Opatov Opatov komentáře u knih

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další díl. Opět sériový vrah. Dvojice detektivů marně až do konce pátrá po jeho motivu. Do příběhu zasáhne tentokrát i soukromá vyšetřovatelka. Trochu mi začíná vadit ta brutalita v každém dílu. Ale jinak opět super detektivka

07.02.2021 5 z 5

Tajný príbeh Tajný príbeh Donna Tartt

Těžká knížka. A to doslova. Ale díky audiu lépe k zvládnutí. Příběh vypráví bývalý student, který se kdysi snažil za každou cenu stát rovnocenným partě 5 bohatých studentů řečtiny. Jeho snaha byla tak úporná .....
Elita, pokřivené povahy bez skrupulí, skvělé vylíčení jednotlivých povah na pozadí studia řečtiny.
Zvrácenost bez výčitek.
Moc se mi líbilo, jedna z knih, které člověka osloví a zůstanou v mysli nadlouho.
Ráda bych si přečetla i Stehlíka.

26.01.2021

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Skvělé audio, skvělá knížka. Poměrně upřímné vyprávění o tom, že krása bolí. Ale ne všechny baletky mohou být primabalerinou.... Dost reálné vyprávění o nejisté budoucnosti. Doporučuji.

19.12.2020 5 z 5

Když se kruh uzavřel Když se kruh uzavřel Kamil Pešťák

První kniha od autora. Audio načtené geniálně M. Stránským. David v ohrožení života vzpomíná na minulost. Dobrodružný život, hory, horolezectví, kytara. Prostě tahle knížka okamžitě vtáhne do děje. Překvapivě dobrý thriller v českém podání.

01.08.2020 5 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Klasický Coben s překvapením na konci. Knížka se rozjede hned od prvních stránek a má spád. Konec byl opravdu překvapivý. Doporučuji.

15.07.2020 5 z 5

Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Jan Stocklassa

Dokumentární román, detektivka, investigativní žurnalistika, vybere si každý.
Velmi dobře zpracované pátrání po jedné z nevyřešených vražd, která dodnes vzbuzuje pochybnosti. Otázkou je, jestli skutečnosti v knize uvedené na tom něco změní.

26.06.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Moje třetí kniha od Shari Lapena. Audiokniha. Musím říct, že jsem se při téhle detektivce docela bála, audiokniha je na rozdíl od knihy doplněna hudbou, která zdařile doplňuje už tak napínavý děj. Příběh z pohledu jednotlivých aktérů se opravdu povedl, každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného. Lapena má překvapivé konce, právě to se mi na jejích knížkách líbí. Ale tentokrát mi ten konec prostě zkazil dojem z celé knížky, ze které jsem byla hodně nadšená. Motiv vraha na základě úplně neznámých faktů mě hodně zklamal.

23.02.2020 4 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Nádherná norská 3-dílná sága. Život uprostřed lesů vyžaduje řád, který vychází ze starých osvědčených tradic. Ztělesněním těchto tradic je starý Dag. V mladém Dagovi a Adelheid se střetávají dva odlišné světy, cesta k jejich porozumění je velmi dlouhá a ne všichni jim přejí.

17.02.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Skvělá audiokniha. Souboj profesionálů zakončený nečekaným rozuzlením. Perfektní!
Lepší než první díl.

17.02.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst už dlouho. Nakonec jsem si poslechla audioknihu a rozhodně nelituji. Příběh 2 sester, láska, válka, odvaha a boj o přežití. Nádherný příběh poskládaný ze vzpomínek, který vypráví jedna z nich. Ale která?

11.09.2019 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Výborná knížka, s každou kapitolou jsem podezřívala jiného člena rodiny. Napětí až do konce a přitom docela reálné. Určitě doporučuji.

29.08.2019 5 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Četla jsem kdysi dávno. Nezapomenutelný příběh a hrozně ctivy, plný odvahy a chuti do života, jakých je člověk schopen v mládí. Doporučuji.

15.07.2019 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Historické detektivky se mi velmi líbily. Sklářská sága spojená s výrobou čirého skla je moc hezky napsaná. Nezapomenutelna je postava sobecké Marie. Obyčejní lidé, jejich životy a láska k řemeslu. Už se těším na další díl.

27.06.2019 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Na knihu jsem se hodne tesila. Opet uplne jine cteni, ale stejne skvele. Zacatek trochu zdlouhavy, ale od vypraveni Grace jsem se zacetla a nemohla se od knihy utrhnout. S Grace se zivot moc nemaloval, jeji postrehy jsou kratke, jasne a vystizne a tak vse sarkasticky a vtipne komentuje, to vse s talentem svadleny. Doporucuji, stejne jako dalsi autorciny knihy. Vypraveni Grace je psane ve stylu Slepeho vraha.

12.05.2019 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Nadherny syrovy pribeh jedne zeny a jednoho muze, dvou osamelych dusi ve meste plnem lidi. Postava Mathildy me totalne dostala, jeji myslenkove komentare situaci jsou sarkasticke a vtipne. Perfektni psychologie postav od oblibene autorky. Doporucuji!

26.12.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Komentare opravdu rozporuplne. Atmosferu chudinske ctvrti asi nejlepe vykresluje obalka knihy. Pribeh obou divek a jejich velkeho pratelstvi dostane spad v okamziku navazovani prvnich citovych vztahu. Ale zivot je presne takovy. Takze bud se libi nebo nudi. Ja patrim k tem, co si automaticky koupili pokracovani. Jedine, co mi vadi, je brozovane vydani.

28.11.2018 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Vysetrovani vrazdy kone je necekany zacatek, ale myslim, ze se jedna o jednu z nejlepsich detektivnich serii poslednich let. Postava detektiva a jeho kolegyne se skvele doplnuji, proste dva jedinci, kteri se krome vysetrovani potykaji kazdy s vlastnim osobnim problemem. Promyslene, spletite vztahy a motiv vraha, ktery se msti za davnou minulost. Miniera ctu moc rada a opravdu mi behal mraz po zadech.

26.11.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Prvni dil detektivni serie. Valecny veteran Strike coby soukromy detektiv bez klientely resi slozity pripad vrazdy modelky. Jeho pravou rukou je mlada zena, ktere se prace v detektivni agenture zalibi. Tato nesouroda dvojice skvele pobavi i v dalsich dilech. Doporucuji.

04.10.2018 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Nikdy bych neverila, ze nekdo dokaze napsat pokracovani Milenia a udrzet latku. A stalo se. Lisbeth me bavila stejne jako v predchozich dilech, dokonce bych rekla, ze je mi sympatictejsi nez driv. Z pokracovani jsem nadsena.

28.09.2018 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Milenium neni treba komentovat. Uspesna serie. A pravem.

28.09.2018 5 z 5