nokid nokid komentáře u knih

Albánie - Kráska se špatnou pověstí Albánie - Kráska se špatnou pověstí Petr Horký

Hmm..., mám dojem že ten obal jaksi nesedí. Četl jsem ji, ale s trochu jiným obrázkem na obalu... Jinak obsah vynikající, popisný a lákající vyzkoušet si tuhle zemi na vlastní kůži. Tištěna na fajnovém papíře s ilustrativními fotografiemi - prostě po všech stránkách profesionální publikace!

02.04.2013 5 z 5

Justina čili prokletí ctnosti Justina čili prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

Dandulka mě rozesmála - prý konec dobrý...!
Jinak musím upozornit na jiná než sešitová vydání, již za 1.republiky dílo vyšlo knižně v nepoměrně lepší úpravě, pak někdy 1991 vydal pražský Comet titul i se všemi původními rytinami... Bylo také několikrát zfilmováno.
(Více VIZ můj příspěvek ve Wikipedii)
Problémem všech českých překladů Justiny je určitá povrchnost, pramenící z potlačení filozofického podtextu díla, ve snaze toto zkracovat a zatraktivnit pro co nejširší okruh čtenářů.
Ne, Sadovo dílo není četba do vlaku a není pro každého.

02.04.2013 5 z 5

Psychologický výklad pohádek Psychologický výklad pohádek Marie-Louise von Franz

No, já o psychologii něco mílo vím, je mi dobře srozumitelná...ale i zde musím podotknout že Jung je už docela překonaný a proto i kniha působí zastarale a neúplně, hodně archetypů není vůbec zmíněno. Škoda.

15.02.2013 1 z 5

Erotické představy žen Erotické představy žen Hanka Fifková

Trochu málo obsáhlá a podrobná...na to jak široké téma si autorka vybrala.

23.07.2012 2 z 5

Hitlerova mládež: Ztracená generace Hitlerova mládež: Ztracená generace Guido Knopp

K tomu co říká maryzka, není ani co dodat.

04.06.2012 4 z 5

Mýty o socialistických časech Mýty o socialistických časech Josef Mlejnek

Se vším co tam je, souhlasím. Ideální pro mládež - nevelký rozsah, křídový papír, větší formát, ČB foto. Ať poznají jak blbě bylo za komoušů!

04.06.2012 5 z 5

Historie celibátu Historie celibátu Elizabeth Abbott

Zpravidla nemám rád příliš obsáhlé publikace - bývají plytké a rozvláčné. Tato je vyjímkou! Četl jsem ji sice 14 hodin čistého času, ale nenudil se ani chvíli. Nesmírně fundovaná, poučná a její autorka žila sama při jejím psaní (6 let) v celibátu...
Přidávám do bazaru jako titul, který chci koupit. (Už jsem koupil.)

19.12.2011 4 z 5

Obecné dějiny Ďábla Obecné dějiny Ďábla Gerald Messadié

Poměrně těžké čtivo. Od čtenáře očekává znalost mnohých souvislostí z dějin i z liturgie. Jinak ale dost fundovaná, dokazuje že ďábel nikdy neexistoval.

12.12.2011 2 z 5

Nahoře bez… a dole taky Nahoře bez… a dole taky Ivona Březinová

Dobré. Jak obsahem, ilustracemi i celkovou úpravou. A to jsou všechno prosím prvotiny od mladých!

08.08.2011 3 z 5

Dějiny pornografie v datech Dějiny pornografie v datech Vladimír Poštulka

Teprve z této knihy se dozvíte, kolik pornohereček pochází z Čech + Moravy!

28.07.2011 3 z 5

Mlsný hastrman a vyprávění z Hané a Malé Hané Mlsný hastrman a vyprávění z Hané a Malé Hané Josef Vrbka

Kouzelné ilustrace...

04.05.2024

Opozice ’68. Sociální demokracie, KAN a K 231 v období pražského jara. Opozice ’68. Sociální demokracie, KAN a K 231 v období pražského jara. Jiří Hoppe

Zcela se ztotožňuji s předchozím názorem.

25.12.2023

Kniha upírů Kniha upírů Eduard Martin (p)

Maně to připomíná filmy Fantastická zvířata...

25.12.2023

Na všechno buď připraven! Na všechno buď připraven! Petr Štěpánek

Souhlasím s předchozím. Je třeba si tu dobu připomínat, třebaže jsou to smutné příběhy.

04.12.2023

Obrazový knihopis českých erotic Obrazový knihopis českých erotic Jan Hýsek

Nenahraditelná příručka, nezbytná na poličce každého sběratele i čtenáře soukromých tisků. Obdiv autorovi za nesmírnou trpělivost při jejím sestavování!

23.12.2022 5 z 5

Atlantida - předpotopní svět Atlantida - předpotopní svět Ignatius Loyola Donnelly

Nejpravděpodobnější verze o ztraceném kontinentu, jakou jsem kdy četl.

23.05.2022 5 z 5

Spisovatelům a čtenářům Spisovatelům a čtenářům Arthur Schopenhauer

Jako geniální se mi jeví autorův postřeh, že aby spisovatel dosáhl vůbec nějaké slávy, musí nejprve umřít.

23.05.2022 4 z 5

Do důchodu s plnou kapsou aneb poodhalená budoucnost Do důchodu s plnou kapsou aneb poodhalená budoucnost Vladimír Pikora

Nevím, nevím jestli jim to bude fungovat...

23.05.2022

Jak nepřijít o peníze aneb průvodce v dobách bouřlivých Jak nepřijít o peníze aneb průvodce v dobách bouřlivých Vladimír Pikora

Tak tentokrát jsou tihle dva vedle jak ta jedle! Zlato je jako investice úplně down, za posledních 35 let hrubě zaostalo za inflací, stačí si vzít kalkulačku a srovnávat...

04.04.2022 1 z 5

Černá kniha globalizace Černá kniha globalizace Moisés Naím

Zajímavé zjištění! Takže nemůžete nakupovat, cestovat ani využívat některých služeb - aniž byste pasívně nenapomáhali některému typu organizovaného zločinu!
Je to všude kolem nás, asi jako vzduch. To abych se šel nejspíš sám udat, no ne?

04.04.2022 4 z 5