padajicidvere Online padajicidvere komentáře u knih

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

(SPOILER) Za mě lepší než předešlé dva díly. Napětí by se dalo krájet, a když se do toho přidá duchařina, musí mi v noci svítit víc než jedna lampička v místnosti. Pořád jsem ale nebyla schopná uvěřit, že se Ameliny schopnosti "zesilují". Popis celého procesu mi přišel strohý a povrchní, žádné detaily ani hloubka proměny. Takže jsem celou věc prostě přijala spíš jako fakt. Stejně tak mi přijde i vztah Amelie a Devlina, jeho vyobrazení je nijaké, kde je ta láska? Proč je? Z jakého důvodu? A její vize skrz medailon? Nevěřím, ale beru.

22.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Velice oddechové čtivo. Nenapadlo mě, že všechny stránky budou o zakázaném vztahu. Jako kdyby Aubrey neměla v hlavě kapacitu na nic jiného.. Řešit téměř na 500 str. jejich vztah-nevztah bylo i na mě dost únavné. Ani ne tak světová literatura jako spíš červená knihovna. A ty vulgarity? No na můj vkus celkem přehnané. Příjemné rozptýlení byl milovaný Shakespeare, který dodal vánek selského rozumu a duchaplnosti.

19.07.2020 3 z 5

Oheň Vikingů Oheň Vikingů Shirley Waters

Už samotná obálka mě zaujala - viking a rohatá přilbice? Bohužel mýtus, ale taky chyba, stejně jako číslování I., II., III. a VI. Sem tam chybky.. Příběh celkem slabý a nedomyšlený. Jako historický román bych knihu nenazvala, skutečně je to spíš červená knihovna. Oddechovka určitě, ale slabšího rázu.

11.07.2020 2 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

(SPOILER) Pořád vše vstřebávám. Upřímně nevím jestli jsem ráda, že jsem tuto sérii paradoxně četla až po Dvoru. Podobnost je víc než patrná, a potom co jsem se zamilovala do Dvoru mlhy a hněvu mi už tato kniha nepřijde tak úchvatná. Zase na druhou stranu vím, že stejný dojem bych měla naopak. To, co jsem postrádala u Feyer jsem ale nalezla tady u Aelin. A zase co mi chybělo u Jeřába, jsem viděla v Rhysandovi. Ze všech skupin v sérii jsem si nejvíc zamilovala Třináctku a jejich Asterin, proto mě jejich konec zasáhl, nemrzel, ale bolel. Postupný vývoj postav byl překrásný. Dorian si mě získal svým klidem a svou myslí, dospěl. A stejně tak i Chaol se konečně zbavil své dětinskosti a stal se z něj muž s nadhledem. Myslela jsem, že po útoku karankui mě už z ničeho tolik nezamrazí, ale průběh války byl zdrcující stejně tak jako zvraty v ní. Kniha mohla mít klidně o tisíc stran víc, byla bych jen ráda, protože příběh skončil..

23.06.2020 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

(SPOILER) Bála jsem se, že tahle kniha bez Aelin nebude ono, nebude to to pravé. A jak jsem se spletla! Bože, nikdy jsem nebyla radši, že jsem se tak spletla. Nechápu jak jsem vůbec mohla váhat, jestli si knihu vůbec přečtu! A ta scéna s pavouky..ta byla úžasná, úplně mě mrazilo. Nejlepší na závěr - pravda o Maeve.

17.06.2020 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Ze začátku jsem měla sto chutí s knihou - Chaolem praštit, lezl mi na nervy jako nikdy. Ta sebelítost, zaslepenost, alibismus.. Ještě že se dal jakž takž dohromady. Zápletky mě hned dostaly a měla jsem co dělat, abych se v práci věnovala práci a ne knize..

05.06.2020 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

(SPOILER) Uff. Co na to říct. Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout, pokud jsem nemusela. Všechny tři dějové linie jsem hltala jedním dechem. Celaenina vnitřní proměna byla odměna za všechny ty útrapy. A ten závěr? Úchvatný! Kdybych nemusela studovat do práce, vrhnu se na další díl.

17.05.2020 5 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Netuším čím to je, ale tento díl mě neoslovil tak moc jako ty předešlé. Při zjištění, že série není trilogie jsem bublinky nebouchla.. Tak jako tak jsem trochu zvědavá jak celý příběh dopadne.

28.04.2020 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Nádherný paradox doby, že zrovna v puritánské éře Anglie byla stvořena taková kniha, na vedlejší trase i vibrátor. Protiklady se přitahují. A pro mě je to čtivo, které pobaví, i přes svou vulgaritu.

01.04.2019 3 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Za mě oddychové čtení, které je skutečně nenáročné, ale také nijak zvlášť zajímavé.

29.03.2019 2 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Jsem skutečně v rozpacích. Po trilogii jsem měla očekávání, že kniha bude mít vyústění některých situací, a místo toho mi přišlo, že byla vlastně o ničem. To, co se v ní psalo jsem si v duchu domýšlela sama i bez jejího přečtení. Takže za mě velké zklamání. Děj nijaký, dořešení žádné, zlom chyběl úplně. To spíš měla být další trilogie, která by smysluplně navazovala a měla by stejný spád jako ta současná.

22.03.2019 2 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Kniha mě ze začátku neskutečně bavila, ale asi tak ve třičtvrtině jsem si uvědomila, že se odehrálo jen pár nepatrných, ale podstatných věcí, jinak v celku vůbec nic. Autorka dokázala příběh oživit natolik, že jsem si ani nevšimla, že vlastně mluví o něčem a v podstatě o ničem. Originální nápad se cení, to každopádně, ale pár věcí mi tam chybělo, a tam, kde bych čekala větší popis nebylo nic. Jen pár vět. Nejsem si jistá jestli se pustím do druhého dílu, ale za nějaký čas tomu dám nejspíš zase šanci.

13.01.2018 3 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Ano, ale..konec mě zarazil. Takový skok? To mi přišlo "odfláknuté", po tom, co si autorka dala takovou práci s popisem a vyprávěním. Navíc, takový zvrat si nezaslouží toto řešení. To opravdu ne.

12.01.2018 3 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Nejvíc mě mrzí, že jméno Moyes je spojováno s touto knihou. Mrzí mě to víc než to, že jsem knihu vůbec četla. Děj se mění z věty na větu bez upozornění, člověk se rychle ztratí.. Averze Kim je sice stupidní, ale zvrat na konci je ještě hloupější. A jako lusknutím prstu od nenávisti k lásce, protože každý dost dobře ví, že hranice mezi těmito city je tenká jak papír.. Upřímně, mít sestru jako je Eva, zabila bych ji, taková netečnost.. Ještě aby nebyla klidná, když si dá špeka. A pak perlička ke konci. Bál se vyjádřit, protože by ho mohla odmítnout. Takže raději mlčel a nechal ji, ať je na něj na veřejnosti i v soukromí navztekaná, a ať se i ztrapní. A jako puberťák byl zavřený s Evou v pokoji, strávil s ní tolik let, skoro denně s ní byl, a nic? Ani jednou? To je sci-fi a ne romantika.

19.09.2017 1 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Čekala jsem tragikomický příběh o ambiciozní a zaneprázdněné ženě, která se denně míjí se svou životní láskou..bla bla. Jsem moc ráda, že má očekávání kniha nesplnila. Nádherný popis člověka, který si vlastně ani neuvědomuje, že je závislý, a že se sám přivádí k úplnému konci, jak fyzickému, tak psychickému. Nic není ale dokonalé. Já osobně bych nechala některé pasáže více rozvinout. A pak i ten konec by si podle mě zasloužil několik slov, vět, navíc.

14.09.2017 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Oddechové čtení. Ocenila jsem využití poezie v textu, s něčím takovým jsem se nesetkala dlouho, navíc to nijak nenarušovala druhý styl, naopak. Námět je zajímavý, ale vyprávění je jednoduché a místy bohužel i kýčovité. Hlubší psychologie postav se čekat nedá. Hlavní hrdnika se místy zdá jako citový sadista, ale která z nás občas není..

20.08.2017 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Humor, nadsázka, ironie, nadpřirozeno. Kdo byl trochu jen pozornější si mohl malých nápověd všimnout, i když se těžko hledal pachatel, když šlo o "fantasy" stvůru. Každopádně! Mi pořád nejde do hlavy ten kačer, proč že to nejde..? A tak trochu jsem doufala ve větší romantiku, a vlastně mezi jinými postavami. Nicméně. Mě kniha pohltila svým příběhem a jdu se vrhnout na další díly.

02.05.2017 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Konečně se mi trochu utřídily myšlenky, no a, jak to jen říct.. Nenávidím autorku. Nenávidím ji, a miluji. Mám strach si přečíst jinou knihu podobného žánru, námětu, bojím se přečíst jakoukoliv romantiku, protože příběh Rhyse, on samotný, mě naprosto uchvátil. Něco takového jsem naposledy prožívala při trilogii Čas čarodějnic, a nečekala jsem, že bych tento pocit mohla cítit znovu. A jsem jen ráda, že děj a námět se dost liší, i když ta podstata zůstala. Nenávidím ji a miluji! Rhysanda i ji. To je to, co člověk hledá, a ví, že dál už nemusí. Že už nemá cenu číst něco dalšího, když nalezl to nejlepší. Stejně jako nalezl lásku v životě. Nenávidím a miluji! Co si jen počnu.. To, co udělal v této knize, v knize předešlé. Bojím se jen toho, co udělá v té příští. Moc se bojím. Nenávidím ji za to, že je to jen kniha a ne život. Nenávidím ho, že je jen postava a ne živá bytost. Nenávidím knihu za to, že ji moc chci spálit, ale nemůžu, byla by to vražda, z vášně. Všechno další bude jen bláto a vzduch, ztracený čas, protože tahle kniha je VŠECHNO.

23.04.2017 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Při čtení jsem si přišla jako jasnovidka. Ne, že bych snad nebyla překvapená některými událostmi, něco se vždy našlo, ale moje hypotézy a teorie o postavách, situacích, minulosti..se vyplnily do puntíku. Sice mě to na konci knihy rozčílilo..jí to dojde až teď? Ke konci? Nijak to ale podle mě neubírá na originalitě příběhu. I tak jsem si čtení ohromě užila. Upřímně mě ale zajímá, jak se to v jejich trojúhelníku vyvine, protože na něj nemám vůbec žádnou teorii. A je to až k vzteku! Takže se těším, až budu překvapená :)

22.04.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

První jsem od autorky četla Dvůr trnů a růží. Ano, je tu také trojúhelník. Ano, ona je lovná zvěř i lovec zároveň. Ano, on je vznešený a ona "obyčejná". Ano, má splnit úkoly. Ale je tu něco, to NĚCO, co tento příběh dělá jiným. Atmosféra, okolí. Mnoho podobného ale pořád rozdílné. Celaena si mě získala svou vášní pro knihy a svou povahou. To že se nenechala zviklat a vybrala sebe místo "nich" (místo jich dvou), na mě udělalo ohromný dojem. Těším se na další díl:)

20.04.2017 4 z 5