Ocásek Ocásek komentáře u knih

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji @humbook, @endlessbibliophile a skupině #humbookblogeri #spoluprace

Tohle byla moje druhá knížka od autorky, kterou jsem četla. Navždycky pro mě bylo milou nenáročnou oddechovkou, u které jsem dokázala vypnout a příběh si užít a u Letních nocí to bylo stejně tak! Navíc na téma muzikálů a divadla jsem se moc těšila!

Hlavní postavou příběhu je Charlie, která mi k srdci úplně nepřirostla, ale dokázala jsem s ní soucítit a musím říct, že mi byla mnohem sympatičtější než Mei z Navždycky. Druhým hlavním hrdinou je Noah, který byl takovým tím typickým bad boyem, ale udělal na mě docela dobrý dojem.

Problém jsem měla s romantickou linkou, protože já jim to prostě nevěřila. V podstatě jsem měla fandit romantice mezi dvěma lidmi, o kterých jsem skoro nic nevěděla a hlavně ani oni sami o sobě navzájem skoro nic nevěděli. Navíc mi přišlo, že se hate-to-love linka točí stále v kruhu.

Já vím, že pro autorčiny knížky jsou typické popkulturní narážky, ale čeho je moc toho je příliš. Mě to při čtení vadilo a kolikrát jsem to přeskakovala, ale to je možná jen můj osobní problém, protože já jsem popkulturní barbar!

Líbilo se mi, že Letní noci nejsou jen tak obyčejnou feel-good romantikou, ale že se autorka snažila do knížky zahrnou i vážnější téma úzkostí, o kterých by se rozhodně mělo více mluvit.
Pochvalu si zaslouží i opět skvělé grafické zpracování a boží žlutá obálka, protože prostě žlutá!

A co se týká konce, tak jsem fanynkou klasického knižního konce, i když i ten alternativní měl něco do sebe.

Zkrátka a dobře pokud hledáte oddechovku, u které se pobavíte a milujete Pomádu, tak by vás Letní noci neměly minout!

3,5/5⭐️

17.04.2022 3 z 5

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

Jsem moc ráda, že jsem téhle knížce pomohla na svět a splnila tak autorce její sen!
Být s tebou je úplně ideální oddechovka, kterou zvládnete přečíst za jedno odpoledne. Mně se knížka líbila, ale nebylo to nic z čeho bych si sedla na zadek, ale byla čtivá a příběh mě bavil, o to víc mě mrzelo, ze knížka nemá ani 150 stránek!

(SPOILERY!)

Děj mi pak přišel hodně uspěchaný a spousta věcí mi tam chyběla - rozhodně bych ocenila lépe vykreslený vztah mezi Vajou a jejími rodiči, více prostoru pro Maddenovu nemocnou maminku a nebo i lépe popsaný vztah mezi Mattem a Miou.
Madden mi byl od začátku sympatický. K Vaji jsem si cestu trochu hledala, ale našla. Jejich romantické lince jsem úplně nevěřila, což taky tak trochu souvisí s délkou knihy, protože celý jejich vztah byl prostě uspěchaný. Takže jsem si v podstatě oblíbila každého zvlášť, ale bohužel ne oba dohromady jako pár!
Naopak, který vztah se mi líbil, byl vřelý sourozenecký vztah mezi Vajou a Mattem! Mimochodem Matt mi k srdci přirostl ze všech postav asi nejvíce, i když v knize vystupuje jen jako vzpomínka a já jejich dějovou linku odhadla hned!

(KONEC SPOILERŮ!)

I přes všechny tyhle nedostatky jsem si knížku užila a rozhodně z ní nejsem zklamaná. Rozhodně bych si od autorky ráda přečetla i další knížky.

3/5⭐️

18.02.2022 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Mám pocit, že jsem asi jedna z posledních, která se ke knize dostává až teď. Zhruba před dvěma lety zaznamenávaly Vrány na sociálních sítích i v knihkupectvích obrovské boom. Jsem hrozně ráda, že jsem se nenechala strhnout davem a knížku si přečetla až teď, protože na tohle se vyplatilo počkat!
Vrány jsem poslouchala jako audio (moje první audio) a byl to neskutečný zážitek! Jelikož je kniha vyprávěná ze dvou pohledů (matka a dcera), měla i dvě vypravěčky. Andrea Černá i Veronika Khek Kubařová byly skvělé a dodávaly knize tu správnou atmosféru.
Tohle byl kraťoučký příběh, ale tolik vypovídající, silný, depresivní a psychicky náročný.
Dokonale autenticky vyobrazené nefunkční rodinné vztahy - matka byla despotická kráva, otec slaboch a násilník, sebestředná starší sestra, která je miláčkem rodiny.
Barunky, která má neuvěřitelný výtvarný talent, ale je vystavena citovému strádání a násilí v rodině, mi bylo neuvěřitelně líto.
Symbolika vran je zde použita dokonale.
Tahle knížka si mě jednoduše získala od prvních stránek, myslím, že se k ní nejednou vrátím! Vrány mě donutily přemýšlet a rozhodně stojí za přečtení!

11.02.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak už i já jsem vyslyšela přání mnohých z vás a konečně jsem si přečetla Dvůr trnů a růží!
Do knížky jsem šla s obrovským očekáváním a musím říct, že po první polovině jsem byla zklamaná. Říkala jsem si, co na tom všichni vidí, vždyť je to hrozná nuda! Dokonce jsem i chvílemi uvažovala, že knížku odložím - teď už ale vím, že by to byla obrovská škoda! Protože druhá polovina byla naprostá bomba, kdy jsem nestíhala otáčet stránky!
Hlavní hrdinka mi byla od samého začátku nesympatická a její chování a uvažování jsem nechávala. Naštěstí to všechno vynahrazovali mužští hlavní hrdinové, kteří byli skvělý. Nejvíc jsem si oblíbila Luciena a jeho smysl pro humor a taky Rhysanda (já tak nějak vždycky byla na ty bad boye)!
Musím vyzdvihnout i úžasně vykreslený a krásně propracovaný vílí svět, do kterého se budu ráda vracet! Takže jo, i když jsem byla zpočátku zklamaná, tak jsem ráda, že jsem se do knihy pustila a rozhodně dám šanci i dalším dílům, které jsou prý ještě lepší!

3,5/5⭐️

08.02.2022 4 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Vůbec nevím proč, ale tuhle povídkovou sbírku jsem původně vůbec číst neplánovala, protože jsem si myslela, že Všechny barvy duhy nebudou nic pro mě. Nakonec jsem ale přece jen podlehla všem těm pozitivním recenzím a teď jsem za to neskutečné vděčná!
Jak určitě víte, tak tahle sbírka se zabývá LGBT+ tématikou, o které je potřeba psát a mluvit. Jsem hrozně ráda, že každá povídka byla něčím jiná, každá se věnovala tématu jiným způsobem a všechny měly čtenáři co předat!

Mě si nejvíce získalo těhle sedm povídek:

* Žába - Alžběta Bílková
* Pecka jak z broskve - Sára Vůchová
* Jak jsem šla na záchod - Martina D. Antonín
* Čokoláda na dně kornoutku - Karolíny Skácelová
* Tajemství umírají osamělá - Michael Walter
* Šťastně nezamilovanej - Radek Blažek
* Pozdní léto, sobota odpoledne - Eva a Klára Pospíšilovy

Samozřejmě musím vyzdvihnout i to nádherné grafické zpracování a krásné ilustrace!
Miluju povídkové sbírky a tahle bude rozhodně patřit k těm nejlepším, které jsem kdy četla! Takže pokud nad touhle knížku váháte, stejně tak jak jsem vázala já, tak už neváhejte a prostě si ji přečtěte!

4,5/5⭐️ - většina povídek byla naprosto skvělá, jen jedna mě maličko zklamala

02.02.2022 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Panebože, já vůbec nevím, proč jsme tuhle sérii tak dlouho odkládala!
Trochu mě vyděsily ty pojmy, co jsem si přečtla v anotaci... kyborg, android, Nový Peking, mechanička. Nikdy jsem sci-fi nečetla, tak jsem byla poměrně v rozpacích, navíc když je to sci-fi, které je zároveň retellingem na jednu z mých nejoblíbenějších pohádek - Popelku. Taky vám to kombinace přijde šílená? Nebojte, mně přišla taky, ale pak jsem knížku otevřela a už ji nemohla pustit z ruky.
Zamilovala jsem si ten originální svět, ve kterém se Měsíční kroniky odehrávají. Zápletku jsem sice odhadla už někdy v půlce knihy, ale vůbec mi to nevadilo. Zároveň jsem si oblíbila snad skoro všechny postavy, které v této knize jsou.
Jsem hrozně ráda, že jsem do téhle série nakonec šla, už se moc těším na další díly!

24.01.2022 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Druhý díl série Maxton Hall je bohužel typický vycpávkový díl, který navazuje přesně tam, kde ten první otevřeně skončil.
Musím vyzdvihnout styl psaní autorky, protože ačkoliv je knížka bez nějaké větší zápletky a skoro nic důležitého se v ní nestane, tak se mi četla úplně sama.
Nemáme tady jen kapitoly z pohledu Ruby a Jamese, ale i vedlejších postav (Lýdie a Ember), což se mi moc líbilo. Upřímně mě Lýdiina dějová linka bavila mnohem víc, než neustálé drama mezi hlavními hrdiny, které bylo pořád dokola.
Co mě na téhle knížce zklamalo? Jednoznačně překlad - na maminky a tatínky už jsem alergická, ale byla jsem víceméně ochotná je tolerovat, protože mě příběh opravdu zajímal a bavil.
Hodně mě zklamal i konec, já vlastně úplně nevím, jak ho popsat, abych vám nic nevyspoilerovala, ale zkrátka mi to přišlo nelogické a nereálné, vzhledem k tomu, jaký má Ruby s mámou vztah.
Každopádně už se těším na březen a na závěrečný díl téhle trilogie, který bude, doufám, ze všech dílů nejlepší!

3,5/5 ⭐️

21.01.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tohle bylo nádherné! Čtenářský zážitek, na který jen tak nezapomenu.
Originální příběh, který byl tak překrásně napsaný. Žádná stránka v tomhle příběhu nebyla zbytečná, protože každá vám má co předat - nikdy jsem na jednu knížku nespotřebovala takové množství lepíků!
Jsem ráda, že jsem na Addie LaRue uspořádala společné čtení a mohla si tak knížku vychutnat co nejdéle, protože tohle je knížka, kterou nebudete chtít nikdy dočíst. Ano, je hodně slow a nečekejte ani žádné velkolepé zvraty, který by mi normálně docela chyběly, ale tady mi to vůbec nevadilo, já si to prostě jen užívala.
Zamilovala jsem si Addie, Henryho a dokonce i Luca a bavilo mě se postupně dozvídat celý jejich příběh, který se dokonale prolínal na více dějových linkách, které do sebe nádherně zapadaly.
Hrozně moc doufám, že dáte Addie šanci. Slibuju, že vás okouzlí hned od prvních stránek stejně jako okouzlila mě!

4,5/5⭐️

16.01.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Byla to celé pravda nebo jedna velká lež?
Tuhle otázku si budu klást asi ještě hodně dlouho, protože já stále nevím, co si o tom všem mám myslet.
Je to prostě Colleen, takže knížku máte přečtenou neuvěřitelně rychle, i když tady byla nejedna pasáž, kdy jsem byla tak znechucená a bylo mi až špatně od žaludku, že jsem knížku musela na chvíli odložit, abych se vzpamatovala. Na druhou stranu tohle bylo tak návykové, že i když už jsem knížku musela odložit, tak jsem nad ní stejně přemýšlela a analyzovala si v hlavě nejrůznější teorie celého příběhu.
Tohle byl prostě psychothriller jak víno, který budu vstřebávat ještě dlouho. Pokud stále ještě váháte nad přečtením, tak už neváhejte, protože tohle za přečtení opravdu stojí!

15.01.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Další německá autorka, do které jsem se zamilovala! Tohle byl tak krásný romantický příběh, který byl do těchto zimních dní jako dělaný.
Příběh se odehrává v malém horském městečku Green Valley, které bylo tak nádherně popsané, že jsem při čtení dostala obrovskou chuť vzít lyže a vyrazit na hory.
Dlouho jsem nečetla knihu, kde by mi úplně všechny postavy tak přirostly k srdci.
Lena a Ryan. Ryan a Lena. Zamilovala jsem si je už od první stránky a strašně moc jsem jejich vztahu fandila.
Další věc, kterou knize nemohu upřít, je čtivost, díky krátkým kapitolám budete na konci, ani nevíte jak. Kdybych knížku nerozečetla zrovna přes zkouškové byla by přečtená hned!
Jediná malinká chybička byla ta, že se trochu zapomínalo na to, proč Lena do Green Valley vlastně přijela. Těšila jsem se, že tady bude spousta au-pair zážitků, bohužel tahle linka byla poněkud upozaděna, což je trošku škoda.
Nové začátky vám rozhodně doporučuji, budete to milovat! A já jdu netrpělivě vyhlížet další díl, který vychází už 6. dubna.

4,5/5⭐️

11.01.2022 5 z 5

Polibek v Palm Springs Polibek v Palm Springs Catherine Rider

Čekala jsem letní romantický příběh plný klišé, který si maximálně užiju, ale to co jsem dostala byla taková nudná blbost. Bylo to nereálné, předvídatelné a absolutně o ničem.
Autorka tak často přeskakovala mezi vyprávěním z pohledu Jaye a Sashy, že jsem se neuvěřitelně ztrácela, kdo vlastně zrovna vypraví!
Sasha a Jay mi hned od první kapitoly lezli na nervy, později už to nebylo tak hrozné, ale že by mi přirostli k srdci, tak to fakt ne.
Abych jenom nekritizovala, tak knížka má i pár pozitiv - krásně vykreslené prostředí letního festivalu, místy vtipné momenty a romantickou linku, která plyne docela přirozeně a narozdíl od jiných pasáží knihy zní i uvěřitelně!
Slyšela jsem, že tento díl je nejslabší, ale ani tak si nejsem jistá, že se chci do ostatních polibků pouštět.

1,5/5⭐️

29.12.2021 1 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Listopád je mojí druhou přečtenou knížkou od autorky, která mi opět ukázala, že je spisovatelka s velkým S, protože tohle bylo stejně tak dobré jako Hana!
Malinko jsem se obávala té alternativní verze historie, ale hned jsem zjistila, že zbytečně, protože autorce se podařilo napsat geniálně zpracovanou knížku, která se četla úplně sama. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout, a ačkoliv jsem komunismus (díkybohu) nezažila dokázala jsem s postavami soucítit a dýchat za ně. Tahle knížka ve mně po dočtení vyvolala tolik pocitů a otázek jako už dlouho žádná jiná. Nečekejte sluníčkový konec, i když já v něj do posledních stránek pořád doufala.
Listopád si rozhodně zaslouží, abyste si ho přečetli, protože vám má hodně co nabídnout a věřte, že nebudete zklamaní.

03.12.2021 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Bezprostředně po dočtení jsem vůbec nevěděla, jak budu knížku hodnotit a v podstatě to nevím do teď!
Chtěla bych moc pochválit obálku, která se opravdu podařila a dokáže čtenáře zaujmout. Co už ale rozhodně chválit nebudu je to množství chyb v textu.
Další věc, která stojí za pochvalu je čtivost. Nebýt toho, že to bylo čtivé, tak nevím nevím, protože číst 400 stránkovou knížku, kde se přibližně na 250 stránkách neděje vůbec nic, není úplně fajn.
Největší problém jsem ale měla s hlavní hrdinkou. Naivní pipinka, z jejíchž myšlenkových pochodů a z jejího chování jsem byla tak neskutečně zmatená (snad ještě víc, než byla ona sama). Celou dobu jsem měla pocit, že čtu o patnáctileté puberťačce a ne o holce, která už má kus života za sebou. Chase mi byl mnohem sympatičtější. A i vedlejší postavy jsem si oblíbila a nevadilo by mi, kdyby dostali více prostoru.
Konec je jeden velký zvrat, který vás má přímo nalákat na druhý díl. Nepatřím k těm, co začnou číst druhý díl hned, protože stejně tak nějak všichni víme, jak to skončí. Ale asi druhému dílu šanci dám.

2,5/5 ⭐️

19.11.2021 2 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Tak tohle jsem přesně potřebovala! Potřebovala jsem knížku, která mě vytáhne z mé celoprázdninové čtecí krize, tak jsem sáhla po Cítit znovu, protože Mona Kasten je sázka na jistotu. A tohle bylo tak skvělý! Bylo to úplně něco jiného, než jsem kdy četla, protože v téhle knížce nenajdete klasický vztah bad boy a good girl, ale bad girl a good boy, a to mě úplně dostalo.
Hlavní hrdinku Sawyer jsem si zamilovala již v předchozích dvou dílech, a proto jsem se neskutečně těšila až se začtu i do jejího vlastního příběhu. Druhou hlavní postavou je Isaac, který je přesným opakem Sawyeřiných obvyklých známostí - podivné oblečení a nerdovské brýle. Sawyer a Isaac spolu uzavřou dohodu: Sawyer udělá z Isaaca drsňáka a na oplátku si nafotí jeho proměnu jako projekt pro svoje studium. A panebože, miluju Sawyer a Isaaca jako pár! Romantická linka je nádherná. Ačkoliv to nemají hlavní hrdinové v životě jednoduché, tak to budete prožívat s nimi a budete jejich vztahu fandit od první stránky.
Cítit znovu prostě chcete číst! Tohle byla emoční jízda a zatím je to můj nejoblíbenější, ale uvidím, co mi nabídnou Doufat znovu a Snít znovu, kterých se už také nemůžu dočkat.

14.09.2021 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Dům soli a smutku je retelling na pohádku bratří Grimmů Roztrhané střevíce, a nebo jak ji znám já - Dvanáct tančících princezen. Což je mimochodem můj vůbec nejoblíbenější Barbie film, takže jsem byla neskutečně zvědavá, jak se s tímto nápadem autorka popere a musím říct, že to bylo vážně skvělé!
Tenhle příběh je něco mezi pohádkou, thrillerem a fantasy. Žádnou podobnou knížku jsem ještě nikdy nečetla, a možná taky proto mě tenhle příběh tak bavil. Autorce se podařilo vykreslit skvělou temnou, strašidelnou až mrazivou atmosféru a vymyslela velmi originální svět, kde je možné snad úplně všechno.
Ze začátku jsem měla trochu problém se do knížky začíst, protože mi první třetina přišla malinko utahaná a prostě se tam nic moc nedělo a já měla problém se do světa naplno ponořit. Ale pak se to zlomilo, protože v druhé polovině knihy se zápletky střídaly jedna za druhou a kniha nabrala neuvěřitelný spád. Autorka si s vámi do poslední chvíle hraje, že nevíte, co se skutečně děje a co je jen pouhá iluze.
Jediné co, tak mi knížka přišla v některých momentech až moc překombinovaná a bylo toho na mě prostě už moc. A další věc, se kterou jsem měla problém je množství postav, protože jsem v nich měla hlavně ze začátku hrozný zmatek a vůbec jsem se neorientovala. Jako jo, rozlišit 12 sester je trochu oříšek, ale jinak mě tahle knížka vážně nadchla a rozhodně ji budu doporučovat!

09.08.2021 4 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Ospalé městečko. Uzavřený případ vraždy. A jedničkářka, která chce odhalit pravdu...

Na Návod na vraždu pro hodné holky jsem slyšela ze všech stran samou chválu. I anotace zněla skvěle, a proto jsem neodolala, a ačkoliv thrillery moc nevyhledávám, tak do tohoto jsem se pustila.
A byla to pecka! Tohle je přesně ten typ knížky, od které se nebudete chtít odtrhnout. Je to čtivé, napínavé, a tak zamotané, že prostě musíte číst dál a dál, protože chcete vědět, jak to tenkrát všechno bylo.
Dalším plusem je geniální grafické zpracování - najdete tady mapky, grafy, úryvky chatů, deníkové zápisky a mnoho dalšího.
Dlouho jsem nečetla takhle skvěle vymyšlený a propletený příběh. Celou knihu jsem netušila, jestli je Andie ještě na živu nebo není, a pokud není, tak kdo ji zabil? Pokud jste náhodou někdo uhodli vraha, tak jste vážně skvělý, protože já neměla nejmenší tušení.
Hlavní hrdinka Pipa byla taky skvělá. Sedla mi hned od první stránky a neskutečně jsem obdivovala její myšlenkové pochody, a to jak si všechny souvislosti dokázala hezky pospojovat dohromady, protože mě by to asi opravdu nenapadlo. Ravi, který Pipě pomáhá s případem, byl neskutečný sympaťák a vtipálek.
Já Návod na vraždu doporučuju všema deseti a rozhodně se brzy pustím i do volného pokračování, která na mě už čeká v knihovničce.

16.07.2021 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Už když jsem zjistila, že u nás Zachraň mě vyjde, jsem věděla, že si knížku budu chtít přečíst, ať už bude o čemkoliv. Sice ještě stále nemám dočtenou kompletní sérií Znovu, ale i tak jsem si knížky Mony Kasten opravdu zamilovala!
Autorka zvolila jiný styl psaní než známe ze série Znovu. Začátek byl trochu pomalejší, takový seznamovací a nic moc se tam nedělo. Ale pak... pak se to rozjelo a já obracela jednu stránku za druhou a neskutečně si to užívala! Překvapilo mě, že je příběh vyprávěný z pohledu obou hlavních hrdinů, na to sem u Mony nebyla vůbec zvyklá, ale vlastně mi to tak vyhovovalo asi i mnohem víc.
Ruby byla skvělá hlavní hrdinka, kterou jsem si oblíbila hned od první stránky. Ať už kvůli její posedlosti plánováním (protože tuhle posedlost mám taky), tak proto, že byla chytrá, nesmělá, ale přesto cílevědomá. Druhou hlavní postavou je James, který by sice zasloužil pár facek (hlavně za to, co provedl na konci...), ale i tak ho totálně žeru! Moc jsem si oblíbila i vedlejší postavy - Lýdii, Ember či Alistaira. Doufám, že dostanou v dalších dílech více prostoru.
Jak už jsem říkala, tak tuhle knížku jsem si neskutečně užívala. No a pak přišel konec a ten to úplně zabil. Tolik zvratů, co se v posledních dvou kapitolách stalo... to bylo, jak kdybych četla úplně jinou knížku. Jako já chápu, že nás chtěla autorka nalákat na pokračování, ale sakra proč?

4,5/5 ⭐️

22.06.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tahle knížka proletěla minulý rok skoro celý bookstagram a byla po většinou chválena. Po tom, co jsem ji i já konečně přečetla, musím říct, že právem!
Musím vyzdvihnout zejména romantickou linku, která byla parádní! Hate-to-love, trochu slow-burn, takže jako dělaná pro mě.
Lou jako hlavní hrdinka byla skvělá. Silná, sebevědomá, tvrdohlavá, prostořeká a hlavně měla skvělý sarkastický humor, díky kterému jsem se u knížky neskutečně bavila. U Reida jsem sice ze začátku měla docela problém, ale nakonec jsem mu taky podlehla.
Musím ocenit také tu napínavost, čtivost a originální svět, který sice měl své nedokonalosti, ale jako celek mi tahle knížka o čarodějnici a lovci čarodějnic hrozně sedla! A myslím si, že má co nabídnout i vám.

16.06.2021 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

To nejlepší v nás je moje v pořadí třetí knížka od CoHo, kterou jsem přečetla a rozhodně se bude řadit k těm nejoblíbenějším.
Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách - tehdy a teď. V minulosti se hlavní hrdinové seznamují, zatímco v přítomnosti už jsou manželé a jsou nuceni řešit určitý problém a jejich manželství se ocitá v krizi. O jaký problém jde vám říkat nebudu, protože to není ani v anotaci a podle mě je lepší, když to zjistíte až během čtení stejně jako já! Tak jako tak mě tohle téma velmi zasáhlo a přimělo mě se nad tím vším zamyslet.
Oba dva hlavní hrdinové mi sedli od první kapitoly. Graham byl dokonalý chlap a vážně bych jednou vedle sebe chtěla taky někoho takového. Quinn mi bylo hrozně moc líto. Autorka dokázala s naprostou lehkostí popsat její pocity a myšlenky, že jsem se do ní dokázala vžít a soucítit s ní.
O čtivosti se u Colleen ani nemusíme bavit, ta je samozřejmostí. Já knížku přečetla za jeden jediný den, kdy jsem četla do půl jedné ráno. Možná bych ji měla přečtenou i dřív, kdybych přes všechny ty slzy viděla na stránky!
To nejlepší v nás je plné krásných myšlenek a zanechalo ve mě opravdu hodně! Vážně moc moc doporučuju! Jedna z nejlepších knížek letošního roku!

16.06.2021 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Na Truly jsem se neskutečně těšila. Jednak proto, že mě anotace opravdu nalákala na romantický příběh plný zvratů a druhak jsem čekala knížku, kterou si užiju stejně jako si vždycky užívám knížky Mony Kasten. Bohužel moje nadšení rychle přešlo ve velké zklamání.
Už od samého začátku jsem měla problém se do knížky začíst. Stále jsem vyčkávala, kdy přijdou ty slibované zvraty a já se od knihy nebudu moc odtrhnout. Bohužel nic takového nepřišlo a já se naopak musela hodně přemáhat, abych Truly vůbec dočetla.
Velký podíl na tom měli hlavní hrdinové Andie a Cooper, kteří mi nebyli sympatičtí. V podstatě jsem ani nepochytila, kdy se do sebe stihli zamilovat, protože spolu za celou dobu prohodili tak maximálně 10 vět! A to minimum přímé řeči, na úkor rozepisování jejich myšlenek a pocitů, mi prostě nesedlo a rozčilovalo mě to! Aby toho nebylo málo, tak jsem si nesedla ani s vedlejšími postavami. Nejsympatičtější byl rozhodně Ponožka, ten byl super!
Abych jenom nekritizovala, tak musím vyzdvihnout to, že autorka tentokrát přiřadila psychické problémy mužské postavě, to byla příjemná změna. Líbilo se mi i to, jak každá kapitola začínala citátem, který více či méně souvisel s příběhem. A taky ta krásná obálka, ta se opravdu povedla!
Myslím si, že pokud v tomhle žánru nemáte ještě tolik načteno a nebudete mít příliš vysoká očekávání, tak by se vám knížka mohla opravdu líbit. Já bohužel na svoje vysoká očekávání doplatila a jsem zklamaná. Vůbec nevím, jestli se chci pouštět i do dalších dílů, asi spíš ani ne!

11.06.2021 1 z 5