Nogriko Nogriko komentáře u knih

Prak Prak Michal Vrba

Kniha mě velmi překvapila, dostala jsem se k ní vlastně náhodou a rozhodně nelituji. Bylo zajímavé sledovat oba příběhy a jejich překvapivé propojení.

13.02.2021 5 z 5

Taiko Taiko Eidži Jošikawa

I když jsem se místy ztrácela ve jménech a popisech průběhů bitev, příběh o významném období historie Japonska je velice pěkně vystavěn a dobře se čte. A i když je vyprávění dlouhé - předlouhé, nakonec mi bylo líto, že už je konec :-)

03.09.2018 5 z 5

Andělské poselství naděje Andělské poselství naděje Lorna Byrne

Příjemné čtení

09.02.2016 4 z 5

Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song Pavlína Brzáková

Velmi milé čtení o zdravém přístupu k životu paní Feng-yün Song, kterou jsem měla možnost poznat i osobně. Určitě se ke knížce budu vracet.

08.04.2015 5 z 5

Otoky a záhadná lymfa Otoky a záhadná lymfa Jitka Bičíková

já bohužel musím s předchozím negativním komentářem souhlasit - byla jsem zklamaná. Pí. Bičíková má na svých stránkách uveden velký seznam svého odborného vzdělání vč. certifikátů, a odborné praxe, ale způsob, jakým zpracovala tuto knihu, je nešťastný. Hned od začátku mě vytáčela naprostá absence znalosti českého pravopisu a již zmiňovaná prapodivná doporučení ohledně stravy, vyšperkovaná příběhem strýce, který s veselou myslí zdravě žil mnoho let na sádle, buchtách a klobáskách. U knih s těmito tématy očekávám vždy nějakou slušnou úroveň zpracování, ale už bohužel nemám chuť číst dál a dozvědět se nějaké další "informace" podané tímto způsobem.

11.03.2015

Tajná zahrada Tajná zahrada Frances Hodgson Burnett

Přestože, je to kniha pro děti, přečetla jsem ji velmi rychle. Byla jako milé pohlazení, které i dospělému dokáže připomenout, že svět a příroda kolem nás je báječné místo k životu.

14.12.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi čtivě napsaný příběh, překvapivý konec.

28.11.2012 5 z 5