nokid nokid komentáře u knih

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu Andy McNab (p)

Po přečtení si mohu jen povzdechnout: "Škoda, že taky nejsem psychopatem! Mají všechno v životě snazší."
Ale, kdoví? Třeba by se to dalo skutečně použít jako učebnice a postupně se psychopatem stát...?

12.09.2016 5 z 5

Limity medicíny Limity medicíny Ivan Illich

Nudné a nezáživné.

01.09.2016 1 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Děj mi připadá fádní a nezajímavý... Pohybovat se na tak atraktivní pozici agenta v cestovním ruchu, zažil bych toho určitě více...

01.09.2016 2 z 5

Ve jménu ďábla Ve jménu ďábla Dieter Breuers

Na osudech jednotlivců - především žen - jsou zdokumentovány jednotlivé čarodějnické procesy.
Výborná četba.

01.09.2016 4 z 5

Hrad oběti Hrad oběti Bernard Noël

Jak mohlo něco takového vyvolat skandál?

01.09.2016 1 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Tom Hodgkinson

Není to zdaleka tak snadné, jak to vypadá.

11.04.2016

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Dost dobrý.

12.10.2015 4 z 5

Nevinní vrazi Nevinní vrazi Martin Čáp

Dobře se to čte - díky autorova stylu - ale přijde mi to trochu rozvláčné, cca 480 normostran. Coby pamětník doby před rozdělením CS na CZ a SK snadno rozpoznávám osoby skryté pod falešnými jmény, leč dalším generacím to už bude poněkud nesrozumitelné.
Navíc ten závěr je podivný, jakoby do ztracena.

10.03.2015 2 z 5

Evoluce touhy: Strategie sexuálního chování Evoluce touhy: Strategie sexuálního chování David M. Buss

Docela tlustá kniha o tom, proč se ženy líbí mužům a muži ženám. Vědecky zdůvodněno, zváženo, sečteno, podtrženo. Ale dobře se čte!

08.01.2015 3 z 5

Kde začíná budoucnost Kde začíná budoucnost Jiří Mrázek

Udivilo mě, jak přesně je zde - byť pod jinými názvy - předpovězen vznik a rozmach internetu a mobil. telefonie. Kdoví, možná že se i dočkáme toho, že nám bakterie postaví zcela samy celé sídliště a elektřinu budem čerpat z vesmír. elektráren pomocí mikrovln.

Pražské bahno Pražské bahno Karel Ladislav Kukla

Myslel jsem, že Praha neměla nikdy tak výrazné lidské figurky jako Brno... Mýlil jsem se.

Největší obchodník na světě Největší obchodník na světě Og Mandino

Příliš obecné zásady pozitivního myšlení, navíc zabalené do výrazného hávu křesťanství. Jsou určitě lepší na totéž téma.

26.09.2014 2 z 5

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Lauren Slater

Souhlas s Gildor. Ale i tak pro mě, jako studujícího celoživotně psychologii a psychiatrii, jasně povinná četba.

Jak snížit krevní tlak bez léků Jak snížit krevní tlak bez léků Edita Pospisil

Celý obsah lze shrnout do jediné věty: Budete-li míň solit, sníží se vám tlak. Probatum est!

26.09.2014 1 z 5

Dobré. Jen mi není jasné, kde vzít jistotu, že se skutečně nic z toho nestalo...?

26.09.2014 4 z 5

Venuše a Tannhäuser Venuše a Tannhäuser Aubrey Beardsley

Copak tohle je nějaká erotika...?!

26.09.2014

Dějiny ženy Dějiny ženy Stanislav Kostka Neumann

Ufffff...! Tak tahle kniha, to je dřina. 2.500 normostran, to je v praxi nějakých 36 hodin čisté četby. Trvalo mi to bezmála měsíc, celý březen jsem nečetl nick jiného.
Text je sice vskutku erudovaný, propracovaný ale na dnešní úroveň čtenářstva snad až příliš obsáhlý. Je členěn do 4 oddílů podle období dějin: pravěk, starověk, středověk a novověk (s dodatkem od současných autorek). Rozebírá role a postavení žen v nejrůznějších kulturách, např. se dovíme že ve staré Číně bývaly nevěsty vystaveny ve svůj nejvýznamější den v jakési vitríně, kde byly ostatními hosty okukovány. Nebo že zambka je míšenka z černé a indiánské rasy. Také poznáme, že první období kolonizace bývalo provázeno zpravidla uvítáním lodní posádky nahými domorodými ženami...napadá mě, že v těch dobách nebylo tak k zahození být námořníkem! Havajanky prý dokonce vystupovaly až na palubu zaoceánských lodí.
Dávám ale jen 4 body, právě kvůli obsáhlosti textu, jinak se jedná určitě o kladný nakladatelský počin.

01.04.2014 4 z 5

Erben parodický Erben parodický Radim Kopáč

Celkem fundovaný výběr textů i kreseb, tištěný na kvalitním chamoix papíře s vyšší gramáží. V rejstříku jsou podrobně uvedeny prameny - včetně webových - spolu s odkazy, které nebyly v knize ani použity. Přehledně členěno do oddílů jako parodie politické, erotické atp.
Dost dobré.

01.08.2013 4 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Ekonomie s lidskou tváří. První třetina velmi zajímavá a s několika originálními postřehy, poté však autor jakoby ztrácí dech a rozvolňuje téma ve známých klišé. A s čím nesouhlasím je, že Klausova reforma byla úspěšná; vzpomeňme na jména Kožený, Krejčíř, Čadek... Také zástup bezejmených dlužníků co nikdy nesplatily dluhy, vytunelované banky, fondy... To je podle Sedláčka úspěch?

11.07.2013 3 z 5

Leností k úspěchu : Jak nic nedělat a přitom vše uskutečnit Leností k úspěchu : Jak nic nedělat a přitom vše uskutečnit Fred Gratzon

Hm...to jsem ani nevěděl, že jsem vlastně tak líný.

04.07.2013 4 z 5