Norea Norea komentáře u knih

Gymnázium příšer Gymnázium příšer Antonín Tesař

Tento český komix som si nedávno zohnala a včera prečítala. Napriek tomu, že som čakala o dosť viac, tak musím uznať že príbehu sú zaujímavé, niekedy by sa hodilo myšlienku dokončiť, ale okej. Nepatrí to k mojím obľúbeným knihám, no som rada, že je v mojej zbierke.

07.01.2017 2 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Mne sa táto kniha dostala za pomoci kamarátky, ktorá mi hovorí, že sa mi bude páčiť. Kniha je svkelá. Zaujal ma obal obsah, kamarátkyne opsi a čítalo sa to tak ľahko ako keď natierate maslo na chlieb. Páči sa mi krajina, pomaly a stále sa meniaca dejová línia, charaktery postáv. Koniec a dopad osudu hlavnej hrdinky. Čo ma najviac udivovalo, fascinovalo, bol opis čarodejníc. Tie boli fakt nádherné a mätúce. Odporúčam.

02.01.2017 4 z 5

Balzamovač Balzamovač Mitsukazu Mihara

Ja ako vždy serie komentujem až potom čo si celú seriu prečítam a túto seriu som dnes prečítala a musím uznať, že som vďačná, že som si ju zakúpila. To čo som od tejto mangy očakávala, tak som to získala. V mange je pekná kresba, dobré charaktery, myšlienky, zaujímavé úmrtia a dozvedela som sa čo-to o balzamovaní, takže fakt super seria a dalšia v mojej súkromnej zbierke.

27.12.2016 5 z 5

Vlhké miesta Vlhké miesta Charlotte Roche

No ako zase vidím, budem jedna z mála, ktorá ohodnotí tuto knihu ako jednu z najzaujímavejších, najotvorenejších kníh, ktoré som doteraz čítala. Pretože ma fakt šokovala svojou otvorenosťou, vynaliezavosťou, istou krutosťou a nevšednými spomienkami. Autorka pravdivo ukazovala ako môže ľudská myseľ fungovať v nevšednej situácii, aj keď pobyt v nemocnici a operácia sú normálnou vecou v tejto dobe. Taktiež pekne poukázala ako fungujú dnešné vzťahy. Ako si ľudia strpčujú sami život rôznými zákazmi a príkazmy, či vierou a v prípade hlavnej hrdinky aj hygienickými spôsobmi. Celkovo knihu som čítala ľahko a istým spôsobom som ju mala ako dotazník, pretože pri každej tej téme, ktorú hlavná hrdinka preberala som si sama so svojim názorom prirovnávala ten jej a niekedy som bola za a niekedy proti jej uvažovaniu. A niekedy som bola na vážkach, či tak mi spadla sánka od prekvapenia a zastavil sa mi mozog, že som ani nestačila reagovať. Ako hovorím reagovať....musím reagovať na niektoré komentáre, ako považovať túto knihu za nechutnú, úplny horor a des, či úchylnú, dobre beriem. Ale povedzte mi, čo je to za človeka, ktorý berie vraždy, znásilnenia, vojny za normálnu ľudskú vec? Ako, ľudia vy už nie len, že strácate chápanie voči vzťahom a citom k ľuďom, že sa v dnešnej dobe na každého serie lebo môžete za toto "odrbanie kolegu, kamaráta" dostať o pár eur na viac.... Vy fakt ste bezcitný ak porovnávate túto knihu s výkonami imbecilov, dementov, ktorý boli iste bez rozumu a dokaličili toľko ľudských životov, toľko prírody a zvierat. Uvedomte si, že je to len fantázia, návrh, nie je to skutok, ktorý sa deje dennodenne aj keď určite taký ľudia existujú, to neznamená, že máme pred nimi utekať pretože ak áno,kde ste nechali rozum, keď sa už toľko hrôz stalo?

20.10.2016 5 z 5

Crowfieldská kliatba Crowfieldská kliatba Pat Walsh

Kniha je veľmi zaujímavá, istým spôsobom jednoduchá. Celý čas vás, ale ťahá za nos a vlečie cestičkami plnými predsudkov a premýšľaním ako sa celá skončí. Mám z nej dobrý pocit a ľahko sa číta.

30.09.2016 3 z 5

Prorok Prorok Chalíl Džibrán

Táto kniha sa mi akoby vždy dostala do cesty, keď som došla za kamarátkou do kníhkupectva a tak ma zaujala. Kamarátka mi ju nedávno požičala a teraz som ju dočítala. Kniha sa mi veľmi páči. Páčia sa mi postavy, názory, rozdelenie tématík. Čítala sa rýchlo a ľahko. Dá rozum do pohybu a dušu na správne miesto :) Odporúčam si ju prečítať.

20.09.2016 5 z 5

Táto kniha ma milo prekvapila svojim vývojom pričom sa mi nechcelo veriť, že to skončí, tak ako to skončilo. Ale fakt som rada, že som ju našla v obchode a začala mi šepkať: "Kúp si ma, budem dobrá." Pretože fakt je dobrá. Rýchlo a ľahko sa mi čítala, páči sa mi dejová línia, postavy a myšlienka. Nemám čo k tomu dodať. Palec hore.

02.09.2016 4 z 5

Kannonina ruka Kannonina ruka Masakazu Yamaguchi

Konečne to mám, konečne som to dočítala. Ah, manga sa mi páčiz viacerých uhlov pohľadov, má svoj dej, má kopu charakterov, má veľa dielov čo značí, že z kníh a máng mám najväčšiu seriu, čo ma teší a robí spokojnou pretože mám rada postupnosť.
Dej ma trošku miatol pretože každú chvíľu vám autor ukazuje dej z rôzných strán, ukazuje vám rôzne skupiny, rôzne boje a zavádza do minulosti.
Ohľadom prekladu nemám žiadne výhrady pretože, keby som každú chybičku mala zapisovať, tak z tých kníh čo som čítala by bol parádny zoznam. Ale pobavila som sa na nadávke, ktorá je tuším na každej tretej či štvrtej strane.
Manga obsahuje peknú kresbu, zaujímavú myšlienku, jej vytvááranie a vysvetlenie, má tam aj erotické a bojové scénky.
Keďže ma manga zmiatla...tak si idem spraviť šálu čaju a idem nad nou porozmýšľať a znova sa vrátiť medzi konečne prečítané stránky.

13.08.2016 4 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

No, vďaka tejto sérii narúšam svoju zaužívanú vec v komentároch a to takú, že série komentujem len vtedy, keď ju mám celú prečítanú. Ale toť, keďže ani české a ani slovenské vydavateľstvo ešte stále nevydalo tretí dieľ, musím komentovať už teraz, keď nemám ani páru ako celá séria skončí a budem sa musieť upokojiť s mojou fantasy, romanticko, kriminálnou predstavou. Táto knižná séria si právom zasluhuje komentáre pretože sa fakt dobre číta. Cítite sa byť ako jednou z nich, s tým fantasticky, zvieracích tvorov. Cítite sa byť kúskom lásky, ktorá v príbehu pretrváva a snažíte sa splniť sen tejto lásky dvoch odlišných rás. Prečo, nevydáte tretí dieľ? zamilovala som sa už pri prvej kapitole do modrých vlasov a kresleného talentu hlavnej hrdinky. Strašne sa mi páči jej povha a veľmi neobvykle priateľstvo s človekom v neobvylej povojnovej reštaurácii. Život medzi ľuďmi a pritom v kruhu neobvyklej rodiny. Láska, ktorá je vystrihnutá zo šialenej mangy, život a charaktery neznámeho pôvodu a všetko má svoju historiu a svoje preto. Preto chcem, aby sa vydal tretí diel, chcem dočítať posledné dokumenty tohto fantasy historického sveta, ktoré viedlo vojnu na rozmedzí svojich síl a pochopenia. Za knihu zdvíham všetky moje krivé prsty a aj na nohách.

01.08.2016

Dedička Dedička Amanda Hocking

Môžem Vám povedať, že vôbec neľutujem, že som si kúpila celú túto seriu v jeden deň a za super cenu. Každú zvlášť, ale za super ceny. Celá seria je veľmi pekne napísaná, postavy sa vyvíjajú, cítite následky každého rozhodnutia, ktoré si prečítate. Knihy sa dobre čítajú, sú tam nenútené situácie, zaujímavá história... niet čo dodať, som spokojná :)

08.05.2016 4 z 5

Skřek šelmy Skřek šelmy Lynn Beach (p)

Práve som zbadala fotku tejto autorky a od pohľadu my je jasné, že by bola lepšia autorka fantasy alebo románov než hororu. Kniha je dobrá, ľahko sa mi číta, má málo postáv, ktoré sa dajú rýchlo zapamätať. Nerada porovnávam knihy, pretože každý autor dáva do svojej knihy kus svojho Ja, ale poriadny problém som mala s Kingovkou Cintorín zvieratok a to som ju čítala ráno pred odchodom do roboty a husia koža mi behala až do ďalšieho rána, čo som pokračovala v čítaní. Ale musím podotknúť dve myšlienky, ktoré sa mi veľmi zapáčili a to meniace sa fotografie a symbolika indiánov, ktorá je nad mieru spomenutá.

26.04.2016 2 z 5

Pocit úľavy Pocit úľavy Ján Milčák

Ah... :D je to prvá kniha, ktorá ma zaujala, ktorú som si kúpila a ktorej stále nerozumiem :D Knižka je vlastne zbierka malých poviedok, kde autor sa zameriava na konverzácie. Tie sú také neobvyklé ako konverzácia dvoch cudzích ľudí na námestí, len s tým rozdielom, že posavy v knihe sa poznajú už dáky piatok a vedia o čom hovoria :D. Napriek tomu sa mi kniha páči, je pre mňa nevšedná.

18.04.2016 2 z 5

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Tak ako to robím pri všetkých sériach, tak až teraz, keď som dočítala posledný diel tejto trilogie sa idem s radosťou podeliť s vami o svoj názor :)
Túto trilogiu som si prečítala na doporučenie od kamarátky, ktoré som dlho ignorovala pretože sa mi nejak nepáčilo to, že má túto trilogiu v češtine.
No mám tu pravda veľké ALE :D zistila som, že už vďaka anime veľmi nevnímam, keď čítam v češtine či slovenčine. Niekedy si to dokonca vôbec nevšimnem a stále som v myšlienkach, že som to čítala vo svojom rodnom jazyku :D nakoniec zistím, že už čítam v japončine a budem tomu rozumieť :D
Kniha sa mi veľmi páči. Má peknú dejovú líniu, jej pomalý priebeh mi neprekáža, sem tam to napätie a kúzlo čakania ma ohúrilo. Páči sa mi zobrazenie všetkých postáv, opisy krajín a celé ukončenie. Kniha sa mi ľahko čítala a bola príjemným budíčkom pred každým dňom do roboty.

27.03.2016 4 z 5

Kámasútra našich klamstiev Kámasútra našich klamstiev Andrea Rimová

Ak mám byť úprimná, tak ani neviem ako mám začať. Začnem asi tým, že ma teší, že táto kniha pochádza so Slovenských rúk a mysle. Cením si Slovenských autorov, ktorý ma vedia zaujať, rozplakať, rozosmiať a prekvaiť. Andrea Rimová to v tejto knihe dokázala. Túto knihu som si kúpila z myšlienky, že je písaná a ko svetovo známa trilogia 50 odtieňov... no je úplne iná. Nemôžem napísať, že je kniha lepšia. Je iná, je dobrá. Dobre sa číta, ľahko a zmysluplne. Prežívala som každý problém a riešenie hlavnej hrdinky. Veľmi ma prekvapila myšlienka spojená s gaymi :D nie som typ, ktorý vyčíta autorom malé nedostatky, ale trošku mi chýba dokončenie načatého boju, no uznávam, že verím hlavnej hrdinke natoľko, že jej sila dosiahne hviezd na nebesiach a získa to, čo 15 rokov nemala pri sebe.

04.01.2016 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Popravde, vždy som si myslela, že v češtine sa mi bude veľmi ťažko čítať. Nie je to vôbec pravda. Taktiež som si myslela, že preklady v slovenčine a češtine strácajú originálne vnímanie autorovho myslenia a citu pre opisy ľudských vlastností v rôznych životných situáciách.
Celkovo sa mi v slovenčine a češtine preukázalo, že tento vynikajúci "strach naháňajúci" spisovateľ žije v temnote a opisuje ju ako zábavný výlet Disneylandom.
Kniha sa krásne prelína z krásneho jesenného dňa po nočné vkrádanie sa na cintorínn, kde vám pod rukami smrdí telo nebožtíka.
Stephen King a naši prekladatelia tak krásne a zároveň nechutne až mi rovno došlo zle od žalúdka, preložili a zdôraznili každý jeden detail tohto zvláštneho zásahu mágie. Celkovo cititeľnej sile, ktorá vás priťahuje a ničí, kazí vám všetko čo je vám milé.
Veľmi mi bolo ľúto Rachel, ktorá si strachom prešla dlhé roky a skončila ako kráčajúca mátoha...
Napriek desivej atmosfére, nechutnému zápachu sa mi kniha veľmi páčila a stále ma Kingovo umenie zaujíma, som zvedavá po čom ďalšom siahnem na budúce :)

15.11.2015 5 z 5

Čas anjelov Čas anjelov Anne Rice (p)

Popravde ma prekvapilo, že hlavný hrdina je nájomný vrah. No potom sa mi zapáčilo jeho cestovanie časom, uvedomenie si istej pravdy a zmeny vo svoj dobrý prospech. Kniha sa dobre číta, je príjemná, zaujímavá a prebudila ma v čase ranných hodín, kedy sa pripravujem do roboty :)

08.09.2015 3 z 5

Rozprávky spod slovanskej lipy Rozprávky spod slovanskej lipy Peter Vrlík

:D možno sa zasmejete, ale mne sa tá kniha veľmi páči a to mám 23 rokov. Kniha ma oslovila najprv obalom, je akoby jemne temná s tým krásnym nadpisom.. a potom tie samotné rozprávky. Kniha je má rozdelenie rozprávok podľa krajín a na záver nejaký ten popisok ku krajine. Taktiež má register slov, ktoré čo znamenajú. Kniha má upokojujúci účinok ako pre čitateľa, tak aj pre počuvateľa. Som rada, že ju mám v knižnici a odporúčam ju každému, kto má rád rozprávky :)

07.09.2015 5 z 5

Labyrint Labyrint Suou Kózuki

Moja prvá manga, ktorú vlastním a som rada, že som si ju vybrala. Páči sa mi kresba, obal a názov. Vynikajúca manga pre začiatočníka čitateľa máng, pretože je rozdelená na šesť rozličných príbehov, ktoré vás prekvapia a pobavia. Taktiež sa mi páči autorov doslov. Vďaka tejto mange bažím po ďalších, tak ako tu podobných príbehov alebo jednoliatej dejovej línie :)

03.09.2015 4 z 5

Horoskop vašeho dítěte - Vodnář Horoskop vašeho dítěte - Vodnář Dagmar Kludská

Na knihu mám veľmi dobrý názor a to nie som ani malé dieťa a zatiaľ ani rodič. Knihu som si kúpila z dvoch dôvodov a to, že za prvé som dané znamenie a za druhé, že kniha sa mi zdala byť pekne usporiadaná, dobre vybavená ilustráciou, čo je v detskej knihe vítané a veľmi známe.
V knihe som sa našla, potvrdili sa mi veci, ktoré si v bežnom živote na sebe všímam. Chcem poďakovať autorke za peknú knihu o Vodnárovi, ktorú už mám zatriedenú medzi moje knižné zlato :)

21.08.2015 5 z 5

22. 11. 1963 22. 11. 1963 Stephen King

"Ja túto knihu nebudem čítať." som povedala ocinovi, keď ju dostal od segry na Vianoce a ako správny čitateľ som prejavila o knihu istý záujem, no zistenie, že je to o dejinách JFK ma hneď uistil, že ma to nebude baviť. Napriek tomu som tu knihu raz otvorila a začítala sa a oslovil ma znovu Kingovský štýl písania. Práve som knihu dočítala a musím sa poopraviť v mojom názore, ktorý som kedysi mávala. Cestovať v čase za nejedným účelom, nie je dobré. :D pretože ak je naozaj minulosť taká zanovitá, chcem svoju prítomnosť so všetkými peknými i tými škaredými vlastnostiami.

18.07.2015 4 z 5