Olga.S Olga.S komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

No jsem asi divná, ale prvních cca 200 stran strašná nuda. Později se to trochu rozjelo, ale vůbec jsem nezažila ,,musím číst" u této knihy. Posledních 150 stran jsem opravdu jenom přeletěla. Snažila jsem se knihu číst přes měsíc, pořad jsem si říkala, že to dočtu poctivě. Opravdu se to nedalo, promarněný čas, který jsem mohla věnovat lepší knize, Dvě hvězdy za prostředí psychiatrické léčebny.

25.01.2018 2 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Co dodat? Jednoduše se pustíte do čtení a čtete a čtete než knihu nedočtete. Skvělé prostředí a zajímavý příběh.

18.10.2017 5 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Tak tohle se čte opravdu samo! Takhle napínavý příběh jsem dlouho nečetla. Od začátku knihy jsem měla tip na a vraha, ale až na konci knihy jsme byla vyvedena z omylu.

17.09.2017 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Riggsovi se podařilo vytvořit fenomenální pokračování Sirotčince, i když nepřímé, ale skvělé. Přečtěno téměr jedním dechem. A pocity po dočtení? Kouzelné, dojemné, poučené, jednoduše fenomenální. Jednou to bude jistě kniha, kterou budu číst svým dětem. :-) Kniha mě přivedla i k smutku a to, že se prozatím musím s těmito knihami rozloučit. Doufám, že autor se pustí do dalších příběhů o podivných dětech.

08.05.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Fantastické a strhující, nelze přestat číst. Skvěle napsáno a jelikož žiji nedaleko Žítkové tak mě kniha pohltila zcela.

10.03.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Netřeba dlouhého komentáře, jednoduše návrat do dětství a relax u této knihy.

Stalker Stalker Lars Kepler

Tak nějak nevím co ke knize říct. Knihu jsem si půjčila skrz velmi pozitivní ohlasy. Ale? Bojovala jsem s ní měsíc s tím, že jsem posledních sto stran jen proletěla, abych se dozvěděla kdo je vrah. Za mě Lars Kepler už nikdy více. Jediné co na knize oceňuji, do posledních chvíle nešel uhodnout pachatel, ale jinak kniha zbytečně dlouhá a moc opisná.

27.06.2017 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Ačkoliv jsem nesčetněkrát viděla film, do knihy jsem se pustila až teď. Harryho Pottera mám ráda a opět návrat do dětství. Vůbec mi nevadilo, že jsem film už viděla, protože kniha obsahuje spoustu věcí, které ve filmu neuvidíte. Určitě se pustím do dalších dílů.

27.07.2017 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Jedná z mála triologií u které je mi líto, že se s ní musím rozloučit. Potencionální čtenáři se určitě nenechte odradit údajnou velkou romantikou, není tomu tak. A Xemerius? Chci ho domů! :-)

23.04.2017 5 z 5

Výborné pokračování, přečteno během jednoho dne.

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Nádherný obal knih, zajímavý název, velká reklama. Obsah knihy? Podivný a zdlouhavý. Po přečtení mám velmi rozporuplné pocity. Místy kniha zmatená a ztrácela jsem se v ději.

06.03.2017 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Cože? No tak to se opravdu povedlo, skvěle vytvořené prostředí na detektivní příběh. Jen škoda, že některé dějové linky byly hodně předvídatelné, ale i tak plný počet hvězd. Co nejdříve si musím přečíst V lese visí anděl. :)

29.05.2017 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Nejprve jsem viděla film a pak jsem zjistila, že je to na motivy knihy.

Po přečtení obsahu knihy o zamilování napříč časem, růžový obal knihy, podnadpisu Láska nezná čas a po udiveném pohledu knihovnice zda tu knihu opravdu chci, jsem byla na pochybách a zmatená, jelikož mi film nepřipadal jako nějaká velká romantika za kterou je kniha vydávána na první pohled.

Výsledek? Nelituji, že jsem se do knihy pustila a rozhodně dočtu celou trilogii. Super! :-)

Možná mám už editorskou vadu, ale proboha kdo to editoval? Tolik překlepů jsem v knize už dlouho neviděla. Naštěští na kvalitě příběhu to neubírá.

03.04.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Úchvatné jako ostatní dvě knihy. A zakončení? ,,Máme čas" mi vzalo slova. Už se nemůžu dočkat až vyjdou Povídky podivných. Nikdy jsem nečetla fantasy, ale Riggs zcela změnil můj názor na tento žánr. A co víc? Tato trilogie patří mezi nejlepší knížky co jsem četla.

22.03.2017 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Ač se jedná o osmý případ, byla to moje první kniha od Lackberg. Kniha mě pohltila a nadchla, Jedna z nejlepších knih co jsem četla.

Sám doma Sám doma Todd Strasser

Úžasné čteni. Pokud máte rádi film tak hurá na knihu!

26.08.2018 5 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Po přečtení komentářů jsem měla strach z čínských legend,ale vůbec mi to nevadilo. Bylo to neco jiného, ale skvele napsané jako ostatní díly.

15.04.2018 5 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Další skvělé dílo, ostatně jako všechny knihy od Tsss. Hurá na další díl.

01.04.2018 5 z 5

Opět nezklamalo :-) Mnoho detailů, které ve filmu neuvidíte.

20.02.2018 5 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Další neskutečně skvělé dílo! Chci další díly.

12.12.2017 5 z 5