novina novina komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Příběh jedné neskutečné ženy, která se statečně prala se vším, co jí život přichystal. Obdivovala jsem její životní elán a že se z nepřízně osudu nesložila, ale vždy se snažila najít to dobré.

05.02.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Opět velmi silný příběh. Začarovaný kruh a málo sil se z něj dostat.

29.01.2024 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pokaždé najdu nějaký detail, kterého jsem si dříve nevšimla. Kniha, která vyzní úplně jinak když ji čtěte v 15 letech nebo v 35.

31.08.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Líbilo se mi, že si Hynek na nic nehrál. Nesnažil se ukázat v lepším světle. Prostě to bral tak, tak to je.

07.04.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Při čtení mi bylo hrozně líto, že tohle musí dítě prožívat. Dělat takové rozdíly mezi dětmi, proboha co je to za matku?

05.01.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh o tom, jak jedno špatné rozhodnutí může ovlivnit osud celé rodiny. Bylo mi Hany hrozně líto.

11.12.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Silný příběh. Skvěle napsáno. Varující před komunismem a jeho diktátorskou ideologií.

14.09.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tak tohle byl oproti Hotýlku jiný šálek kávy! Poutavé od začátku do konce, nemohla jsem se od stránek odtrhnout.

23.05.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Opět skvělý příběh, který váš nutí číst dál a dál. Tohle je nejlepší knižní série, kterou jsem kdy četla. Už se těším na další díl.

22.09.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Četla jsem jedním dechem. Děj byl trošku předvídatelný, ale vůbec to nebylo na škodu. Autorčin styl psaní mi moc seděl.

23.07.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Neskutečně napsaný příběh. Je krásný, i když je plný rakoviny. Miluji Augusta a od přečtení knihy miluji také Amsterdam. Určitě se tam jednou podívám a když budu koukat na kanál, tak si na tuhle knížku rozhodně vzpomenu.

19.10.2018 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opět skvělá Kim a její tým. Četla jsem jedním dechem.

11.04.2021 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Opět skvělá Kim Stoneová a příběh, který mě rozhodně nenechal chladnou.

14.02.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak tohle byla jízda! Četla jsem jedním dechem. Kim se mi líbí čím dál víc.

05.11.2020 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Aňu mám jako herečku moc ráda. Žádná spisovatelská senzace se nekonala, ale fejetony byly zábavné, vtipné, občas ze života. A ty ilustrace ? Nádherné

08.10.2020 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Začátkem jsem se musela docela prokousat, ale pak jsem četla jedním dechem.

17.04.2024 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Konec byl předvídatelný, ale i tak dávám vysoké hodnocení.

03.07.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Opět skvěle propracovaný příběh. Robert Bryndza prostě drží laťku vysoko. Série s Kate a Tristanem se mi moc líbí a těším se na další knihu.

23.01.2021 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Od první stránky jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Kim Stoneová se mi dostala pod kůži.

31.10.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Knihu jsem četla jedním dechem, inspektorka Kim mě totálně vtáhla do děje a nemohla jsem přestat číst.
Rozhodně si přečtu její další případy a už teď se na ně těším.

06.07.2019 5 z 5