Hitlerova mládež: Ztracená generace

Hitlerova mládež: Ztracená generace https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13739/bmid_hitlerova-mladez-ztracena-generace-QON-13739.jpg 4 24 6

Velmi zajímavá publikace o dramatickém a pohnutém osudu generace německých dětí a mládeže, která vyrůstala v období Hitlerovy třetí říše. Všechny totalitní režimy se pokouší zcela ovládnout a kontrolovat veškeré vrstvy a složky společnosti. Výjimkou samozřejmě nebylo ani Německo Adolfa Hitlera, které se snažilo, mnohdy velmi lákavými způsoby či bohatými branně-sportovními a kulturními programy, plně získat pro "vznešené myšlenky" svého vůdce a národní socialismus i nastupující generaci. Chlapci a děvčata, kteří měli postupně projít organizacemi Jungvolk, Hitlerjugend či BDM, často ani netušili, že jsou jen a pouze systematicky využíváni a manipulováni státní mocí. K lepšímu pochopení a výstižnějšímu popisu doby autor využívá i výpovědí pamětníků, působivé jsou i vložené poznámky a výroky mnoha tehdejších politických činitelů i samotných bývalých členů mládežnických organizací. Fotografie, seznam literatury, jmenný rejstřík.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Hitlers Kinder , 2000

los
02.03.2023 3 z 5

pozoruhodné čtení - každý společenské zřízení dřív nebo později zjistí, jak jednoduché a účinné je indoktrinovat mládež
z dobových fotografií s hajlujícími tříletými dětmi jde mráz po zádech, protože narodit se do už zaběhnutého ideologického systému, bez možnosti vytvořit si vlastní názor srovnáním s jiným řádem, výrazně predestinuje život jedince

tomexx
23.11.2019 3 z 5

Každý režim vychováva svojich vlastných obráncov. Desivé je, že Hitlerom, ani Stalinom to neskončilo...

ArwenAragorn
23.10.2019 4 z 5

Dost děsná kniha zase z jiného pohledu. Jak každá diktatura dokáže zneužít ty nejmladší - děti a mládež. Nejhorší na tom je, že jejich víra ve Vůdce a fašistický režim byla ve většině případů nezlomná. Hodně "obětí" vzpomíná na ty časy dokonce s láskou.

Miro.slav
23.10.2017 4 z 5

Ďalšia zaujímavá kniha od G. Knoppa. Teraz je hľadáčik upriamený na to, ako sa v Tretej ríši formovala a fungovala Hitlerjugend. Táto organizácia mala už od mladých rokov vychovávať mládež v duchu národného socializmu. Síce fungovala pomerne krátko, no podarilo sa jej vychovať fanatických obrancov Tretej ríše, ktorí neváhali obetovať svoje životy pod sovietskymi tankovými pásmi, samozrejme aj s granátmi. Odporúčam.

nokid
04.06.2012 4 z 5

K tomu co říká maryzka, není ani co dodat.

maryzka
01.05.2012 3 z 5

Tahle kniha vypravuje o zblbnutí dětí já jsem to srovnávla vždycky s pionýrem bylo to skoro stejný akorát my jsme nemuseli v posledním roce do války ale Hitler jungen byl skoro jako pionýr. Němci po první světové válce byli dost ožebračeny a Hitler jim svým zpusobem i když dost hrubým dal lepší naději