jednom kuse! :)

17.02.2011 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Kniha o nenávisti a zkažené lásce. Popisy slatin jsou vynikající. Příběh poutavý. Líbilo se mi, skvělá kniha :)..

17.02.2011 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Nechci se opakovat, ale je to výborná kniha. Nejvíce mě odzbrojil závěr.. Vřele dopořučuji..

Klobouk s oblohou Klobouk s oblohou Terry Pratchett

Knížku jsem vzala jedním dechem mezi záchvaty smíchu :D :)..

Výprava za hrdinstvím Výprava za hrdinstvím Angie Sage

Docházejí nápady? To se mi moc nezdálo ;).. Pro mě to byla další skvělá kniha.. nemohu se dočkat dalšího dílu :)..

Magyk Magyk Angie Sage

Skvěle napsané, fantazie pracuje, fascinující 'nový' svět.. Příběhy Septimuse Heapa jsou knihy mého srdce :)..

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

SKvělá kniha. Dokáže vtáhnout do děje! I po odložní jsem o ní musela pořád přemýšlet. Akorát mě zarazilo, asi ve 2/3 knihy, když jsem se dočetla, že Lyře je 12 (myslím). Podle toho, jak v průběhu přemýšlela, jsem nabyla dojmu, že je jí tak 15 či 16....

30.11.-0001

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Pořadí dílů je zde napsáno dle napsání, ne dle zařazení do série :) (Lewis napsal právě tuto jako první)..

A kniha jinak skvělá, jako všechny ostatní Narnie :)..

30.11.-0001 4 z 5