Nunynka Nunynka komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Vlastně ani nevím co mám ke knize napsat. Nějak ji pořád ještě vstřebávám. Byla krásná a děsivá zároveň. V polovině jsem ji na chvíli odložila a přečetla si něco jiného,abych se k ní pak s radostí vrátila a dočetla ji. Konec jsem pak přečetla jedním dechem. A hlavně jsem ráda za čtenářskou výzvu. Bez ní bych se neodvážila knihu s tématem druhé světové války přečíst.

26.06.2017 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Za mě opět skvělá detektivka. Miluju tenhle anglický styl psaní. Detektivka propletená životy všech zúčastněných. A že má 700 stran? To mi vůbec nevadí, klidně by mohla být dvakrát tak tlustá a stejně by mě nenudila. A teď dilema. Mám začít číst rovnou další díl nebo si trochu odpočinout?

11.08.2022 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Kim opět nezklamala. Vždy když začnu knihy od této autorky číst,tak se jich nějak nemůžu nabažit. Jsou to u mě jedny z nejrychleji přečtených knih. Děj tak nějak plyne a pořád se něco děje. A rozuzlení je vždy překvapivé,ale při tom tak snadné.

11.07.2021 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Z Medvědína jsem byla nadšená a pokračování se mi snad líbí ještě víc. Je to kniha plná myšlenek a pocitů a proto mi trvalo přes týden než jsem ji dočetla. Ale opravdu to stálo za to. Obě knihy jsem měla půjčené z knihovny,ale přemýšlím o tom,že si je koupím domů a klidně je přečtu znovu. A určitě bych v knihách našla zase nějaké nové poselství.

16.05.2021 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Přemýšlel autor nad tím,že jsou lidi,co si půjčují knížky v knihovně? Jak mám po takovém konci počkat než bude kniha v knihovně volná? Pokud chcete tuto trilogii číst,tak doporučuji si knížky koupit a přečíst naráz. Druhý díl jsem četla asi po třech měsících a chvílemi jsem se ztrácela. Ale jinak co se týče děje a Bishopa samotného,tak je to super čtení. Až dočtu poslední díl bude mi po hrdinech určitě smutno.

05.04.2021 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Kniha byla napínavá a musela jsem stále číst abych věděla jak to dopadne. I když jsem na pachatele přišla velmi brzo,vůbec mě to nevadilo. Občas mě rozčilovala naivita vyšetřovatelů,ale i to vůbec nebylo na obtíž. Těším se na další knížky od autora.

24.01.2020 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

U této autorky mám vždy problém se začátkem. Trvá mi chvíli než pochopím kdo ke komu patří. Ale pak je to jízda. V knize jsou velmi dobře popsané pocity všech postav a vůbec to není nudné. A ten epilog mě dostal nejvíc. Vždy po přečtení knihy přemýšlím,jak by to asi bylo dál nebo kam by se cesty postav z knihy mohly ubírat. A tady to bylo vysvětleno krásně.

12.04.2021 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Jeho první kniha o oddělení Q se mi líbila víc. Zde byl příběh nalinkovany od začátku do konce a čtenář hned věděl,jak to asi dopadne. Ale musím uznat,že i tak byla kniha velice čtivá. Určitě na tohoto autora jen tak nezanevru.

18.06.2020 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Opět jsem se od knihy nemohla odtrhnout a moc mě bavila. Jen mě docela vadí,že Martin je díl od dilu stále větší super hrdina.

08.03.2020 4 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Moje třetí kniha od autora a musím říct,že bomba. Moc se mi líbí,že detektivové nejsou žádní supermani a mají své chyby a hlavně jsem se i u takové morbidní knížky dost nasmála,což je super,že se to dá takhle odlehčit. Knížky od Dána se mi líbí víc než Carter nebo Deaver a to je co říct. Opravdu doporučuji.

21.11.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí a zatím nejlepší kniha od autorky. Děj byl napínavý od začátku do konce. I když tam nebylo tolik akce. A když už nějaká byla,tak Kim samozřejmě vyšla jako vítěz. Vzhledem k tomu,že sama mám dvě děti,měla jsem z námětu knihy strach. Ale děj byl opravdu tak napínavý,že jsem četla a četla a najednou byl konec. Ani jsem se nestihla pořádně zamyslet nad tou hrůzou rodičů.

03.05.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Ke knize můžu napsat jediné. Bomba. Prostě skvělý od začátku do konce. Žádná hluchá místa,pořád je kniha napínavá a miluju ty krátké kapitoly. Takhle si čtu třeba i u vaření. Je to moje druhá kniha od Cartera a rozhodně ne poslední.

05.07.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ze začátku jsem si říkala,co na tý knize všichni mají. V půlce už jsem začala být napjatá a hádala jsem, jak se to vlastně všechno stalo a ke konci už jsem musela číst a číst,až mě bylo líto,že to skončilo. Autorka skvěle nabídla pár špatných vodítek a konec byl tím pádem překvapení. Fakt super kniha. Možná by to měla být povinná četba pro alkoholiky a nevěrníky :-)

28.01.2016 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Kdybych nečetla Kariku,tak dám pět hvězdiček,ale přeci jen za mě to bylo místy zdlouhavé. Místy jsem se nemohla soustředit. Ale jinak námět super.

17.01.2024 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tak to byla jízda. Druhá kniha od autorky a snad ještě lepší než ta první. Čtivé od začátku do konce. Zápletka super.

21.12.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

SPOILER
Po dlouhé době detektivka,kdy jsem vraha odhadla úplně od začátku. Nevím jestli je to dobře nebo spíš špatně. Pak tam byla jedna dějová linka, která mě trošku svedla na scestí,ale byla to jen chvilka. Jinak na české poměry byla kniha za mě kvalitní. Klidně si přečtu další díl.

12.06.2023 4 z 5

Jen čas ukáže Jen čas ukáže Jeffrey Archer

Kniha mě moc bavila. Taková oddechovka,ale zároveň jsem měla hodně nad čím přemýšlet. Chvilku se tam objevily střípky telenovely,ale do děje to prostě pasovalo. A ten konec? Už abych měla půjčený další díl.

18.03.2023 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Autora a jeho tým detektivů mám ráda. Jen mě přijde,že poslední dobou se v knihách řeší dost alkohol. Tady hned u dvou detektivů. A zrovna v téhle knize si myslím,že to nemá ani na dej vůbec žádný vliv. A ten konec byl teda fakt hodně nedopracovany. Motiv chápu,ale ten konec? Šup lup a hotovo. A to mě od začátku fakt kniha moc bavila.

15.03.2021 4 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Kniha byla dobrá,ale na podobné téma jsem teď četla toho docela dost a jsem tak nějak přesycená. Ale v napětí mě kniha držela do konce a hlavní postavy se mi taky líbily.

11.03.2021 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Dala jsem autorce druhou šanci a bohužel myslím, že poslední. Nějak mě nebaví ty její neuzavřené konce. Nebo aspoň za mě. Knihy se čtou dobře a rychle,ale tak nějak ve mě nic nezanechají.

29.01.2021 3 z 5