oladnb oladnb komentáře u knih

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Prvni cas prectena jednim dechem.. Pasaz s mysi me nijak zvlast neoslovila, ale pozdeji jsem samozrejme pochopila. Poslednich 40 stran cteno v slzach.. neco na tom vsem proste je.. Tesim se na film, uz si ho moc nepamatuji. Ale dnes se mi znovu slzet nechce :)
Muj druhy spisovateluv titul a rozhodne nekoncim, je to genius.

25.02.2018 5 z 5

Všechno je jinak Všechno je jinak Jan Werich

Zpocatku, ac nechci, aby to znelo spatne, se mi Werichuv styl psani prilis nelibil. Nebo me mozna tolik neoslovily jeho pribehy a vzpominky. Zacetla jsem se az v druhe polovine a nakonec asi dobry. Mozna jsem knihu nemela cist po Smrti krasnych srncu a po Nepilovi. Nicmene se neda uprit, ze jsem si z tak utle knihy poridila spoustu poznamek :-)

12.02.2018 3 z 5

Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost Kateřina Schwabiková

Na to, že kniha pro děti.. spoustu novinek pro mě :-) je to ostuda, přiznávám :-) napsané zjednodušeně, což je logické, a přitom srozumitelně. Jediné, co bych trochu změnila, je celkové grafické zpracování, občas mi mix komiksu, rámečků a různých odkazů připadal nepřehledný. Také bych pro děti zvětšila písmo. Ale co se týče informací, je jich v knize spousta a to se cení.

21.01.2018 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Moc pekne, az jsem mela sevrene srdce, kdyz jsem cetla kapitolu o poslednim Holanovu honu, cekala jsem, ze to spatne dopadne s tatinkem i psem, ale nastesti se tak nestalo. Kniha mi pripomnela Dedu od Jana Novaka.
Mam radost, ze jsem si knihu precetla a doporucuji.

13.01.2018 5 z 5

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

Vraha jsem neuhadla, skoda :) Namet pomerne originalni, pekna kresba. Sice jsem cetla lepsi komiksy, ale rozhodne zajimava tvorba, libilo se.

01.12.2017 4 z 5

O čem sní ženy 2 O čem sní ženy 2 Olga Sommerová

Cteni pro zeny. Ano, toto prinasi a zaroven bere zivot. Osudy, ktere prekvapi, ale mnohdy i povzbudi, ze vzdy muze byt hur. Naproti tomu velice inspirativni a obdivuhodne osobnosti. To jsou hrdinky teto knihy.

01.12.2017 5 z 5

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Moc hezke, moje prvni autorova kniha. Pan Nepil ma smysl pro male veci a dobrou pamet, kdyz dokaze sepsat tolik usmevnych historek a pekne do detailu. Zahreje na dusi.

01.12.2017 5 z 5

Jak na prevíta. Rady pro tatínky Jak na prevíta. Rady pro tatínky Simon Brett

Viz rady pro maminky a babicky a dedy.

Jak na prevíta. Rady pro maminky Jak na prevíta. Rady pro maminky Simon Brett

Stejny komentar jako u babicek a dedu. Humor mam rada, ale tohle k nemu ma pomerne daleko, prijde mi to lacine.. Ale knizticka je tak kratka, ze vam na ni staci asi 10 minut :)

01.12.2017 2 z 5

Jak na prevíta. Rady pro babičky a dědečky Jak na prevíta. Rady pro babičky a dědečky Simon Brett

Neoslovilo me a nenadchlo. Prislo mi az zbytecne plytvani kridoveho papiru na tak malo slov. Snad jsem se ani nezasmala.

Prevítovy první krůčky Prevítovy první krůčky Simon Brett

Tento humor mi ne úplně sedí, občas už mi přišel přes čáru, ale dočetla jsem :-) hodně odlehčená literatura

06.11.2017 2 z 5

Děda Děda Jan Novák

Nekolikrat jsem brecela. Ano, jsem u knizek dost citliva, ale tahle v sobe ma cosi opravdu silneho. Dlouho jsem se k ni v myslenkach vracela, k osudum zminenych clenu rodiny.. Rozhodne teto knize venujte tech par hodin k jejimu precteni.

01.11.2017 5 z 5

Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Milena Holcová

Za me 6 hvezd :-)

24.09.2017 5 z 5

Vývoj dítěte do jednoho roku - Jak to vidí lékař a jak táta Vývoj dítěte do jednoho roku - Jak to vidí lékař a jak táta Martin Gregora

Kniha je velmi pěkně a lidsky napsaná. Forma deníčku je úžasná, člověk vidí, že opravdu žádný učený z nebe nespadl.. Za mě 100 % a doporučuju přečíst.

19.07.2017 5 z 5

O čem sní ženy 1 O čem sní ženy 1 Olga Sommerová

Několikrát jsem knihu v knihovně převracela, zda půjčit či ne. Nebyla jsem si jistá, zda mě osloví styl psaní v podobně rozhovorů. Oslovil mě velmi. Zkušenosti, trápení a radosti žen kolem padesáti byly pro mě velmi zajímavé a poučné a to jsem o více než 20 let mladší.
Chystám se přečíst další autorčiny knihy.

15.07.2017 5 z 5

Dítě – zázrak prvních dvou let Dítě – zázrak prvních dvou let Desmond Morris

Nádherná kniha, nádherné fotografie, krásně stručně a jasně napsáno. V knihovně mě cvrnkla do nosu a nelituji!
ovn

10.07.2017 5 z 5

Čekáme děťátko Čekáme děťátko Miloš Velemínský ml.

Mne se kniha libila, snazi se byt komplexni.

03.07.2017 4 z 5

Jen klid, maminko! Jen klid, maminko! Claudia Mühlan

Spousta užitečných rad a informací.
Poslední část knihy nemusí být pro mnohé čtenáře přínosem, ale rozhodně není na škodu přečíst...

28.06.2017 5 z 5

Moje vzpomínková dobrá jitra Moje vzpomínková dobrá jitra Václav Větvička

Skvělá knížka nabytá informacemi, pan Větvička má nádherný něžný styl psaní.

05.04.2017 5 z 5

Šíbr Šíbr Joe Sacco

Velmi pěkný styl kreslení, autor je pečlivý při sbírání informací a klobouk dolů k jeho zaměření. Je dobře, že někdo ukazuje tuto část světa, o které bych si v jiné formě jen těžko přečetla.

05.04.2017 5 z 5