oblakaknih oblakaknih komentáře u knih

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Nedávno jsem si naplno uvědomila, jak ráda mám detektivní série. Moc ráda začínám nové, jsem zvědavá na hlavní vyšetřovatele a nové a originální případy. Celkově žánry jako detektivka a thriller určitě patří mezi mé nejoblíbenější.

V tomto případě mě zaujala hned první kapitola. Nečekala jsem, že kniha bude takhle krutá a některé popisy... Nechci nic prozradit.

Opět jsem šla do knihy v podstatě naslepo, ale už teď se těším na další díly!

Námět mi trochu připomněl Mizející dívky, takže pokud se vám líbily ty, určitě doporučuji zkusit i tuto knihu. Jsou tady ale odlišnosti, takže kniha není vůbec stejná.

Od samého začátku v podstatě víte, kdo je pachatel. To pro mě bylo nové, ale rychle jsem si zvykla a vůbec mi to nevadilo. O to víc jsem byla zoufalá z toho, jak probíhalo celé vyšetřování.

Přiznávám, že už jsem trochu unavená z toho, že hlavní vyšetřovatel je vždycky černá ovce a má nějakou temnou minulost. Tady to bylo zase trochu jiné, ale přesto. Luca jsem si oblíbila, byl mi sympatický a dost jsem se s ním dokázala ztotožnit.

Hodně mě zaujal autorčin styl psaní. Kniha se četla dobře a rychle. V knize byly i momenty, kdy jsem byla neuvěřitelně napjatá a nervózně jsem poposedala.

Děj plynul dost pomalu, což si já v těchto knihách moc užívám.

Nebyla tam žádná zbytečná romantika, která by narušovala vážnost případu.

Doporučuji!

11.11.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Ze začátku knihy jsem byla nadšená, námět je originální a dobře zpracovaný. Bohužel jsem během čtení našla nějaká minus.
Hlavní postava mi nebyla vůbec sympatická. Navíc to byl typický detektiv s temnou minulostí, která ho nějakým způsobem pronásledovala.
Naopak vedlejší postavu Baxterovou jsem si oblíbila moc!
Kniha se četla velmi dobře, vyhovoval mi autorův styl psaní. Moc se mi líbily vtipné části, kniha byla napínavá.
Autor se soustředil na všechny postavy, takže každá dostala prostor.
V knize ale postavy stále přibývaly, takže v půlce už jsem byla zmatená a nevěděla jsem, kdo je kdo.
Konec knihy mě zklamal, měla jsem daleko větší očekávání.

01.09.2019 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Nechápu. Nemůžu tomu uvěřit. Co se to stalo?
Přesně to jsou moje pocity po dočtení této knihy.
Všechno bylo naprosto skvělé!
Úžasně vykreslené mlhavé a temné prostředí. Vyprávění hlavního hrdiny se vám dostane pod kůži a dokonale mu uvěříte.
Na to, že je kniha poměrně tlustá a obsáhlá, četla se rychle a víc než dobře.
Navíc v knize najdete spoustu typů na hororové klasiky i nějakou hudbu.
Příběh je originální, nikdy jsem nic takového (snad ani tak dobrého) nečetla.
Myslím, že jsem našla jak nejoblíbenější knihu, tak nejoblíbenějšího autora. Co nejdřív musím mít další jeho knihy!
Pokud jste fanoušky thrillerů a detektivek, je to mustread.

18.04.2019 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

4,5/5
Vražedná temnota je již sedmým dílem skvělé série s Josie Quinn, ke které se vždy ráda vracím. Všechny předchozí díly se mi líbily natolik, že jsem si ani tento nemohla nechat ujít.
Nemohu zapřít, že jednotlivé příběhy působí poněkud šablonovitě a mnohdy je lehce předvídatelné, jakým směrem se bude děj ubírat, přesto mě v každém díle zaujme něco jiného.
V tomto případě se mi nejvíce líbilo zasazení "lesní" komunity, které případu přidalo na tajemnosti a, jak už název knihy slibuje, i na temnotě.
Moc mě baví posouvat se během série s postavami. Josie i Noah se stali neodmyslitelnou součástí mých oblíbených thrillerových postav.
Knize (a zároveň celé sérii jako takové) se nedá upřít čtivost a ačkoli se pohybujeme v oblasti thrillerů, označila bych ji za velmi lehké čtení, u kterého si dokážu odpočinout.
Těším se, co přinese další díl a sérii vřele doporučuji.

07.04.2024 4 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Názor na Dům v blankytně modrém moři sepisuju v den, který tak úplně blankytný není. O to víc se k tomu příběhu ráda vracím.
V poslední době se úplně nevrhám na knihy, které jsou na sítích tak vidět a sbírají nadšené ohlasy na každém kroku. Jednoduše se bojím, že se spálím a budu z knihy zklamaná. Ovšem v tomto případě je to naštěstí naopak!
Nečekala jsem, že se do příběhu ZAMILUJU. Od postav, přes prostředí až po samotný děj. Všechno bylo naprosto perfektní.
Tato kniha přináší velmi originální příběh s kouzlem, tajemstvím i špetkou naprosto skvělé romantiky.
Hlavním hrdinou je zde Linus, naprosto nedokonalá a opravdová postava, kterou si oblíbíte hned na první stránce. Ale není to jen o něm, protože každá z postav, která vám vkročí do cesty, si nese něco, co se vryje přímo do duše a budete chtít poznat všechny i v našem reálném světě.
Příběh je skvěle napsaný. Jakmile se do něj naplno ponoříte, je velmi těžké se od něj odpoutat. A i při plnění jiných povinností se v myšlenkách vznášíte nad blankytně modrým mořem.
Nemám nic, co bych knize vytkla. Je to skvost!

15.07.2023 5 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

4,5/5
Autorku této knihy znáte pravděpodobně především ze série s Freyjou a Huldarem. Já sama jsem z této série četla zatím jen první díl, ale musím říct, že mi autorčin styl velmi sedl a já jsem se moc těšila, co přinese Kořist!

O tajemné, tajemstvími opředené a pomalé budování atmosféry tady opravdu není nouze!

Kniha je vyprávěna ze tří pohledů a já můžu s klidem říct, že každý z nich měl pro příběh svoji důležitou roli a každý z nich mě okamžitě vtáhl. Máme zde možnost nahlédnout nejen na samotné řešení toho, co se stalo, ale také přímo do centra dění. Další z pohledů pak příběhu přidává na hororové a tajemné atmosféře.

Nejvíce jsem si na knize užívala skvěle popsané prostředí. Byla jsem naprosto ponořená do příběhu, a přestože na mě při čtení svítilo sluníčko, já byla na Islandu a kolem mě nebylo nic než sníh!

Postav je v příběhu docela dost, ale jsou popsány tak, že si je ihned zařadíte a nemáte s jejich rozeznáním problém.

Tato kniha mě utvrdila v tom, že autorčin styl psaní je mi velmi blízký. Kniha se četla sama. A přestože nenabízí právě útěšné téma, skvěle jsem si u ní odpočinula.

Velmi mě překvapilo, že jsem se u příběhu nejednou bála!

Po celou dobu čtení mě vůbec nenapadalo, jak příběh skončí, co z děje vyplyne, jak se vše vysvětlí Přiznám se, že konec knihy na mě působil trochu uspěchaně, očekávala jsem rozsáhlejší vysvětlení situace.

Přesto jsem z knihy nadšená a můžu ji s klidem doporučit dál!

09.06.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Tato kniha mě moc lákala anotací. Slibovala pořádný thriller s tajemstvími, mrazivou atmosférou,... Něco přesně pro mě!
A přesně v té míře, v jaké jsem se na knihu těšila, jsem nakonec i zklamaná.
Ten nevyužitý potenciál mě v tomto případě opravdu mrzí. Je sice těžké v dnešní době vystoupit z davu, přece jen je tu nespočet thrillerů, které se námětem právě neodlišují. Tohle ale thriller moc nepřipomínalo.
Na začátku knihy jsem byla poměrně nadšená. Kniha se četla skvěle, k samotnému případu se přidalo i rodinné tajemství a pana Záhadného bych taky snesla, jen kdyby nakonec nepřevládl nad celým příběhem.
Z thrilleru se totiž s každou stranou stává romantický příběh s naprosto zbytečnými a předvídatelnými scénami.
Postavy jsem si neoblíbila, spíše naopak. Patří mezi ty, na které velice brzo (a možná i ráda) zapomenu.
Kniha sice může být odpočinkovým čtením, protože je nenáročná a styl psaní sedne nejspíš většině, ale měla by být jinak označená.
Když se pouštím od thrilleru, očekávám napětí, soustředění na případ, záhady, tajemství a nečekané zvraty. A to jsem bohužel nedostala.
Toto je zatím největší zklamání letošního roku. Pokud se do knihy plánujete pustit, doporučuji snížit očekávání a vymazat naladění na thriller.

22.03.2023 1 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Já, Smrt je moje první kniha od tohoto českého autora a já jsem se moc těšila a byla zvědavá. Na jeho knihy jsem viděla spíše pozitivní ohlasy, takže očekávání tady rozhodně byla.
Když už chci sáhnout po nějakém lehčím čtení, mojí první volbou jsou YA thrillery. Mnohdy ale právě ty dokáží být nejstrašidelnější.
Zde je spojení hned několika věcí. Teenageři, školní prostředí, tak trochu zvrácená hra. Navíc má každá z postav má své osobní problémy.
V knize sledujeme příběh z pohledu všech hlavních postav, takže každou z nich můžeme dobře poznat. To se mi moc líbilo.
Kniha je psaná jednodušší formou, takže se četla moc dobře a rychle. Stránky mi jen ubíhaly pod rukama a já se nemohla dočkat, až záhadu rozluštím. Měla jsem samozřejmě hned několik svých teorií, ale žádná z nich se neukázala jako pravdivá. Takže nepředvídatelnost je zde také plusem.
Při čtení jsem byla napjatá, bohužel když se příběh začal schylovat ke konci, začalo se toho dít na můj vkus až moc a napětí ze mě opadlo.
Kniha se odehrává v současnosti, takže je velmi jednoduché se do příběhu vcítit a prožívat jej naplno. Kdybych ale mohla, rozhodně si ho příště nechám na zimu, aby působil ještě mrazivěji!
Jinak ale nemám knize co vytknout a určitě po další autorově knize sáhnu!

03.10.2022 4 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Ať už to byla Nefritová lilie nebo Skříň plná Diora, knihy s historickou tematikou z nakladatelství Metafora mě baví čím dál víc.

Teď se mi do ruky dostala kniha Byt nad Seinou, na kterou jsem se moc těšila a doufala jsem, že bude alespoň z poloviny tak dobrá, jako ty dvě předchozí. A zklamaná určitě nejsem. Celá kniha se nese v dost podobném duchu jako Skříň, takže pokud se vám líbila, tato by vás neměla minout!

V této knize se proplétají osudy tří žen. Dvě z nich se zmítají v nelehké době, ta třetí na všechno nahlíží ze současnosti. Toto propojení linek mám v knihách moc ráda. Máme tak možnost do hloubky poznat jednotlivé hlavní postavy a ještě lepší je, když se tyto linky postupně propojí.

Od samého začátku jsem byla v příběhu plně ponořená, zajímaly mě osudy postav. Kniha se četla lehce, přestože mnohdy nepopisuje ty nejveselejší okamžiky. Styl psaní mi velmi vyhovoval.

Nejednou jsem byla při čtení dojatá.

V takovýchto knihách velmi oceňuji nějaký doslov, vysvětlení toho, proč si autorka dané téma vybrala a třeba i to, že ne všechny detaily stoprocentně sedí s tím, jaká byla skutečnost. Zde jsem se toho dočkala a na knihu jsem si tak mohla vytvořit ucelenější názor.

Jak už tomu bývá, ani tady nechybí jakási romantická linka. A ačkoli obrovský čtenář romantiky nejsem a nejspíš nikdy nebudu, v tomto případě to jen hezky doplnilo celý příběh a linka nebyla nijak vynucená.

Shrnula bych to jako další z povedených historických knih, na kterou jen tak nezapomenu.

30.09.2022 5 z 5

Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu George Beahm

Napsat smysluplný názor na tuto knihu je pro mě těžké. Nejradši bych to shrnula do následujících slov: Bylo to skvělé, užívala jsem si každou stránku a pokud se jen trochu zajímáte o tohoto autora, musíte si knihu přečíst!

Přesto se ale pokusím více rozepsat.

Knih o Kingovi je samozřejmě více, ale já se jen šťastnou náhodou dostala zrovna k této. Přiznávám, že jsem neměla v plánu číst ji takto brzy. Autora sice řadím mezi mé nejoblíbenější autory, ale načtené jeho knihy rozhodně nemám a mám co dohánět! Přesto jsem ale všechny kapitoly chápala a na knihy, které mám na seznamu, se teď těším ještě více!

Zpracování knihy se mi moc líbilo. Unešená jsem byla především z ilustrací od Glenna Chadbourna a barevného portfolia Michaela Whelana. Kniha je ale příjemně doplněna i spoustou fotografií, je přehledně rozdělena na části a kapitoly. Dozvíte se informace z autorova osobního života, příběhy vzniku jeho knih a pozadu nezůstávají ani filmová zpracování. Myslím, že každý fanoušek si v knize najde to své.

Pro sebe jsem si knihu označila za takovou, na kterou se těším, přestože už ji vlastně čtu. Její čtení mi zabralo celé tři týdny. Samozřejmě se nečte tak lehce, jako beletrie, ale v rámci žánru je to příjemné a plynulé čtení, které vtáhne. Knihu jsem ale často odkládala, protože jsem se nemohla přimět ji dočíst, jednoduše jsem nechtěla konec.

Místy se sice opakovaly stejné věty, ale to už je v tak obsáhlé knize drobnost.

Knihu doporučuji všem fanouškům autora. Ať už máte jeho knihy přečtené nebo jenom začínáte, tato kniha vám je skvěle shrne a dozvíte se o nich ještě něco navíc.

25.08.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

2,5/5
Na Daisy Jones jsem se moc těšila, ale po tom, co jsem na ni všude četla pozitivní a nadšené recenze, bála jsem se, že budu zklamaná.

Očekávání jsem očividně měla opravdu příliš vysoká, protože i když jsem knihu dočetla až do konce, četla jsem spoustu lepších.

Námět je originální. Myslím, že se můžu alespoň částečně považovat za rockového fanouška, takže jsem se opravdu těšila a byla jsem zvědavá, jak bude příběh zpracovaný.

Hned první věc, která mě zarazila (a kterou jsem překvapivě nevěděla, možná zapomněla) je, že je kniha celá napsaná ve formě rozhovoru. Upřímně si myslím, že kdyby tomu tak nebylo, užila bych si ji mnohem víc.

Po celou dobu čtení jsem si k žádné z postav nezvládla vytvořit nějaký vztah. Daisy mi vůbec nesedla, spíš jsem byla ráda, když v příběhu nevystupovala. Je těžké sepsat nějaký názor na postavy, protože jejich příběh je poměrně dost reálný a nepřikrášlený. Upřímně se nechci pouštět do srovnávání s reálným světem.

Od autorky jsem již jednu knihu četla, upřímně se mi líbila mnohem víc. Jejím dalším knihám určitě šanci dám. Myslím, že s touto mám spíše osobní problém.

Je to příběh plný alkoholu, drog, hádek, ale i rodinných problémů a života na doraz. Já osobně dám asi přednost skutečné biografii.

Kniha mě ničím nepřekvapila, nevyvolala ve mně žádné emoce, vše mi bylo dopředu jasné.

Nechci říkat, že je kniha špatná, ani nikoho odrazovat od čtení. Mě kniha nesedla, určitě se k ní nevrátím a pravděpodobně na tento příběh brzy zapomenu. Myslím si ale, že spoustě lidí se bude líbit moc, takže jí určitě šanci dejte.

03.05.2021 2 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Dalším velkým překvapením pro mě byla kniha Spolčení ničemů! Byl to opravdu obsáhlý, komplikovaný a děsivý thriller, díky kterému mám teď pravděpodobně obrovská očekávání ohledně těch dalších.

Když jsem se do knihy pustila, bála jsem se, jestli je na ni ten správný čas, jestli na ni mám náladu. To mě ovšem okamžitě přešlo, protože tento příběh vás zaručeně vtáhne!

Námět knihy vás sám o sobě naprosto rozdrtí, ale přesto nemáte šanci být připravení na to, co vás čeká.

Kniha je rozdělena na dvě části, první část se soustředí na četníka Alexise, kterého jsem si poměrně oblíbila, přestože jeho osobnost by mohla být o něco lépe vykreslena. Druhá část se potom soustředí na četnici Ludivine.

Další postavou, mojí snad nejoblíbenější, byl kriminolog, který měl v příběhu jen okrajové postavení, ale když už se v něm objevil, stálo to za to. Jeho osobnost byla skvěle popsaná, když v příběhu vystupoval, téměř jsem ho viděla přímo před sebou.

Autor píše skvěle, nebojí se vás překvapit, někdy i naštvat. Kniha působí dost reálně, takže máte pocit, že se vše děje přímo vedle vás.

Myšlenka, kterou se v knize autor zabývá je děsivá a pro reálný svět nepředstavitelná.

Kniha působí upřímně, není nijak přikrášlená. Příběh je skvěle rozvinutý, neustále se na povrch dostávají nové problémy, je plný nečekaných zvratů,…

Již po přečtení první častí (tzn. cca polovina knihy) jsem měla jasno, že je to jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla. I po dočtení si za tím stojím.

Pro milovníky thrillerů je tento určitě #musthave, ale přesto musím upozornit, že to není nic pro slabší povahy. Některé popisy vám nedají spát.

10.03.2021 5 z 5

Odložená spravedlnost Odložená spravedlnost Petr Čepek

Odložená spravedlnost pro mě byla obrovským překvapením!

Na začátku jsem si nebyla jistá, jestli mi kniha sedla, první část mi přišla poměrně zmatená a já nevěděla, o co jde. Nicméně jako celek je příběh opravdu pecka a navíc má skvělou českou atmosféru.

Moc českých krimi knížek jsem nepřečetla, ale o to víc si je užívám a v budoucnu si chci určitě přečíst další.

V knize je hodně pohledů, ale díky rozdílným postavením u soudu se v nich vůbec neztrácíte a každou postavu můžete nějakým způsobem poznat.

Moc se mi líbil autorův styl psaní! S každou postavou se tak trochu měnil. Například pohled diváka v první části byl přímý a v pohledu státní zástupkyně byla spousta právnických výrazů. Díky tomu působil příběh mnohem reálněji. Taky se mi moc líbila hra se slovy v první části a to, že popisuje jen jeden den.

Co se týče druhé části, líbila se mi o něco víc. Tady už příběh zabíral několik dní.

Díky časové ose jsem si připadala, jako bych byla součástí příběhu a mohla jsem se do něj naplno vžít.

S postupujícím dějem jsem měla možnost přicházet případu na kloub, ale vždycky jsem byla vedle. To pro mě udělalo příběh nepředvídatelným.

Konec pro mě byl překvapením, vůbec by mě nenapadlo, že to takto dopadne.

Za hodně omáčky okolo a pár nedotažených drobností ode mě kniha nemá plné hodnocení, ale určitě ji můžu doporučit. Celková atmosféra na mě totiž neskutečně zapůsobila a já si ji užila naplno!

17.11.2020 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Další skvělý začátek nové série!
Osobně mám krimi série hrozně moc ráda, užívám si začínání nových a těším se na každého nového vyšetřovatele. A tento první díl odstartoval sérii skvěle!
Námět knihy je jasný už z jejího názvu a mě hned napadlo, že jsem toto téma ještě v žádné knize nenašla. Považuji ho tedy za velmi originální a skvěle zpracované.
Ze začátku jsem byla z knihy dost nejistá. Pořád mi připadalo, že se nic moc neděje a příběh zůstává na jednom místě. Potom se ale děj pořádně rozjel a já hltala každou stránku. Co mě ale opravdu přesvědčilo, že se na další díl těším, byl konec.
Detektivka, která v příběhu vystupuje byla trochu odlišná od těch, které už znám. Opět byla tak trochu černá ovce, ale tady se s tím alespoň prala a nikdo její provinění neututlal. Občas se chovala trochu přehnaně, ale na druhou stranu byla neuvěřitelně statečná a vše, do čeho se pustila, udělala naplno.
Hodně jsem si také oblíbila její babičku a kolegu Noaha.
Autorčin styl psaní mi hodně připomněl knihy Roberta Bryndzy, takže se kniha četla velmi dobře a rychle.
Kniha ve mě vyvolala hodně pocitů. Při čtení mi běhal mráz po zádech, bylo mi nepříjemně, ale také jsem byla dojatá a na konci nechyběly ani slzy v očích.
Pokud bych srovnávala s jinými thrillery, určitě jsem četla lepší. Přesto je to hodně povedený první díl a já se moc těším na další!

27.10.2020 4 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Po knize jsem sáhla hlavně díky obálce (kterou naprosto miluju) a taky proto, že jsem ji viděla na instagramu.
Nevěděla jsem, co čekat, o čem kniha vlastně bude a jestli se mi bude líbit. Okamžitě jsem si to ale ujasnila, protože námět je neskutečně originální. Celý příběh je vyprávěn z originálního pohledu, kniha má velmi zvláštní a (opět) originální atmosféru. Jsem prostě nadšená.
Kniha je rozdělena na tři části a každá z nich je vyprávěna z jiného pohledu (otec, dcera, matka). Mně osobně nejvíce bavila část dcery. Dokázala jsem se s ní nejlépe ztotožnit a byla mi sympatická.
Kniha se četla skvěle, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Autorův styl psaní jsem si hodně oblíbila, takže bych si od něj klidně přečetla něco dalšího.
Vyhovovaly mi krátké kapitoly i to, jak byly ukončované (nešlo nepokračovat ve čtení).
Celý příběh byl promyšlený do detailu, nepředvídatelný a nechybělo ani napětí.
Poslední věta mě dostala! Doporučuji!

03.08.2020 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

4,5/5
Upřímně jsem si nebyla jistá, co od druhého dílu čekat, ale příjemně mě překvapil.
Podle mě je sice hodně podobný prvnímu dílu, má stejnou atmosféru, ale přesto je v něm něco navíc.
Ze začátku jsem se trochu bála toho, jak velkou roli bude v celém příběhu hrát politika, protože není zrovna můj šálek čaje. Okamžitě jsem se ale začetla a přestala se na ni příliš soustředit.
Říkala jsem si, čím mě může příběh zaujmout a překvapit, protože mi zprvu přišel dost o ničem. V knize byla ale spousta momentů, které mě překvapily, a které jsem si zvýraznila.
Harry je mi čím dál sympatičtější, líbí se mi jeho osobnost a jeho přemýšlení. V ostatních postavách jsem měla trochu zmatek, což malinko kazí celé hodnocení. Často jsem musela přemýšlet, kdo je kdo.
Kniha se četla skvěle, autor má velice originální styl psaní, kterým dokáže zaujmout.
Děj plynul tak nějak pomalu. Pokud máte rádi thrillery, tohle nebude úplně pro vás. Tím, jak je příběh napsaný, ztrácí napětí. Já mám ale tento typ příběhů ráda, takže jsem si knihu moc užila.
Rozhodně se pouštím do dalšího dílu!

09.07.2020 4 z 5

Tahle kniha mě zaujala především svým názvem. Potom bylo docela vidět i na instagramu, takže jsem se rozhodla, že se do ní pustím.
Neměla jsem sice nijak velká očekávání, spíš žádná, ale přesto jsem neuvěřitelně zklamaná.
Na začátek chci ale přiznat, že tento názor je hodně subjektivní. Kniha mi nesedla a je mi jasné, že si své čtenáře najde. Já ji (za sebe!) bohužel nemůžu doporučit.
Co knih o osobním rozvoji týče, moc jsem jich nepřečetla. Z toho důvodu taky nemůžu posoudit, zda je zpracování této knihy originální. Mně zpracování nesedlo vůbec.
Tento životní "mám všechno u pr ** le styl" asi nikdy nebude pro mě, protože některé názory v knize mi přišly nesmyslné a dost mě štvaly.
Myslela jsem si, že mi kniha dá víc. Už před delší dobou jsem se naučila určité věci ignorovat, ale troufám si říct, že kdybych knihu četla předtím, vůbec by mi v tom nepomohla.
Celé mi to přišlo jako neutříděná spousta myšlenek, které se tak nějak opakovaly.
Sice jsem tam našla pár vtipných hlášek a vět, ale nebylo jich dost.
Kniha mi navíc způsobila docela velkou čtecí krizi, což o ní taky dost vypovídá.
Pokud jste knihu ještě nečetly, ale čeká ve vaší poličce na přečtení, nenechejte se tímto názorem odradit. Nechci říkat, že je kniha špatná, jen mi nesedla.

19.03.2020 1 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Autorka jako vždy nezklamala! Musím říct, že jsem se čtení této knihy trochu bála, protože hlavní hrdinka je zde starší a v úplně jiné situaci, než jsem v jiných autorčiných knihách zvyklá.
Námět je opět dokonalý. Zpracování jako lepší. Takové, že se kniha četla sama, ale zároveň řešila nějaká vážné téma.
To, jak dokáže autorka zapojit do svých příběhů určitou problematiku je opravdu obdivuhodné.
Nemůžu říct, že bych si nezamilovala postavy (Grahama určitě ano), ale hlavní hrdinka mě velkou část příběhu dost štvala. Chápu sice její chování, ale nepodařilo se mi ho přijmout.
Autorka už patří mezi mé nejoblíbenější, ale s každou další její přečtenou knihou se v tom utvrzuji. Tady mi stránky opět utíkaly pod rukama, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Celou dobu jsem byla napjatá a zvědavá, jak příběh dopadne.
Ze začátku jsem měla trochu problém se střídáním kapitol Tehdy a Teď, ale postupně jsem si na to zvykla a pochopila jsem, že to k příběhu sedí.
Knihu rozhodně doporučuji!

27.02.2020 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Je těžké nějakým způsobem ohodnotit povinnou četbu a klasická díla, takže píšu spíš svůj osobní názor.
Námět knihy byl pro mě velice nezáživný. Chápu ale, že pro autorku měl význam.
Postavy byly krásně popsané, dokázala jsem si je představit. Nejvíce mě bavil Viktorčin příběh, který ale nedostal tolik prostoru. Přece jen je vedlejší.
Kniha se četla lépe, než jsem očekávala, ale styl psaní mi nevyhovoval vůbec. Kapitoly byly na můj vkus dlouhé.
Děj mě bavil jen chvilkami, konec mě ale zaujal.
Kniha má svoje kouzlo, ale doporučuji ji číst jen tak. Já se do ní nutila kvůli škole, takže to zkreslilo můj pohled na ni.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

10.10.2019 2 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Tomu se říká láska! Originalitou, námětem, postavami, příběhem, stylem psaní, …Rozhodně jedna z nejlepších knih (sérií), co jsem kdy četla.
Každá postava je něčím výjimečná a musíte si ji zamilovat. Moji nejoblíbenější je, byl a bude Millard. Srdcová záležitost!
Postavy jsou skvěle vykreslené.
Autor píše neuvěřitelně. Z textu se na vás chrlí emoce každé postavy, v každé situaci. Situace navíc vidíte, jako byste v příběhu byli.
Z mého pohledu je série každým dílem lepší.
Přišlo mi ale, že děj v této knize jen "připravoval" na další díl. Přesto jsem prožila celou knihu!
S upřímností můžu napsat, že svět Sirotčince je srovnatelný se světem HP.
A aby té chvály nebylo málo, kniha je nádherně zpracovaná (jak zvenku, tak uvnitř) a doplněná fotografiemi, které souvisí s textem. Za mě pecka!

04.07.2019 5 z 5