pablito pablito komentáře u knih

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Pes a James Herriot jsou dvě bytosti, které člověka nikdy nezklamou. Takže dvojnásobná radost :)

29.03.2023 5 z 5

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem Selma Lagerlöf

I dospělým prospěje, když mezi thirelly zařadí občas nějakou tu pohádku. Je to milý příběh, bohužel mi ale chyběla dostatečná znalost geografie Švédska, aby měl pro mě i dostatečnou edukativní hodnotu.

29.03.2023 4 z 5

Časový paradox Časový paradox Philip Zimbardo

Velmí zajímavá klasifikace toho, jakou můžou mít lidé časovou perspektivu a jaký to má dopad na prožívání jejich životů. V knize jsem našel spoustu nového a inspirovala mě.

24.03.2023 5 z 5

Kurz zázraků (úplné vydání) Kurz zázraků (úplné vydání) Jakob Thor

U téhle knížky se nedá níkdy odškrtout "přečteno". Nicméně, aby mi tady neležela desitletí mezi "právě čtu", tak odškrtávám :))

24.03.2023 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Prostě biografie zajímavého člověka ...

24.03.2023 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tento díl je iž z 80% romance a jen z 20% detektivka. Pokud bude další díl, tak to už bude jen romance :)

24.03.2023 3 z 5

Merde Impossible Merde Impossible Stephen Clarke

Čekal jsem pobavení typu Pana Kamplana nebo seriálu Allo, Allo! ... ale toho jsem se nedočkal. Možná to bylo tím, že francouzštinou nevládnu ... což na druhou stranu ale u Allo, Allo! nevydilo. A nebo jsem zrovna nebyl na tuto knížku správně naledný :))

26.02.2023 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Jeví se to sice více jako romance mezi hlavními hrdiny, než detektivka. Ale jako oddychovka dobrý :)

18.02.2023 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Dobrá detektivka do vlaku ...

18.02.2023 4 z 5

Umění rozhovoru o konci života Umění rozhovoru o konci života Angelo E. Volandes

Knížku jsem koupil podle názvu a čekal jsem odbornou publikaci. Našel jsem ale převážně popis příběhů autorových pacientů na konci životní pouti, popis toho, co je v naší západní civilizaci v oblasti paliativní péče špatně a prezentaci autoriva videa. Určité mé zklamání z toho, že mi knížka nepřinesla moc nového nicméně neznamená, že kniha nemá nesporné kvality a určitě přečtění doporučuji každému.

05.02.2023 4 z 5

Telomery Telomery Elizabeth Blackburn

Známé (pro mě) skutečnosti, jak žít zdravě ... z pohledu kvality telomerů. Pojem telomery a jejich funkce byly pro mě (který měl biologii naposled na gymnáziu) nové. Nicméně popis toho, jak žít déle a zdravěji pro mě zase tak revoluční, jak slibuje obálka, nebyl. Čímž ale v žádném případě neodrazuji od přečtení, prot někoho může být opravdu revoluční.

22.01.2023 4 z 5

Bod obratu Bod obratu Gregg Braden

Čekal jsem trochu něco jiného, ale zakoupení knížky nelituji. Ukazuje možné pozitivní pohledy na budoucnost lidstva s tím, co pro to budem muset udělat.

22.01.2023 4 z 5

Třikrát Inspektor Borniche Třikrát Inspektor Borniche Roger Borniche

Autor je bývalý policajt a barvitě, velmi zvolna až rozvláčně popisuje svoje vlastní zážitky při honbě za organizovaným zločinem nedlouho po druhé světové válce. Pozvolný spád a méně expresivity a dramatičnosti než jsme zvyklí v soudobé tvorbě mě nenudilo, naopak jsem si to užíval.

14.01.2023 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Četl jsem jako druhou autorovu knihu a nelze přehlédnou jednotnou šablonu. To mi ale nebrání se hned pustit do další, protože autor je mistr v udržování napětí.

21.12.2022 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kdo má rád napětí (a nešťourá se příliš v tom, co je reálné a logické), tak bude spokojen. Autor je mistr v udržování napětí na několika frontách až do konce :)

13.12.2022 5 z 5

Kniha o životě a smrti Kniha o životě a smrti Axel Munthe

Čekal jsem filozofické dílo. A byl překvapen, že ta kniha se tváří jako prostý popis zážitků nějakého doktora před cca sto lety. Takřka až v polovině mi teprve došlo, že pod tímto povrchem je kniha o životě a smrti ...

09.12.2022 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Překvapivá zápletka ... za mě dost dobrý ...

30.11.2022 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Mě se to líbilo. Propracovaná detektivka, která pro někoho možná nemá dostatčný spád, ale mě baví si pohrát ...

22.11.2022 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Půvabné příběhy vesnických lékařů. Nicméně plný počet hvězdiček nedávám, protože to srovnávám s Herriotem a nemůžu si pomoc Ballybucklebo na Darrowby nemá :) Ale rozhodně dalšími díly neopovrhnu ...

13.11.2022 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Přečetl jsem si, protože jsem si vzpoměl na zfilmovanou verzi a ta mě oslovila. Někdo by řekl červená knihovna. Nicméně příběh má ještě jednu, mnohem hlubší rovinu. A ta stojí za to ...

02.11.2022 5 z 5