pablito pablito komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dokonalá detektivka. Zpočátku jsem byl zklamaný psychopatem. Ale řekl jsem si, že dneska se soudobá detektivka bez psychopata asi neprodá. Tak jsem se nenechasl odradit a dobře jsem udělal. Autor je borec - čtivé a napínavé od začátku až do konce. A že by to mělo být realistické, tak to já od pohádek pro dospělé nečekám. Na realistické prožitky mám svůj vlastní život :)

26.06.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

První pocit byl, že to byla chyba pustit se hned do druhé knížky autora: opět psychopat, znovu zvrácené způsoby zabíjení. Zpočátku to i vypadalo, že to bude analogický příběh. Po chvíli jsem se ale do příběhu chytil a napětí (přestože rozum se snažil namítat, že se jedná o nereálnou fantazmagorii) autor držel až do samého závěru. Dávám plný počet, ale teď si říkám, že před třetí knihou si dám pauzu nějakým vekovským veterinářem v Anglii první poloviny minulého století. Ale trochu se obávám, že už jsem všechny četl :)

04.07.2023 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Ke knížce jsem se dostal tak nějak náhodou. Plánovitě bych si ji asi nevybral, protože jsem kdysi viděl nějaký postkatastrofický film, který ve mě vyvolal trvalou nechuť k tomu žánru. Nicméně tato knížka byla neobyčejně silná. Kromě toho, že tě autor neustále udržuje v napětí (a nutí tě nepolevovat ve čtení přes pokročilou noční hodinu :), tak to je převážně knížka o lidské duši. A přestože velmi temná, tak optimistická - "neseš světlo".

02.06.2023 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

To je balzám na duši dnešní uspěchané a s ničím nespokojené době. Stačí se při čtení nadechnout a cítíš vůni venkovské Anglie třicátých let. Prostě úžasná knížka.

31.05.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Pět hvězdiček bez přemýšlení, protože je poutavě napsaná a hlavně protože psi mají tu moc naučit lidi žít.

16.12.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Takový postmoderní příběh, který vypráví Smrt a je z doby, která znamenala definitivní tečku modernismu. Čtení mě nenadchlo hned od začátku, ale získávalo si mě postupně s každou kapitolou. Až po závěrečnou větu vypravěčky: "Lidi mě děsí"

23.12.2019 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Neuveřitelné s jakou lehkostí se dá dívat na tragiku života. Jaký rozdíl mezi dnešním rozšířeným tragickým náhledem na život, který svým způsobem nebyl nikdy v historii lidstva tak lehký.

05.12.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Mě se to líbilo. Propracovaná detektivka, která pro někoho možná nemá dostatčný spád, ale mě baví si pohrát ...

22.11.2022 5 z 5

To je balzám na duši, protknutý jemným humorem, spoustou lidskosti a vůní třicátých let na anglickém venkově.

16.02.2022 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První knížka od autora, kterou četl byl Marco. Zaujala mě a zaujalo mě také, že ve spoustě hodnocení je označována za slabší autorův titul. Tak jsem chtěl poznat ty silnější a také se dozvědět něco o počátcích oddělení Q. Žena v kleci byla dobrá detektivka, ale že by mě zajala víc než Marco se říct nedá.

07.08.2023 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Chrise Cartera si bez psychopatického vraha představit nedokážu. A popravdě kdyby nebyl autor takovým mistrem slova a mistrem v udržování čtenáře v napětí, tak bych námět sám o sobě považoval za neuvěřitelný brak.

02.04.2024 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Přestože to bylo hodně psychopatické, tak dávám plný počet. Autor je mistr napětí, od knižky se člověk nemůže odtrhnout. Přestože to je dost obáhlá kniha, tak jsem ani chvilku neměl dojem, že to je nafukované, resp. že autora platili od stránky. Líbí se mi, jak udržuje napětí čtenáře předkládáním děje ve třech paralelních liniích. Ale pro slabší povahy dodávám, že psycho to je nevídané :)

08.01.2024 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Přečetl jsem si, protože jsem si vzpoměl na zfilmovanou verzi a ta mě oslovila. Někdo by řekl červená knihovna. Nicméně příběh má ještě jednu, mnohem hlubší rovinu. A ta stojí za to ...

02.11.2022 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Kdybych věděl, že to je podrobný profil psychopata (přičemž další psychopatka vystupuje ve vedlejší roli), tak jsem to nečetl, jelikožto mám dost reálných psychopatů, kteří ovlivňují dějiny lidstva. Byla by to ale velká škoda, protože se jedná o super detektivku, od které se nemůžeš odtrhnout.

21.08.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Netušil jsem, že se jedná o téma sadistického sériového vraha. Mám radši odlehčenější témata. Přesto mě knížka bavila. Autorův styl psaní mi sedl a určitě si ještě něco od něho přečtu.

27.12.2021 4 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Při čtení téhle knížky se přesuneš v čase, dýcháš čistý vzduch a vidíš pstruhy v průzračné vodě ...

01.12.2019 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kdo má rád napětí (a nešťourá se příliš v tom, co je reálné a logické), tak bude spokojen. Autor je mistr v udržování napětí na několika frontách až do konce :)

13.12.2022 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Člověk by řek´, že po prvních dvou knihách už žádný psychopat čtenáře překvapit nemůže. Ale může ...

29.09.2022 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Dokonalá detektivka. Po prvním díle mě už ani nepřekvapilo, že je plná psychopatů. Helen Fieldsová umí nicméně tak bravurně udržovat čtenáře v napětí, že knížku dočtěš jedním dechem, kdyby se v ní odehrávalo cokoliv. Za mě dost dobrý ...

02.09.2022 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Úžasná kniha, která vám polopaticky poví to, co jste zatím v lese jen tušili.

17.11.2020 5 z 5