Ozinka Ozinka komentáře u knih

Dům hluchého Dům hluchého Peter Krištúfek

Výborná knížka. Těšila jsem se při čtení na výroky, moudra, vtipy a postřehy, kterými byla kniha silně prošpikována.

09.11.2018 5 z 5

Odkladiště náručí Odkladiště náručí Iva Tajovská

Četlo se to dobře, ale ty náhlé zvraty v chování hl. hrdiny mi neseděly. I konec byl nějaký unáhlený.

09.11.2018 4 z 5

Umenie sovietskej kuchyne Umenie sovietskej kuchyne Anya von Bremzen

Nádherná knížka, kterou vřele doporučuji . Nejlepší, co jsem v poslední době četa. Není to zdaleka jen o vaření, ale na pozadí života autorky ,její rodiny a přátel je velmi zajímavě popsaný život v jednotlivých érách Sovětského Svazu, později Ruska. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a litovala jsem, že kniha končí. 5+

14.10.2018 5 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Začalo to tak na 85 %, ale asi v jedné třetině se to řítilo dolů k nule. Ze zajímavě se rozvíjejícího příběhu se to zvrtlo na skoro porno, zaobalené do řečiček. Obhajoba (propagace?) sadismu v sexu, obhajoba (propagace?) prostituce. Třeba se nějaká žena nechá poučit, k čemu je klitoris. Možná mladší ročníky budou knihou nadšenější, pro mě o ničem.

07.10.2018 1 z 5

Vykupiteľ duší Vykupiteľ duší Iveta Pačutová

Krásná kniha, kterou jsme si s manželem četli nahlas.
Spousta detailů ze života na vesnici, hádám kolem roku 1900.

21.08.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Nelíbilo. Zápletky, sloh, vykreslení postav. Myslela jsem, že knihu ani nedočtu. Příliš mnoho nepravděpodobností. Grace měla určitě víc možností jak upozornit na to, že se něco nepřístojného u nich děje a spisovatelka ji nenechala ani jednu možnost něco zkusit. A na konci vše vyřeší bez chybičky. Ten závěr mi prostě k její povaze nesedí.

13.08.2018 2 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Příběh z Německa je bezvadný, čtivý. Ten z Ameriky jsem misty četla bez zájmu, dokonce jsem i přeskakovala řádky. Dala bych přednost, kdyby se víc popsal život Elsie v Americe než chaotický příběh nesympatické Reby.

30.07.2018 4 z 5

Nezmar Nezmar Jean-Michel Guenassia

Velmi čtivé, zvlášť první polovina. Pěkně popsaný život v Indii.

23.05.2018 4 z 5