OnlyFour OnlyFour komentáře u knih

Pomsta Pomsta Sandra Brown

3,5/5. Ale dalo sa to, len by som vyškrtla tu jednu milostnú kapitolu. A čakala som asi zaujímavejšie rozuzlenie, toto ma fakt nebavilo, prišiel mi ten motív nakoniec taký “ako vážne?!” - odfláknutý a nesedel mi tam.

21.04.2020 3 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

3,5/5*. Beriem, že je to skutočný príbeh, bolo to zaujímavé, ale vo mne to nezanechávalo žiadne emócie, ani som sa do Pina nevedela nejak vcítiť. Asi by to chcelo lepšie spracovanie.

06.04.2020 4 z 5

Mortdecaiův záhadný případ s knírem Mortdecaiův záhadný případ s knírem Kyril Bonfiglioli

Po tretine mi už unikal text niekam dopreč. Ja tieto strelené rozvité omáčky nezvládam čítať. Ale dala som to :) Bavilo má tých pár konverzácií Charlieho s manželkou, jeho ‘knír’ a bola som zvedavá kto je vrah. Toť vsio, knižka pocestuje ďalej.

24.03.2020 2 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Pokiaľ sa nerieši politika alebo mafia, tak ma to hoooodne baví. Za mňa super, napínavé, mrazivé, užila som si to. Dána si však musím dávkovať s pauzami, len neviem, či je to tým používaným slovníkom alebo iným.

22.03.2020 5 z 5

Film mám hodne rada. Knižočka bola tiež super, čítanie na chvíľku. Celý Benjaminov život na pár stránkach. Bolo to smutné, ako mu nikto nerozumel, opakovali mu, aby to s mladnutím už toľko nepreháňal... ako keby mal na výber, že.

16.03.2020 4 z 5

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Časť s vyšetrovaním bola super, taktiež postava Zuzany, to by som neverila, ako môže byť niekto tak potrhlý, vyložene som sa tešila na nejakú jej novú story :) Inak ma kniha až tak moc nebrala, veď som ju aj čítala skoro mesiac, nemohla som sa dožiť konečne tej mrtvoly.

14.03.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

2/3 som sa nudila, koniec to trochu zachránil. Teo mi liezol na nervy, atmosféra sa ma nedotkla. Oceňujem ale krátke kapitoly, to mám rada. Taký priemer pre mňa, do ďalších kníh nepôjdem.

06.03.2020 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Nemám rada hororové veci, ale proste King :) Pred pár rokmi som čítala knihu a neviem prečo, ale nezaujala ma. Preto som tentokrát siahla po audioverzii a spokojne som si vrnela :D Je to strašidelné, zúfalé, miestami nechutné (hlavne keď sa mi trafí nejaká fajná scéna do jedla). Film ale vidieť netúžim.

18.02.2020 5 z 5

Svetr ze zbytků – Povídky o síle žít a odvaze vzdorovat osudu Svetr ze zbytků – Povídky o síle žít a odvaze vzdorovat osudu Milena Štráfeldová

Knižku som si požičiavala námatkovo, autorka pre mňa neznáma, zaujal ma názov. A bolo to super. Poviedky zachytávajú osudy ľudí v rôznych udalostiach 20.storočia, ako ich to poznamenalo a podobne, strieda sa prítomnosť so spomienkami. Doporučujem.

16.02.2020 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Môj prvý kontakt s autorkou a super. Fajný detektívny thriller z amišského prostredia, dej pekne odsýpal, takže určite siahnem i po ďalšom dieli, vraha som neodhalila :-)

15.02.2020 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Rýchla, fajná oddychovka s jasným koncom. Také ňuňuňu :)

03.02.2020 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

keby som si nechtiac na csfd u filmu nevyspoilerovala koniec knihy (fakt to tam je, aj so slovom spoiler :D....trubka) , tak ma to rozseká asi viac...i tak ma tá knižka uchvátila, prinútila si ju vychutnávať a čítať pomalšie a pozornejšie, dostala ma...jediné čo som tam nepotrebovala, bola linka s Juliou a Camembertom. Inak krásne, smutné, na zamyslenie....

30.08.2019 5 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Čítané kvôli výzve, a kvôli nej aj dočítane....moc som si z nej nedoniesla, buď som divná, alebo v knihách, ktoré majú nejaké ocenenie, nevidím, čo by som mala ???? taký smutný príbeh

13.07.2019 3 z 5

Bosá dívka Bosá dívka Kateřina Janouchová

Už po týždni neviem, o čom to bolo....fakt... slabé 3*

13.07.2019 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Nápis na obálke hrozne zavádza, čakala som niečo brutálne, aspoň nejakú peknú vraždu ???? a ani neviem, či to bol úplne thriller....odhliadnuc od toho sa to čítalo fajn, taká oddychovka pre mňa, ktorá nenudila

13.07.2019 4 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Pekné, nenáročné čítanie, oddychovka, jasný koniec :D

03.05.2019 4 z 5

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

Moj prvý stret s autorkou. Na jednej strane sa knha číta rýchle, svižne, na druhej strane mi trvala dosť dlho. Je napínavá, pocity unesenej dobre vykreslené, ale ja som sa nejak nemohla do deja dostať, vcítiť, poriadne si ho vychutnať (možno blbé aktuálne rozpoloženie). Takže 3,5-4/5, no autorke dám ešte určite šancu :)

03.05.2019 4 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Bila som sa s ňou statočne, ale nedočítala... Zo začiatku bola zaujímavá, ale potom to nejako u mňa upadalo, musela som sa chvíľami nútiť... Možno mi chýbal ten klasický príbeh, možno mi stačila polovičná dĺžka, možno zombie nie sú pre mňa a možno proste blbý čas čítania :) tak 4/10 (niektoré reportáže boli fakt dobré)

15.10.2018 1 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Toto nie je moja šálka kávy....pekné citáty, ale nič mi to nedalo (akurát byť kočkou a v podstate celý život nič nerobiť...hmm:D ), neviem, možno to, že by som mala spomaliť :D. Motivačnej literatúre dám občas šancu, ale nie je to zatiaľ nič, čo by som vo veľkom vyhľadávala, či kupovala.

17.08.2018 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ja som sa normálne bála a nečítala som v noci...príbeh s dobrou atmosférou. Sama zatiaľ neviem, ako sa k tomu postaviť, či veriť alebo nie....no overovať si to na vlastnej koži fakt nebudem

17.08.2018 4 z 5