nonaim nonaim komentáře u knih

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Autorka dokáže skvěle navodit atmosféru, dokáže balancovat mezi humorem a tajemnem a otevřený konec mi připadal velmi zajímavý. Nutí k přemýšlení a nakonec si každý může domyslet ten svůj:) Takže za mě plný počet hvězd:)

17.03.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Skvěle napsané, bylo mi líto, když jsem dočetla do konce. Ráda bych ve čtení pokračovala, a to se mi tak často nestává..Je zvláštní, když žena dokáže tak dobře napsat mužskou postavu. Za mě plný počet bodů:)

20.06.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Vždycky se těším na novou knihu paní Klevisové a ani tentokrát nezklamala..Dokáže navodit takovou atmosféru a vykreslit charaktery postav, že jsem si skoro připadala jako účastník děje..A už čekám na další knížku:) Dávám plný počet bodů:)

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Knížka je napsaná velmi čtivě a rozdělení děje do krátkých kapitol zvyšuje tempo i napětí, které vydrží do posledních stránek. Závěr je neočekávaný a působivý..Dávám plný počet bodů:)

Údolí Údolí Bernard Minier

Skvělé čtení, krásné popisy přírody, atmosféry i vykreslení postav. Děsivá, ale úžasná detektivka.

12.01.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Poněkud depresivní čtení o tom, jak se měnila láska a život jedné rodiny..Málo pochopení, málo něhy, jako nit se knížkou táhl smutek..Ale krásně napsané:))

20.06.2021 5 z 5

Dokonalé městečko Dokonalé městečko Kateřina Karolová

Četla jsem všechny knížky autorky a tato se mi líbí nejvíc. Všechny její knihy mají prvky mystery,ale tady mi přišlo všechno představitelné. A děsivé. Ne ve smyslu, že se při četbě budu třást strachem, ale spíš v tom, že se to vlastně může stát. A možná už brzy.. Je dokonalost opravdu smyslem našeho života? Myslím, že v každé touze po dokonalosti je něco patologického a děsivého. Pro mně určitě knížka, která má i jiný dosah. Dávám plný počet hvězd:)

17.03.2024 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Hluboká sonda do života a vztahů jedné rodiny. Citlivé a drsné zároveň. Krásná kniha o tom, že téměř každá rodina má své kostlivce ve skříni a že v určitých situacích na nás začnou vykukovat. Křivdy schované někde v podvědomí, špatné vzorce chování přebírané dětmi, všechno nakonec vybublává na povrch. Dobře se to mi četlo a nutilo mě hodně přemýšlet:)

26.06.2021 5 z 5

Já, doktor(in) Já, doktor(in) Kateřina Karolová

Skvěle napsaná kniha, autorka píše deníkovou formou, je to čtivé a zábavné..Srovnání německého a českého zdravotnictví, pocity lékařky, často frustrované, někdy spokojené a někdy na pokraji vyhoření. Velmi sympatické bylo, že se sama brala s nadhledem a dokázala být k sobě kritická. Zajímavá četba pro nás pacienty, kteří práci v nemocnici vidíme jen ze svého pohledu..Všem doporučuji:)

15.06.2021 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Kniha pro ty, kdo mají rádi science fiction. Příběh se dobře čte, jsou zde i prvky humoru, postavy jsou věrohodné. Příjemné čtení na zimní večery:)

12.12.2020 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Připadalo mi, že příběhu chybí napětí nebo jiskra, nevím..Takový detektivní průměr, neurazí, ale ani nenadchne.

12.01.2023 2 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Knížka se mi líbila tak napůl. První polovina knihy mi připadala hodně dobrá, možná proto jsem pak očekávala něco víc..Je to takové oddychové, nenáročné čtení..

07.06.2022 2 z 5

Sešit s tátovými recepty Sešit s tátovými recepty Jacky Durand

Krásné, něžné vzpomínání na dětství a dospívání..Recepty tu nejsou vůbec to nejdůležitější, jen dokreslují atmosféru. Je to prostě taková milá, voňavá knížka..