Pája699 Pája699 komentáře u knih

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak tohle byla hodně dlouhá sonda do Josieho dětství, které bylo upřímně děsivé a kruté. Neskutečná jízda tento díl, kdy pomalu ani nedýcháte a padá vám brada překvapením z celkového rozuzlení. Za mě jednoznačně zatím nejlepší díl ze série. Nějak mi došla slova jak napsat, že tento díl je prostě skvělý :-)

21.12.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Tato kniha předčila mé očekávání a jsem neskutečně ráda, že jsem na ni díky svým věrným čtenářům tady na ni narazila. Vypadá to, že mám další oblíbenou autorku a sérii :-) Místy opravdu brutální popisy obětí, brrr. Kate Burkholderovou a celý její tým mi byl hned sympatický a věděla jsem, že to bude jízda a bude to stát za to…a taky že jooo. Příběh vás udržuje v neustálém napětí a vy ani nedýcháte a čtete a čtete, než dorazíte nakonec poslední stránky, kde samým rozuzlením jenom zíráte. Kniha nemá žádná hluchá místa. Za mě TOP a doporučuji všem, co mají rádi napětí.

17.03.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Uff, tak tohle byl teda peckovní start a já jsem mile překvapena a jsem za to ráda, že i český autor umí napsat famózní detektivku. Tady žádná hluchá místa nenajde, za to ručím :-) Od samého začátku až dokonce se nebudete nudit. Já jsem nevycházela z údivu, jak mě tento příběh nadchl a pohltil. Laura s Adamem tvoří bezva dvojici a já se už utěším, na jejich společný další případ. Takže se jde do Vesnice…Díky přátele zde na DK, za doporučení .-)

15.09.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

První krev…přiznám se, že jsem si chviličku říkala, jestli to nebude zbytečná kniha, ztráta času svým způsobem…ale víte co, určitě nebyla!! Já si to užila na maximum, příběh mě strhl…a mé srdce zaplesalo, když jsem si mohla opět přečíst o Dawsonovi…celá parta zase pohromadě. Bylo to příjemné vrátit se na začátek jak to všechno začalo…..

19.05.2022 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Stručně a jasně...byl to nářez :-D a místy pěkně nechutnej a krvavej .-) ale na to už jsme u tohoto autora zvyklý....kruté, promyšlené nezapomenutelné.....jako vždy od tohoto skvělého autora! Pro mě je to mistr ve svém oboru a jsem moc ráda, že píše dál! Byla to jízda, jako vždy.

Asi nemá cenu se více rozepisovat, vše už tu bylo řečeno a jen bych se opakovala :-)

Jsem neskutečně ráda, že jsem mohla prožít další skvělý příběh s Hunterem a Garciou. Je to prostě srdcovka.

30.05.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Autorka umí vážně psát! Ta musí vtáhnout každého čtenáře na svojí stranu .-) Já opravdu nemám ráda knihy o sektách, ale u tohoto příběhu to šlo tak nějak samo. Kniha nešla odložit, ať jsem dělala, co jsem chtěla :-D Prostě mě to v táhlo a nepustilo. S napětím jsem čekala, jak to všechno dopadne. Vraha jsem si vážně netipla. Kim a její tým nezklamal, jako vždy. Byla jsem i ráda, že se tam objevila Fifi, pro mě skvělá postava :-) No prostě to byla další skvělá jízda.

18.01.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Vesnice..nebyl to špatný příběh, ale upřímně mi tam chyběla taková ta pomyslná jiskra a zápal jako tomu bylo v prvním díle. Tím nechci říct, že se jedná o špatnou knihu…každý čtenář ať si udělá vlastní názor .-) Každé 3 roky zmizí jeden chlapec. Kdo zatím vším stojí a hlavně proč? Z odhalení jsem byla mírně šokovaná a opravdu mě to nenapadlo. Takže jsem byla po celou knihu v napětí. Co mě bavilo méně, byla osobní linka vyšetřovatelů Adama a Laury. No uvidíme co přinese další díl, který si určitě nenechám ujít.

21.10.2022 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Můj první případ s komisařem Joonem Linnou a musím říct, že jsem se vážně nenudila. Děj krásně plynul, krátké kapitoli ubíhali jak nic a já jsem za chvilku zjistila, že je konec knihy :-) Mrazivé, šokující, napínavé.

29.09.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvěle napsaná kniha, která mě úplně dostala. Moje první kniha od této autorky a vůbec na toto téma. Kniha mě neskutečně zasáhla a příběh mám vrytý do paměti, jak to bylo silné.

26.07.2019 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Autorka prostě umí a já jsem vážně nadšená z celé této série. Je to prostě čtecí pecka, jak už to bylo mnohokrát zmiňováno :-) Tento příběh vás nepustí dokavaď neobrátíte poslední stránku. Ano, tak čtivé a napínavé to je .-) Za mě jedno velké doporučení a těším se na další díl s mojí oblíbenkyní Josie Quinnovou a jejího celého týmu. Je to prostě srdcovka.

14.10.2022 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

(SPOILER) Na prvotinu hodně slušný. Já se řadím k těm čtenářům, který jsou z knihy unesený a nadšený :-) Jako ano, bylo tam hanění FBI, že neumí rozluštit šifry a udělá to za ně řadový občan, ale i tak …suma sumárum – skvost a pecka. Isabella Maldonado si mě získala a určitě si přečtu pokračování a s nadšením .-) Ninu a její celý nový tým jsem si oblíbila hned. Doporučuji

24.08.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Jak už se avizuje na obálce knihy…do poslední stránky nebudete přesně vědět, kdo je vrah. Já to tak tedy měla. Podezřívala jsem úplně všechny :-D Knihu řadím k jedné z těch lepších od autorky. Mě tento příběh neskutečně sedl a bavil. Děj ubíhá rychle a dobře se čte.

24.08.2022 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Tohle byla naprostá dokonalost! Stejně napínavé a záludné jako pilotní díl této úžasné série. Knihu určitě řadím mezi ty lepší od autorky. Co se skutečně stalo před 35-ti lety na Hochstetlerové farmě? A kam zmizela matka od 5-ti dětí? Sice jsem na část příběhu přišla vcelku brzo, ale to mi určitě dobrý dojem z knihy nezkazilo .-) Tíha tajemství vás vždycky doženou….. Za mě jedno velké doporučení. Linda Castillo píše opravdu fantasticky...

08.11.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Druhá kniha od tohoto autora a fakt smekám a tleskám. Nekutečný mazec a jízda v jednom. Tohle má prostě tyl a grády:-) Mrazí mě ještě teď a nad odhalením vraha jsem zůstala sedět s pusou do kořán. Jdu se pustit s chutí do dalšího dílu.....

04.11.2019 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

(SPOILER) První díl se mi líbil, ale tento byl naprostá pecka!
Autor si mě získal svým neotřelým psaním a humorem. Já se prostě zamilovala a chci si od autora přečíst další knihy.

Chvilkami mi to přišlo jako ve filmu Čtyři vraždy stačí drahoušku :-D Tady se nemusely otevírat dveře, aby na vás vypadly mrtvoly....tady stačilo potkat inspektora Prévita :-)

Jako pardon, ale jenom tomuto inspektorovi dáte do postele chřestýše a on si z něj udělá domácího mazlíčka :-D k tomu přidejte ukecaného papouška a zachráněného psa. Tahle kombinace je zabíjející :-)

Z knihy na váš dýchá atmosféra příběhu....jako by jste tam byli .-)

Prostě luxusní díl a jsem i ráda, že se Prévit zbavil své otravné manželky....teď tedy nemyslím, že ji zabil .-)

Všema deseti doporučuji!

13.07.2023 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Tak na tohohle "Prevíta" jsem si musela pár stránek zvykat :-D Neotřelý smysl pro humor a styl psaní..Timothy měl vážně dar se vždycky připlést do "nějakého" zločinu a krásně z něj vybruslit. Mě to sedlo a velmi líbilo. Autor u mě zabodoval a určo si přečtu další příběh.

04.04.2023 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Werdomme....Celá série s komisařem Maartenem S. Sneijderem je naprostá pecka. Tohle byl teda díl, tohle bylo něco. Minulost se prolíná s přítomností a z těch brutálních vražd, až mrazí. Tohle je hooodně osobní a jak se s tím komisař popere, to už si musíte přečíst sami .-) A hlavně ten konec…jsem zvědavá na pokračování a já pěvně doufám, že bude brzy. Určitě si nenechte ujít! S čistým svědomím ráda doporučuji. Kdyby to šlo, dám i více hvězd.

16.06.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Jednu hvězdičku prostě ubrat musím. Tento díl nebyl pro mě zase tak DOKONALÝ. Předchozí díl nastavil laťku hodně vysoko! Ava a Luc….to je kapitola sama pro sebe. Ráda bych je viděla spolu... buď ať je dá autorka dohromady, nebo ať jim najde někoho jiného do páru. Tohle natahování jak v seriálu Dallas mě upřímně začíná štvát a nudit a jsem z toho i vytočená :-D Konec velmi zajímavý a jsem zvědavá, jak tohle všechno dopadne a bude pokračovat….Prvního vraha jsem si tipla hned, jak se objevil na scéně. Druhý vrah by mě ani ve snu nenapadl. Z toho jsem byla překvapená. Jinak pokračování téhle úžasné série mohu jen doporučit!

13.10.2021 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Tato skvělá kniha mi dělala společnost přes celý víkend na chatě. Za mě skvělý začátek nové série, která má určitě co nabídnout. Sympaťák Cyrus mě bavil od prvních stránek a těším se na další „střípky“ z jeho minulosti a případy. A Evie? Doufám, že Andělská tvář neřekla své poslední slovo a bude o ni zmíněno i v dalších dílech…tak nějak se to i nabízí .-) Za mě 100% spokojenost, autor mě nezklamal a knížku jsem zhltla jak malinu. Má to švih, zvraty, napětí. Prostě vše, co má u dobré detektivky být.

18.05.2021 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Fííí hááá, tak tohle byl tedy případ, ale myšleno v dobrém slova smyslu :-) Prostě nářez…se zatajeným dechem jsem doufala a přála si šťastný konec pro Barta, Sky a Elenutu. Místy jsem to musela rozdýchat..jako to chování k nim byla síla, jako k dobytku :-( Mým hrdinou tohoto příběhu byl Lively, předvedl se jako formát. Tato série je vážně DOKONALÁ!

30.06.2022 5 z 5