Opatov Opatov komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První díl, skvělá detektivka. Dvojice detektivů, kteří spolu teprve začínají pracovat čeká nelehký úkol. Pátrání po sériovém vrahovi je plně brutálních vražd. Konec překvapivý. Určitě doporučuji.

03.02.2021 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Trochu psychologie, hodně hrůzy, dobrá zápletka. Určitě si koupím další díl. Od knížky se nedá odejít. Doporučuji.

30.03.2019 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Vsechny knizky Moyesove se mi libi, ale tahle asi nejvic. Scenka s prasatkem je nezapomenutelna. Kruta valecna doba dala jasne vyniknout pravym lidskym charakterum. Doporucuji.

09.09.2018 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Tahle kniha me donutila koupit si dalsi od stejného autora. Pribeh alkoholicky hledajici sveho syna se postupne rozvine primo do epicke site, ale moc se mi libil. Prekvapivy konec knize nijak neublizil. Prestoze jsem od nej nasledne cetla i dalsi knihy, tahle je nej!

09.09.2018

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Po Hynku Tasovi z Boru jsem zvládla všech 8 audioknih Rytířů z Vřesova. Je to hodně dlouhá série, ale krásně se poslouchá. Doba vlády Jana Lucemburského má na rozdíl od Tase více hlavních postav, které jsou součástí 2 rodin. Drsná doba, kruté osudy, boj o moc a každodenní boj o život. Moc se mi líbilo.
Těším se na už další díly série Ano, můj pane.

21.08.2022 5 z 5

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

Jeden z posledních dílů začíná pohřbem a reálně vylíčenou atmosférou okolo. Sourozenci řeší nejen kdo zaplati pohřeb, ale i dědictví.... a hned je z toho případ. Dominik Dán a jeho další skvělá detektivka s Krauzem.

26.01.2021

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tuhle sérii hltám už od prvního dílu. Chápu, že někomu se nelíbí, je to věc vkusu. Robin se vdává, ale Strika a práce s ním se nevzdá. Rok po svatbě přichází další zvláštní klient..... a dvojice pokračuje v pátrání. Už se těším na další díl.

17.05.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Dědina se mi líbila. Ale Chirurg je mnohem lepší. Od začátku do konce horská dráha. Kromě toho jsou v příběhu pěkně vylíčeny strasti a slasti chirurga, jeho vztah k pacientům, vedení a denní odpovědnost za lidské životy. Skvělá knížka.

16.05.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Netušila jsem, jak děsivě může působit panáček z kaštanů. Skvělý thriller, výborná pointa. Vraha jsem až do konce vůbec netušila. Knížka působí velmi reálně. Perfektní i přes poněkud těžkopádné zakončení, které rozhodne postrádá zdravý selský rozum.

24.11.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Pribeh zeny, ktera dospivala v dobe druhe svetove valky. Tato doba pro ni nebyla jednoducha, byla ditetem rodicu nemecke i ceske narodnosti. Po skonceni valky byla jednou z mnoha, kteri se stali obeti nasilneho odsunu. Tento pribeh je urcite pouze jednim z mnoha podobnych v te dobe. Autorka mistrne vystihla dobu po valce, krute zachazeni a mstivost a naslednou neschopnost lidi, kteri se dostali k moci a svym pocinanim pouze nicili skutecne majetkove hodnoty, ktere pracne vytvorily predchozi generace. Skvela knizka, nadherny i kdyz smutny pribeh.

04.10.2018 5 z 5

Silena absurdni fantasmagorie. Ale chytre napsana. Nombeko je prototyp zeny uvazujici zdravym selskym rozumem. Sarkasticke komentare, neuveritelne situace, politika, historie. Vtipne. Rozhodne jsem se nenudila, doporucuji.

23.09.2018 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Vynikajici kniha, velmi poutave vyliceny atentat na Heydricha. Oproti jinym kniham mi prijde pravdivejsi popis udalosti.

09.09.2018 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Další kniha série. Už první díly byly drsné. Vetřelec byl nejvíc napínavý a hlavně neustále gradoval. Konec rozhodně nečekaný. Docela šok.....
Velmi zdařilá série tuzemské autorky.

03.11.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Audio. Strašně romantické, strašně jednoduché.
Strašně krásné. Tahle série mi naprosto učarovala. Už se těším na další díly.

05.02.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběh poválečný. Německé obyvatele podhorské vesničky dobíhá minulost. Na konci války by raději zapomněli a mnozí možná litují, jak se chovali za války k Čechům.
Vše se vlastně opakuje, pouze se vyměnily strany. Této doby mnozí jedinci z pozice moci krutě využili ve svůj prospěch.
Příběh, kterých bylo po válce v pohraničí asi hodně.
Jsem zvědavá na další díl, který letos vyjde a který si určitě koupím.

22.01.2023 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Audiokniha. M. Stránský jako vždy skvělý a Jan Maxián ho výborně doplňuje.
Drsné a vděčné téma drog a otce, který vzal spravedlnost do svých rukou.
Knížky od M. Goffy se mi začínají líbit.

28.03.2022 4 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Po Posledním nadechnutí další kniha od autora. Tentokrát české prostředí. Úplně jiná atmosféra, ale opět napínavé až do konce.

29.08.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Audio. Další kniha od autorky. Opět se povaha jednotlivých postav projeví až ke konci. O překvapivé zvraty v ději není nouze. Konec je tentokrát částečně na úvaze čtenáře.

09.05.2021 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Psychothriller. A docela zdařilý. Hra na kočku a myš. Děj ze dvou úhlů pohledu. Studium psychologie se vyplatí. Líbil se mi spravedlivý konec příběhu.

11.03.2021 5 z 5

Heroinové deníky: Jeden rok v životě rockové hvězdy Heroinové deníky: Jeden rok v životě rockové hvězdy Nikki Sixx (p)

Novější vydání, graficky fakt nádherná knížka. Život s drogou den po dni. Hodně syrový humor, ale mě se líbil. Vylíčení vztahu k fanynkám pobaví. Přijde mi to, jako když člověk nastoupí do vlaku, který nemá zastávky. Milý deníčku, povím ti, jak to doopravdy vypadá, když je člověk rocková hvězda.....
Určitě doporučuji.

07.10.2020 5 z 5