Nofar197 Nofar197 komentáře u knih

Modří lidé Modří lidé Pavel Bagrjak

Kdysi jsem si ji koupila na cestu do vlaku - nic jiného v trafice neměli. Z toho, co se dělo pod kopulí, jsem měla noční můry. Jinak na to, že šlo o sovětskou sci-fi -film, to docela šlo.

24.10.2022 3 z 5

Nigelove dobrodružstvá Nigelove dobrodružstvá Walter Scott

Nostalgie. Otec mi ji přivezl ze služební cesty do Martina. Skvělá kniha, čtivý překlad. Jen mě mrzelo, že Jin Win a Margaret nakonec nebyli svoji.

16.10.2022 5 z 5

Tajemný diamant Tajemný diamant Noah Gordon

Nic moc. Příliš schematicke.

11.10.2022

Židovka Židovka Sarah Lévy

Kniha celkem usla, bohužel byla napsána pro dnešní dobu příliš archaickým jazykem, což je samozřejmě pochopitelne.

10.10.2022

Moše Chuvato a havran Moše Chuvato a havran Kobi Oz

Jedna z prvních knih, kterou jsem četla v originále ještě v Čechách. Vtipné i smutné.

29.09.2022 4 z 5

Rytířská jízda Jana z Michalovic Rytířská jízda Jana z Michalovic Alexej Pludek

Líbil se mi konec, kdy Radim ze Světlíka dokázal přemoci sám sebe. Jinak nic moc, když po nocích vzdychal po panne Katerince, měla jsem chuť ho nakopnout.

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Opět jeden poklad nalezeny v knihobudce.

29.09.2022 4 z 5

Křížová palba / Věštkyně istanbulská / Nikdy se neodvracej / Dům v Provenci Křížová palba / Věštkyně istanbulská / Nikdy se neodvracej / Dům v Provenci Dick Francis (p)

Právě jsem dočetla Nikdy se neodvracej -plnou verzi v hebrejskem prekladu. Další skvělá kniha kanadského autora, od které se nebudete chtít odtrhnout. Spokojená rodina - a během tří dnů, kdy David Harwood prožije peklo, se ukáže, že co považoval za postavené na pevném základě, stojí ve skutečnosti na tekutých piscich.

29.09.2022

Muž na odstřel / Mámotáta / Věř svým očím / Barvy pobřeží Muž na odstřel / Mámotáta / Věř svým očím / Barvy pobřeží Lee Child

Věř svým očím je vynikající thriller, který se vám nebude chtít odložit ani na pět minut.

Kolem střechy světa Kolem střechy světa Antonín Jakeš

Kdysi jsem ji našla u babičky a přečetla na jeden zátah. Doporučuji všem.

25.09.2022

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

To tedy byla hodně silná kniha o životě neobyčejně silné ženy, která dokázala téměř nemožné.

25.09.2022

Kde se země chvěje Kde se země chvěje Susanna Jones

Nic moc, slibovala jsem si od této knihy dále víc.

23.09.2022

Včelár z Aleppa Včelár z Aleppa Christy Lefteri

Dva mladí lidé spokojeně žijící svůj osobní i profesní život v Sýrii. A pak jednoho dne se rozpadl na kusy. Právě banalita události provazejicich jejich cestu ze Sýrie do Turecka, pobyt v Řecku i čekání na interview v Británii zdůrazňují onen ztracený ráj i snahu vystavět si nový život na troskách.

13.09.2022 5 z 5

Slavík věští smrt Slavík věští smrt Lian Hearn

Před časem jsem ji objevila v knihobudce v parku, kde jsme v době koronarestrikci trénovali karate. Vynikající, mohu jen doporučit.

30.08.2022

Pohlednice smrti Pohlednice smrti James Patterson

Kniha byla výborně zfilmována, tak doufám, že se k ní dostanu a, budu do moci udělat vlastni názor.

13.08.2022 4 z 5

Prosťáček Joše Prosťáček Joše Israel Joshua Singer

Vynikající. Kdysi jsem si ji koupila ve Velké synagoze v Plzni a za četla jsem se ještě v autobuse. Dodnes mě fascinuje rozdíl mezi nesavskym a rachmanivskym chasidskym dvorem a jeho cadiky.Rachmanivsky elegantní a vzdělaný rabín s neméně elegantní a hlavně vzdělanou manželkou, což víte době bylo velmi neobvyklé, a nesavskym rabín dryacnik s rozcuchanym plnovousem a v pomackanem kaftanu..... Jeho dcera Serele, neschopná vymáčknout ze sebe kloudnou větu jednoduchou a její protiklad, lítá, ale inteligentní Malkele..... Vážně se nedivím, že z toho všeho Nachumovi hrablo a raději hodil všechno za hlavu a odkráčel středem.

01.07.2022 5 z 5

Bratři Aškenaziové Bratři Aškenaziové Israel Joshua Singer

Začátek dobrý, druhá polovina knihy mě dost zklamala.

01.07.2022

Debora Debora Esther Singer Kreitman

Knihu jsem právě dočetla a za sebe mohu říci, že Ester Singer Kreitman zůstala neprávem ve stínu svých slavnejsich bratří. Jak Ester, tak románová Debora se bohužel narodily v nesprávně době a na nesprávném místě.

30.06.2022

Katka má starosti s Katkou Katka má starosti s Katkou Josef Suchý

Tu knihu jsem dostala ke třináctým narozeninám a ani jsem ji nedocetla. Jak tak schematicky rukopis vůbec mohl být přijat k vydání? Ztráta času.

29.06.2022 odpad!