ninano ninano komentáře u knih

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Těšila jsem se na nového Keplera. Bohužel musím souhlasit s komentáři pode mnou. Kniha byla velkým zklamáním. Agatha je jen jedna a jak se ukázalo, kombinovat ji se severskou detektivkou není ten nejšťastnější nápad.

24.11.2023 2 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Dalo mi práci se v ději zorientovat. Autorčin styl a "moderní" používání krátkých vět mi příliš nesedí. A proč tam byl Kramný? Nechápu.

11.09.2023 3 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Jako obvykle výborně napsaná detektivka s roztomilou slečnou Marplovou.

25.04.2023 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Skvělá klasika! Jedna z autorčiných nejlepších. Chvílemi jsem se i bála :-)

25.01.2023 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Na knihu jsem se i díky obalu a rozporuplným recenzím zde dost těšila, ale nakonec se musím přiklonit k těm, co hodnotili nízkým počtem hvězdiček. Námět celkem dobrý, ale to je tak vše. Zpracování plné šablonovitých postav i logika dostávají hodně na frak. Dočteno jen s velkým sebezapřením.

16.10.2022 1 z 5

Džungle před tabulí Džungle před tabulí Evan Hunter (p)

Kdysi to byla dost šokující kniha. V dnešní době je to ale bohužel nejspíš standard chování žáků dokonce i v našich školách. Kniha je ale napsaná mistrně a ani po létech neztratila nic na své atraktivitě.

20.09.2021 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Kniha se četla dobře, hlavní hrdina mi nebyl příliš sympatický a některé věci hodně za hranou uvěřitelnosti. Proto ubírám jednu hvězdičku.

06.08.2021 4 z 5

Lidožrout Lidožrout Jaroslav Velinský

Výborná detektivka odehrávající se v 50. letech. Velinský dokáže nádherně vykreslit atmosféru doby, aniž by byl poplatný režimu. Jeho postavy jsou barevné, živé a uvěřitelné.

29.05.2021 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Krásné pohádky.

24.08.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čte se to hezky, i když si člověk musel zvyknout na nesympatickou vyšetřující. Bryndzovy knihy jsou teď "in", ale existuje mnoho daleko lepších méně nápadných thrillerů.

23.08.2020 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Výborná, dnes již klasická, detektivka od mistryně svého oboru. Několikrát i zdařile zfilmováno.

21.06.2020 5 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Milá a úsměvná klasika.

14.06.2020 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Nádhera!

14.06.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Klasická "detektivka" Michaely Klevisové". Autorčin jazyk je skvělý, dokáže dobře zasadit příběh do zajímavé destinace, ale všechny její knihy jsou spíše psychologickými romány než opravdovými detektivkami. V mnohých jejích knihách (ještě jsem nečetla všechny) probíhá vyšetřování tak, že skoro neprobíhá. Závěrečná vysvětlení jsou často na hraně a mnohdy postrádají logiku.

02.12.2023 3 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Úžasná kniha! Příběh nádherně vystavěný, napínavý a nutí vás k přečtení na jedno nadechnutí. Myslím, že byl podle této knihy i natočen velmi zdařilý film. Toto je prostě literatura nejvyšší úrovně.

19.11.2023 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Další skvělá detektivka od této autorky. Četla jsem znovu po létech a opět jsem se nechala unést tímto nadčasovým dílem.

25.10.2023 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha má velký potenciál, ale působí tak nějak nedotaženě.

01.01.2023 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Poetická kniha, která patří k nejčtenějším již řadu generací. Přesto jsem k ní zatím nenašla ten "pravý vztah". Třeba jednou...

06.01.2022 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Celkem slušná tuzemská detektivka. Děj odsýpá nejsou zde žádná zbytečná a únavná vedlejší témata. Přesto mi k udělení plného počtu hvězd něco chybí.

19.10.2021 4 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Velmi dobrý thriller, který má téměř vše, co se od tohoto žánru očekává. Ponurá a hodně chmurná atmosféra vládne všem skoro pěti stům stránkám.

26.09.2021 4 z 5