OSTROVID OSTROVID komentáře u knih

Velké problémy v malém Vietnamu Velké problémy v malém Vietnamu František Kotleta (p)

Akce výborná, má to spád a čte se to samo, jen těch palců v řitních otvorech tam mohlo být méně...

17.02.2020

Radhostův meč Radhostův meč Juraj Červenák

Parádní kniha plná napětí a akce, skvěle zpracovaná fantasy nejen o válce Čechů s Lučany...

24.07.2018 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Předchozí dva díly byly chvílemi docela otravné, Geralta si tam člověk moc neužil, ale Křest ohněm opět románu o zaklínači zpravil reputaci. Když pominu nudné několikastránkové tlachání na sletu čarodějek, tak tato kniha nemá absolutně chybu.

10.07.2018 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Knihy o zaklínačích mají svoje pro i proti. Přiznám se, že jsem napřed viděl stejnojmenný polský seriál a velice se mi líbil. Z PC hry Zaklínač jsem byl unešený. Tak jsem si v knihkupectví koupil první dvě povídkové knihy. Byly výborné. Následovala Bouřková sezóna a opět nezklamala. Pak jsem se tedy pustil do románové ságy a zde mě bohužel čekalo rozčarování i zklamání. Knihy obsahují spoustu výborných míst, ale také spoustu vaty, což se dá pochopit, protože bez vaty by se celá sága smrskla možná jen do tří knih. Knihám to ale hodně ubírá na kvalitě. Je tam hodně politiky a čarování, což jde úplně mimo mě. Často mi to připomíná červenou knihovnu. Hodně se řeší, kdo s kým šuká, kdo koho miluje a jaký to má politický vliv na okolní státy. Geralta je tam poskrovnu a vypadá to, že celá sága se bude točit kolem Ciri, což není špatné a kolem opravdu velice komplikovaného vztahu Geralta s nesympatickou čarodějkou Yennefer, což je hodně špatné. Mnohem radši bych Geralta viděl po boku Triss. V tomhle mě bohužel ovlivnila hra. Ale co je napsáno, již nelze změnit. Nechám negativ a nakonec musím zmínit i pozitiva. Tento díl se opravdu v půlce velice slušně rozjel. Díky bohu za to, že čarodějové dostali na prdel a snad od nich bude chvíli klid. Ciri už není žádné děcko a konečně dostala prostor ukázat, co v ní je. Uvidíme, co přinese další díl. Jen připomínám, že není důvod, aby fanouškům Geralta z mého hodnocení vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Jsem hodně ovlivněn seriálem a hrou, které se od románové ságy v mnohém liší.

19.09.2017 3 z 5

3. český thriller 3. český thriller * antologie

Velmi povedená e-kniha čítající 8. povídek od českých autorů. V jednotlivých povídkách se často prolínají vztahy mužů a žen. Co se týče obsahu, některé mě zaujaly více a některé méně. Hadrárna má parádní rozjezd i průběh, ale pro mě ne moc podařený konec. Protější okno je vydařená černohumorná oddechovka. Zatmění je jedna z nejlepších povídek v knize, velmi se mi líbila atmosféra i kladný a záporný hrdina v jedné osobě. Přízrak v zrcadle je však ještě o chlup lepší, ta povídka o nenapravitelném zhýralci nemá chybu. Stvůra z N. mi připomíná film Thelma a Luise, i když v trošku tvrdším podání. Povedené. Kat kata vykreslil drsný svět a drsné postavy, kde nemůžete věřit nikomu. Pěkná povídka, ale ta syrovost mi chvílemi vadila. Na straně sedm je dobře napsaná povídka, ale obsahově mě z celé knihy kvůli svému tématu oslovila asi nejméně. To je ale můj čistě subjektivní dojem, povídka si určitě své příznivce najde. Knihu jako celek hodnotím nadprůměrně.

20.06.2016 5 z 5

Zastavený příval Zastavený příval Eduard Štorch

Oproti knize O Děvín a Velehrad je tato kniha tisíckrát lepší. Žádné zbytečné řeči o křesťanství a Pánubohu, pěkně "po pohansku" a tvrdě vykopat křesťanské Franky ze země. Až těm našim dávným předkům tu sounáležitost chvílemi závidíte. Kniha nemá chybu a přečet jsem ji v podstatě za pár hodin, protože se čte jedním dechem a neustále má co nabídnout.

10.06.2016 5 z 5

Tisíc dolarů za Buffala Billa Tisíc dolarů za Buffala Billa David Hamilton

Výborná knížka, akce střídá akci, parádní westernový příběh...a jedna z mála knížek u které jsem vydržel jako dítě až do konce:-)

Krysařův deník Krysařův deník Stephen Gilbert

Výborný hororový příběh plný odvážných hlodavců a zbabělých úředníků:-) Hlavního lidského hrdinu nebudete mít rádi, budete spíš fandit hlavnímu krysímu hrdinovi. Příznivcům strašidelných příběhů doporučuji...

Válka s běsy Válka s běsy Juraj Červenák

Pro mě slabší než předchozí díly, které jsem četl, je to spíš sbírka povídek, ale i tak kvalitní čtivo s oblíbeným hrdinou.

05.02.2016 4 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Moje první věc od J. Červenáka, kterou jsem četl a která mě vlastně inspirovala k vlastnímu psaní fantasy povídek. Syrová, krvavá a ponurá fantasy ze slovanských luhů a hájů. Je to vlastně jedna velká akční jízda.

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Dunwichská hrůza je přesně ten typ hororu, který mám rád. Je tam to zlověstné nadpřirozeno, proti kterému se člověk cítí bezmocný.

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Knihu jsem četl poměrně nedávno, i když filmů na toto téma jsem viděl nespočet. Kniha se čte v podstatě sama a pro příznivce tohoto žánru je to vlastně povinnost. Jedno z vrcholných hororových děl.

Mrtví kráčí po zemi Mrtví kráčí po zemi Martin Štefko

Parádní akční zombie kousek s pro mě docela šokujícím koncem. Knihu o zombie v postapokalyptické budoucnosti jsem si přečetl s chutí, protože moc takových knih není. V knize je spousta akce, vyhrocených situací, ale i humoru, všechno do sebe zapadá, tak jak má.

Dracula Dracula Bram Stoker

Knihu jsem četl, když mi bylo asi třináct a o pár let později jsem si ji s chutí přečetl znovu. Pekelná a dokonalá jízda, která nemá slabé místo.

05.02.2016

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

V knize je hodně dobrých a užitečných věcí, ale tak nějak mi přišlo, že ten příběh byl docela průměrný...

29.12.2021 3 z 5

Slibuji ti svobodu Slibuji ti svobodu Laurent Gounelle

Kniha není špatná a jsou zde dobře popsány jednotlivé typy osobností, ale od autora už jsem četl určitě lepší knihy...

29.12.2021 3 z 5

Celkem povedená kniha, která má určitě co říct. Nijak zvlášť kontroverzní se mi tedy vůbec nezdá a už vůbec ne vulgární (těch sprostých slov tam zase tolik není). Na knize je sympatické to, že vás nenutí být neustále pozitivní, narozdíl od jiných knih o osobním rozvoji.

28.12.2020 4 z 5

Sekera z bronzu, rouno ze zlata Sekera z bronzu, rouno ze zlata Juraj Červenák

Velice slušná kniha ze světa fantasy...

05.10.2019 4 z 5

Výborná kniha, která má co říct...

30.12.2018 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Dobrý příběh, dobře napsané, jen ta nálepka "psychologický horor" mi k tomu nějak nesedí. Kniha hodná zamyšlení nad tím, co jsme mi lidi vlastně zač. Psycho to bylo určitě, ale horor tedy dle mého ne. Ale záleží samozřejmě na úhlu pohledu jednotlivého čtenáře.

02.08.2017 4 z 5