oleg121 oleg121 komentáře u knih

Cyntoryn zvieratiek Cyntoryn zvieratiek Stephen King

Vynikajúci opis strachu, lásky, žiaľu. King opäť vynikajúco pracuje s postavami, ich vnútornými motívmi a vzťahmi medzi nimi. Obrovský nedostatok je len záver, ktorý je extrémne pritiahnutý za vlasy a počas ktorého ma kniha vôbec nebavila. Napriek tomu ale palec hore.

12.10.2023 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Ach, ten záver to celé zbytočne pokazil...

13.03.2020 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Zatiaľ asi najlepšia od Shari Lapeny.

04.07.2022 5 z 5

Hlad Hlad Jozef Karika

Zaujímavá a dobrá zbierka poviedok, kde väčšina z nich aj chytne a baví. Uvidíme, ako Smäd, no zatiaľ som spokojný.

30.10.2021 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Prekvapivo zaujímavé podanie, z popisu som nečakal, že nám autor podá príbeh v takejto podobe. Chválim najmä dobre vykreslené postavy, s ktorými sa dá sympatizovať. K úplnej spokojnosti mi ale predsa chýbalo trochu viac. Dej nebol zas až tak napínavý a záver je tiež trochu slabší, no našťastie nie je prestrelený, ako to u Kinga býva zvykom.

06.10.2019 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Opäť veľmi dobré, no vzhľadom na dĺžku knihy a aj istú "obyčajnosť" príbehu ako takého, si myslím, že by knihe veľmi prospelo, keby bola asi o tretinu kratšia. Iste, nenudil som sa a príbeh ma bavil, avšak vzhľadom na rozsah je príbeh mierne rozťahaný a vôbec to nepomáhalo v orientácií postáv, podozrivých, výpovediach a riešenia prípadu ako takého. Preto aj rozuzlenie nie je také šokujúce a pôsobivé ako by mohlo byť.

22.06.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Neviem, za mňa sú posledné 2 diela od B.A. Paris slabšie. Terapie je fajn, nenudí, ale za mňa nebola dostatočne napínavá, postavy slabšie prepracované, takže som si k nim nevytvoril žiaden vzťah. Navyše som strácal prehľad v tom podozrievaní susedov a pointa bola síce fajn, ale podľa mňa, žiaľ, už nie veľmi originálna a neprekvapila ma.

22.03.2022 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Neviem, pre mňa o kúsok slabšie než je autorkin štandard...

30.05.2020 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Po slabšom Katovi opäť návrat na vrchol.

09.04.2020 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Dobré, prvý diel však bol oveľa svižnejší.

26.06.2019 4 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Milá, nevinná, hravá a dojemná rozprávka pre malých i veľkých. Mrzí ma ale, že postavy (predovšetkým detí v sirotinci) sú dosť slabo opísané a ploché, proste akoby tam boli len preto, aby boli a ja som si ku nim nevytvoril vzťah. S výnimkou Lucy. Po dočítaní o nich neviem povedať ani tri vety. Čo je vzhľadom na tému a zasadenie príbehu dosť veľký zápor.
Inak ale spokojnosť.

02.12.2023 4 z 5

Atramentovo čierne srdce Atramentovo čierne srdce Robert Galbraith (p)

Opäť výborne spracovaný prípad. Internetové prostredie, na ktorom sa celý príbeh odohráva, môže byť pre niekoho chaotické a nezaujímavé, Rowlingová s ním našťastie veľmi dobre pracuje.
Len by si podľa mňa mala dať autorka pozor, aby vedľajšia linka (Cormoran a Robin) nezačala zatieňovať hlavný príbeh. V posledných knihách tomu tak začalo byť a pri tejto som sa pristihol, že ma zaujíma omnoho viac, než vyšetrovanie prípadu. Fandím im, no v prvom rade by v tejto sérií malo byť gro detektívna časť. :)

25.11.2023 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Bohužiaľ ma kniha nebavila, prvá od autorky, ktorú som ani nedočítal.

17.11.2022

Smäd Smäd Jozef Karika

Tak ani Smäd nesklamal, dokonca by som povedal, že bol o trochu lepší než Hlad. Palec hore.

01.11.2021 4 z 5

Pasažier 23 Pasažier 23 Sebastian Fitzek

Opäť raz veľmi dobrá knihs. Dej sa nevlečie, rýchlo odsýpa, stále sa niečo deje, no i napriek tomu Fizek ako vždy dokáže dostatočne vykresliť postavy, takže si čitateľ ku ním stihne vytvoriť vzťah a záleží mu na nich. Koniec a rozuzlenie sú však až priveľmi pritiahnuté za vlasy.

29.06.2019 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Fitzek si u mňa po Balíku napravil reputáciu. A hoci aj v tejto knihe u nevyšiel záver, je to moja jediná výtka. Napínavé od samého začiatku, kapitoly vždy správne ukončené v najnapínavejších momentoch. Palec hore.

16.08.2018 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Sapkowski tentoraz síce neprináša veľmi celistvý dej, na druhej strane je ale svižne vyrozprávaný a bez zdĺhavých pasáží. Celkom spokojnosť.

20.04.2018 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Pre mňa najstrašidelnejšia Kingovka, koniec som doslova hltal a ľakal sa pri najmenšom buchnutí/pohybe :D. Bravúrne, ako King na tak malom priestore dokázal vytvoriť čosi také intenzívne.

14.07.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Takmer dokonalé. Chémia medzi Strikeom a Robin je neskutočná, musel som im fandiť. A ktovie, možno sa v ďalších častiach aj niečoho dočkáme, veľmi som im v tom držal palce :D. Teším sa na ďalší diel.

14.07.2017 4 z 5

Volanie Kukučky Volanie Kukučky Robert Galbraith (p)

JKR sa v žánri len rozbiehala a tu to je, žiaľ, dosť vidno. Priveľa postáv a priveľmi kostrbatý štýl písania na to, aby sa v tom dalo poľahky zorientovať.

14.07.2017 3 z 5