Nogriko Nogriko komentáře u knih

Prak Prak Michal Vrba

Kniha mě velmi překvapila, dostala jsem se k ní vlastně náhodou a rozhodně nelituji. Bylo zajímavé sledovat oba příběhy a jejich překvapivé propojení.

13.02.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi čtivě napsaný příběh, překvapivý konec.

28.11.2012 5 z 5

Taiko Taiko Eidži Jošikawa

I když jsem se místy ztrácela ve jménech a popisech průběhů bitev, příběh o významném období historie Japonska je velice pěkně vystavěn a dobře se čte. A i když je vyprávění dlouhé - předlouhé, nakonec mi bylo líto, že už je konec :-)

03.09.2018 5 z 5

Andělské poselství naděje Andělské poselství naděje Lorna Byrne

Příjemné čtení

09.02.2016 4 z 5

Tajná zahrada Tajná zahrada Frances Hodgson Burnett

Přestože, je to kniha pro děti, přečetla jsem ji velmi rychle. Byla jako milé pohlazení, které i dospělému dokáže připomenout, že svět a příroda kolem nás je báječné místo k životu.

14.12.2014 5 z 5

Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song Pavlína Brzáková

Velmi milé čtení o zdravém přístupu k životu paní Feng-yün Song, kterou jsem měla možnost poznat i osobně. Určitě se ke knížce budu vracet.

08.04.2015 5 z 5

Otoky a záhadná lymfa Otoky a záhadná lymfa Jitka Bičíková

já bohužel musím s předchozím negativním komentářem souhlasit - byla jsem zklamaná. Pí. Bičíková má na svých stránkách uveden velký seznam svého odborného vzdělání vč. certifikátů, a odborné praxe, ale způsob, jakým zpracovala tuto knihu, je nešťastný. Hned od začátku mě vytáčela naprostá absence znalosti českého pravopisu a již zmiňovaná prapodivná doporučení ohledně stravy, vyšperkovaná příběhem strýce, který s veselou myslí zdravě žil mnoho let na sádle, buchtách a klobáskách. U knih s těmito tématy očekávám vždy nějakou slušnou úroveň zpracování, ale už bohužel nemám chuť číst dál a dozvědět se nějaké další "informace" podané tímto způsobem.

11.03.2015