Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Napsané to bylo krásně ta hra se slovy byla úžasná, ale asi už nebudu číst takovéto příběhy z českého prostředí, neboť mi to nedává nic nového jsou jako přes kopírák.

22.10.2023 3 z 5

Šepot papíru a inkoustu Šepot papíru a inkoustu Lindsay Harrel

No mě to teda nebavilo, vlastně to bylo takové nemastné, neslané. Hlavní hrdinka Sophie byla hrozně naivní a chovala se prostě divně, nelogicky. Těšila jsem se na pasáže z minulosti, těch tam bylo jako Šafránu, takže za mě těžký průměr.

22.10.2023 3 z 5

Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Jan Paulas

Ani těhotenské nevolnosti mě nezastavily a tuhle krásu plnou skvělých myšlenek jsem si nemohla nechat ujít! :D

05.10.2023 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Super, byli to neuvěřitelně stateční muži. Naši národní hrdinové, naši předci, kteří pomáhali též. Nevím kolik lidí by to dnes chtělo absolvovat a pomohlo by... No nechci o tom raději ani přemýšlet. S pokorou a dojetím děkuji za ony činy i za knihu.

20.09.2023 5 z 5

Společnice Společnice Lesley Pearse

No... špatná asi úplně není, ale je dost nereálná a taková pohádka pro dospělé, kde prostě nakonec vše dopadne přesně tak jak si hrdinky přeje. Ještě jeden nešvar tam byl, prostituce a život v nevěstinci tam byl místy popsaný tak moc idylicky až jsem si říkala, ty jo, asi to nemají ty holky tak zlé a to je špatně, neboť tato činnost není lehká a už vůbec ne tak idylická. Nehledě na to jak strašně růžové to bylo. Mimochodem obálka strašně ošklivá a laciná, vůbec navíc neodpovídá ani popisu Belle ani tomu, že se jedná o román z roku 1910.

10.09.2023 3 z 5

Paměti důvěrnice císařovny Alžběty Paměti důvěrnice císařovny Alžběty Marie Louise Von Larisch-Wallersee

Nelíbilo se mi to, vůbec to nebylo to co jsem čekala.

04.09.2023 1 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Čte se skvěle, odsýpalo to a s mou slabostí pro romány o medicíně se mi to líbilo moc, jen mě štvalo jak zase byla Eleanor ve všem nejúžasnější, to co se lidé učí šest let, ona odpozorovala, pomalu nezkusila a vše jí vycházelo a byla krásná, schopná a vše nej zkrátka, ale mužští hrdinové všichni krom jednoho skvělí.

03.09.2023 5 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Pěkná knížka, plná citu a krásné lásky, která je romantická, není nouze ani o napětí a smutek, přesto je to trošku nereálné a přišlo mi to chvilemi jako válečný román křížený s románem pro teen skupinu čtenářů. Také moc nevěřím tomu, že by si takto květnatě psala šestnáctiletá slečna a sedmnáctiletý mladíček a tolik osudových lásek Dietře? Ta bývá za život přece jen jedna ne? Ale líbilo se mi to.

03.09.2023 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nevím co na té knize všichni vidí.

03.09.2023 3 z 5

František Ferdinand František Ferdinand Friedrich Weissensteiner

Ne, jako člověk mi opravdu sympatický nebyl, ale bylo to zajímavé.

03.09.2023

Babiččiny dobroty nad zlato Babiččiny dobroty nad zlato Renato Magát

Recepty co se dají využít na každodenní vaření pro rodinu, z normálních a dostupných surovin, takže když nevíte co k obědu nebo večeři, což já nevím opravdu často tak doporučuji.

03.09.2023 5 z 5

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Monika Kindlová

Rodinný poklad, používáme, vymýšlím podle něj spoustu aktivit, abychom si připomněli proč co slavíme, pochopili odkaz našich předků a uměli slavit také na duchovní bázi. Krásná knížka.

23.08.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jdu proti proudu, nechápu posedlost Malým princem, tu knihu nemám ráda, zřejmě jsem nedosáhla jejích kvalit, ale pro mě je toto nehorázná smyšlenka a tak nebýt ČV nešla bych do ní, opravdu nemám ráda sci-fi.

23.08.2023 1 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Film byl horší, ale knížka pro mě také nic moc odhalila jsem závěr dost brzy.

23.08.2023 3 z 5

2x 101 knih pro děti a mládež 2x 101 knih pro děti a mládež Pavel Mandys

Pěkná knížka na přečtení nebo prohlédnutí, určitě dceři nějaké knížky koupím, přečtu, doporučím.

23.08.2023

Smrt na kůru Smrt na kůru Dalibor Vácha

Historicky úžasná, trošku hůře se mi četla, ale byli to naši hrdinové, kláním se s pokorou před jejich činy a statečností. Krásní chlapci a ohromní vlastenci.

18.08.2023 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Měla jsem pocit, že se ta knížka na mně usmívá. Je to úžasné, jsem praktikující římskokatolička a modlím se, aby takových líbí bylo v církvi více, daleko více. Snad nejlepší kniha v mém životě. Není myšlenka se kterou bych nesouhlasila. Jen mi místy bylo pana faráře líto, protože paní Zahradnikova na něj v některých tématech dosti tlačila a myslím, že často nepochopila co svou odpovědí chtěl říct a překroutila to. Škoda.

18.08.2023 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

To se ti Jenny moc nepovedlo... takové nijaké, takové přeslazené a nereálné. Kdyby mohly jít věci v životě tak snadno nebylo by vůbec třeba psychologů a každý by si splnil sen, což je hezká představa něco tu však nesedí.

15.08.2023 2 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Nedočteno.

09.08.2023

Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Eva-Maria Bast

Moc se mi to nelíbilo, bylo to hodně plytké.

09.08.2023 2 z 5