pablito pablito komentáře u knih

Spánek je umění Spánek je umění Shawn Stevenson

Není to špatná knížka, pro mě ale neměla příliš přidanou hodnotu. S myšlenkami autora jsem převážně souhlasil, nicméně nebyly pro mě nijak nové.

31.10.2022 3 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Detektivní romám z filmového prostředí. Plný zvratů drží čtenáře v napětí po celou dobu.

31.10.2022 4 z 5

Liga vyděšených Liga vyděšených Rex Stout

Po přečtení několik moderních detektivek plných zvrhlých psychopatů byl toto pohodový zvolna plynoucí příběh ve stylu Agathy Christie, kde nejstrašnější smrtí bylo zastřelení.

23.10.2022 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Drsná detektivka ... napětí nechybí ... zvraty také ne :)

16.10.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Už to na začátku vypadlo, že se Helen Fields tentokrát obejde bez psychopata .... ale netrvalo to dlouho a vyrojili se :)

06.10.2022 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Hustý ...

29.09.2022 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Člověk by řek´, že po prvních dvou knihách už žádný psychopat čtenáře překvapit nemůže. Ale může ...

29.09.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Dobrá detektivka ...

15.09.2022 5 z 5

Jak si lidé hrají Jak si lidé hrají Eric Berne

Klasika, kterou jsem četl několikrát a jistě se k ní budu ještě vracet. Přes nejrůznější nové proudy psychoterapie bude mít Berneho transkační analýza a teorie her vždy svoje místo.

09.09.2022 5 z 5

Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Philip Zimbardo

Knížka pro někomu jistě užitečná. Já čekal trohu něco jiného. Zhruba na polovině ze 700 stran autor popisuje nesmírně podrobně průběh svého stanfordského experimentu. Další velkou část knihy věnuje popisu své práce odborného konzultanta při řešení selhání ostrahy ve věznici Abú Ghrajb. Pro mé potřeby obsahoval tento dokumentační styl kvantum nepotřebných informací.

04.09.2022 2 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Dokonalá detektivka. Po prvním díle mě už ani nepřekvapilo, že je plná psychopatů. Helen Fieldsová umí nicméně tak bravurně udržovat čtenáře v napětí, že knížku dočtěš jedním dechem, kdyby se v ní odehrávalo cokoliv. Za mě dost dobrý ...

02.09.2022 5 z 5

Nepřirozená zvířata Nepřirozená zvířata Vercors (p)

Knižka, která pomocí jakéhosi příběhu tě donutí přemýšlet nejen nad rasizmem, ale i nad tím, jak dalece je legitimní, aby jeden zvířecí druh si osoboval zákonné právo nad životem a smrtí jiného zvířecího druhu ...

27.08.2022 4 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Moudrost starých psů je jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl (přiznám se nicméně, že množinu nejlepších knih, které jsem kdy četl mám poměrně širokou). Je to moudrá kniha o posledním úseku naší životní pouti v této realitě. Dle názvu se tváří jako kniha o, psech. Chyba lávky. Je to kniha o životě jako takovém. Ať už psím, nebo lidském. Konec konců v tom zase tak velký rozdíl není.

23.08.2022 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Kdybych věděl, že to je podrobný profil psychopata (přičemž další psychopatka vystupuje ve vedlejší roli), tak jsem to nečetl, jelikožto mám dost reálných psychopatů, kteří ovlivňují dějiny lidstva. Byla by to ale velká škoda, protože se jedná o super detektivku, od které se nemůžeš odtrhnout.

21.08.2022 5 z 5

Jedinečná kniha o životě vlků, ale současně jedna z nejlepších knih o životě, které jsem četl.

29.07.2022 5 z 5

Jak nezemřít Jak nezemřít Michael Greger

S názory autora shodou okolností rezonuji, tak jsem knížku přečetl celou a se zájmem (člověk rád pokyvuje nad názory, které mu jsou blízké). Podotýkám nicméně, že knížka bude pro část jak laické, tak odborné veřejnosti velmi kontroverzní. Je poměrně obsáhlá a vzhledem ke značné redundanci to na mě dělalo dojem, že autor ani nepředpokládal, že ji někdo bude číst celou (větší část je členěna podle jednotlivých nemocí, tak si myslím, že předpokládal, že každý se zaměří na to, co ho trápí :)

09.07.2022 5 z 5

Zvěrolékař má namále Zvěrolékař má namále James Herriot (p)

Herriot mi učaroval. Čtu už asi pátou jeho knihu za sebou a nechce se mi do ničeho jiného. Nicméně dám si teď pauzu, protože některé příběhy se v knihách opakují, tak bude výživnější je teď už číst s určitým odstupem.

23.06.2022 5 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Herriot nikdy nezklame :)

17.06.2022 5 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

James Herriot kdyby napsal telefonní seznam, tak pro mě bude vždy za plný počet hvězdiček.

12.06.2022 5 z 5

Vlčí mluva pro pejskaře - O alfa samcích, dominanci a jiných populárních omylech Vlčí mluva pro pejskaře - O alfa samcích, dominanci a jiných populárních omylech Elli H. Radinger

Perfektní knížka o životě vlčích smeček, se spoustou nových poznatků užitečných pro každého pejskaře. Autoři vyvrací spoustu vžitých a hluboce zakořeněných omylů o výchově psů a knížka tak může být pro leckoho kontroverzní.

08.06.2022 5 z 5