Nikusscha Nikusscha komentáře u knih

Nenávist Nenávist Chris Carter

Pane Carter, já před Vámi smekám, protože to co jste vytvořil je naprosto SKVĚLÉ počtení. I tenhle díl nemá žádnou chybu a já jsem byla až do poslední stránky napjatá jak to celé dopadne. Mám z toho dva pocity a to - šťastný, že jsem mohla číst tak úžasnou knihu a - smutný, protože už to skončilo.
Opravdu BRAVO za takové knížky, protože ten styl máte jedinečný jenom Vy a hořko těžko budu hledat novou knihu, která bude mít stejné nebo podobné kvality.
Jenom doufám, že máte v plánu napsat další knihy s Hunterem a Garciou :-)
Kdyby šlo tam dám i 10 hvězdiček **********

22.11.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Naprostá BOMBA!! U tohoto příběhu jsem byla opravdu napjatá a do poslední stránky jsem netušila jak to celé dopadne. Všechny díly, které jsem doposud od Cartera četla byly jedním slovem: BOŽÍ. Ale tento díl byl opravdu vydařený. Jdu na další :) opět píšu že kniha NENÍ PRO SLABÉ POVAHY.

28.06.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další naprosto excelentní kniha od tohoto autora...tady není co dodat..opět jen to že kniha není pro slabší povahy :)
Za mě další TOP a přidávám do své oblíbené sbírky :) *****

06.06.2019 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Novinka!
CHRIS CARTER - GENESIS
Detektivka/ krimi/ thriller
5*****

,, Jako příslušníci útvaru UNTČ Losangeleského policejního sboru už Hunter i Garcia stíhali vrahy, jejichž krutost jakoby nepatřila do tohoto světa. Tenhle pachatel však všechny překonal. "

Chris Carter je knižní Bůh, protože jinak si to nedovedu vysvětlit. Je to již jeho 12 dílo, ale to co opět vytvořil je něco neskutečného.

I tento díl se mi moc líbil. Nechyběly originální vraždy a ty detailní propisky- opravdu nic pro slabé povahy!
Už mi jen chybí, kdyby to někdo zfilmoval ať si můžu udělat kompletní repete
Jenom doufám, ze má Chris v rukávu další knížky, protože jsem se na nich stala závislá.

12.04.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

KNIHA NENÍ PRO SLABŠÍ POVAHY.....Opět brilantní zápletka. Není co dodat. Místy byl děj tak detailně popsaný až se mi chtělo zvracet. Nicméně autor píše naprosto excelentně a proto ho řadím mezi mé oblíbené. Jdu číst další... za mě 5/5 *****

24.05.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Další pokračování detektivky s Kim se mi líbilo. Hlavní hrdince jsem držela palce. Kniha se četla dobře a po nějaké chvíli jsme se zorientovala v postavách.
Jinak jediné co mě trošku zaráží je, že u sebe Kim a její tým nenosí zbraně.

03.10.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Byl to příjemný ,,oddech,, oproti brutálním knihám, které jsem četla do teď. Kniha se mi líbila o chlup více než první díl od této autorky. Líbila se mi bitva mezi Kim a Alex. Trošku jsme se dozvěděli více o minulosti Kim.
Za mě oprávněný plný počet *

23.09.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět musím napsat: WAU!. Carter se opět vyznamenal. Ani u této knihy jsem opět netušila jak to dopadne. Příběh byl hodně psychologický a tudíž na čtenáře náročný. Autor si s Hunterem pěkně pohrál. Co já budu dělat až dočtu všechny knihy to teda opravdu nevím. Za mě 5/5*. Jde se na další díl: Já jsem smrt.

09.07.2019 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Wauuu....Naprosto brilantní příběh. Po přečtení i této knihy musím konstatovat, že autorka má hodně velký potenciál. Přečteno jedním dechem. I když hned od začátku víte kdo je vrah tak vám to dojem vůbec nezkazí. Ba naopak. Určitě kladně hodnotím styl psaní. Těším se další autorčiny knížky. Opravdu to stojí za přečtení!!

31.03.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Naprosto excelentní detektivka. Kniha se četla jedním dechem. Hned jsem si koupila další knihy od tohoto autora. Za mě 5* zcela oprávněně a kdyby šlo tak dám víc.

11.05.2019 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Jsem opravdu v šoku. U knihy jsem brečela jako želva. Je to hrozné co si autor musel prožít. Nikdy jsem snad nečetla emotivnější knížku. O to horší že se to skutečně stalo a že si autor musel prožít takové hrůzy. Mnohdy jsem byla tak šokovaná, že jsem nevěděla jestli knihu vůbec dočtu do konce. Ty detaily, pocity, emoce..prostě děsivé. Před autorem smekám, věřím, že teď už má mnohem lepší život. I přes to co prožil věřím, se z něj stal silný a dobrosrdečný člověk.
Jeho matka je zrůda, která si zaslouží shořet v pekle. I jeho otec selhal na plné čáře, jen přihlížel a nic neudělal. A malý Dave mu tak věřil a spoléhal na něj.
Doporučuji všem si knihu přečíst, je to opravdu na zamyšlení a hlavně je to o tom, abychom se více dívali okolo sebe. Musíme být více všímavý.

20.01.2019 5 z 5

Naprosto fantastická knížka.
Přečteno již po několikáté, ale vždy mě to baví.

10.01.2019 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

S chutí jsem se pustila do dalšího dílu od této autorky. A rozhodně nelituji. Kniha se velice vyvedla a četla se dobře. Tento díl se mi líbil o stupínek více než první. Dokonce už mi i byla více sympatičtější postava Callanacha. Hlavním hrdinům jsem držela palce až do konce. Doufám, že autorka bude i nadále psát takové kvalitní knihy.

28.08.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Opravdu jsem se snažila si knihu co nejvíc šetřit, ale to prostě nejde.Příběh vás vtáhne do děje tak, že nemůžete přestat. Další kniha od Cartera, která zvedá pomyslnou laťku zase o něco výš. Někdo píše, že příběh byl slabší. Já by to tak rozhodně nenapsala. Ano, vrah nebyl úplný ,,mučitel" nicméně sadistický byl dost. A ten konec byl prostě NEJJJ. Sice jsem si četla o čem bude následující díl, takže mě ten konec úplně nepřekvapil nicméně pár dobrých zvratů by se tam našlo. Teď ještě počkat do září na další díl.

Opravdu nevím co budu teď číst, protože série Hunter a Garcia je naprostá PECKA!

Opět píšu, že kniha NENÍ PRO SLABŠÍ POVAHY.

31.07.2019 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Páni...to byla zase jízda. Carter opět ze sebe vydal maximum. Všechny jeho knížky jsou našlapané od začátku do konce..a opět zmiňuji KNIHA NENÍ PRO SLABŠÍ POVAHY :)
Jde se na další díl.

19.06.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Knihu jsem si přečetla na doporučení. Hledala jsem podobný žánr a téma jako píše Chris Carter. Chvíli mi trvalo než jsem se do knížky začetla. Musela jsem si zvyknout na trošku jiný styl psaní než píše Carter. I na hlavního hrdinu, Luca Callanacha, jsem si musela zvyknout. Nicméně se to vcelku podařilo a po pár kapitolách se to dalo přelouskat jedna báseň. I když hned od začátku víte, kdo je vrah i tak mi to nevadilo. (Připomnělo mi to knihu Řezník). Na konci jsem knihu hltala a držela hlavním hrdinům palce.
Trošku mě zarazilo oslovení: inspektor a konstábl. Na mě je to moc zastaralé. Ale na kvalitě to nemění.
Když bych měla porovnat tak knížky od Chrise Cartera (Hunter a Garcia) vs Helen Fields (Callanach a Turnerová) tak mi Carter přijde lepší (styl psaní a děj knížek, propracovanost). Nicméně Helen napsala velice slušnou knížku, která mě bavila a ráda si přečtu i druhý díl.
Co se týče brutality tak Carter je tedy mnohem preciznější, co se týče brutality.

14.08.2019 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Už bych se asi jen opakovala nicméně i tato kniha byla naprostá BOMBA! Autor nám opět naservíroval neuvěřitelný příběh plný zvratů, emocí a byla to taková jízda, že si už říkáte, že to nemůže být lepší. Omyl. Každá kniha od Cartera je dokonalá a nedá se to zastavit. Jak jednou začnete číst tak nemůžete přestat. Za mě opět 5/5* a jde se na další knihu...Hovory se smrtí... :)

15.07.2019 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Kniha se mi moc líbila. Četla se prakticky sama. Líbil se mi styl psaní. Občas mě překvapovalo jak je Winter geniální a kdyby existoval takový člověk tak kriminalita klesne na nulu.
Určitě si ráda přečtu další díly od toho autora.

24.10.2019 5 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Mě se tedy knížka moc líbila. Příběh byl jiný než je filmová verze, ale to mi vůbec nevadilo. Právě naopak. Hltala jsem každou stránku a netušila jsem jak to celé vůbec dopadne. Čtu a čtu dlouho do noci a najednou konec. Byla jsem strašně napjatá jak to s hlavními hrdiny dopadne. Knížku si ráda zařadím do své knihovny a někdy si ji zase přečtu :-)

14.10.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha se mi líbila. Pořád tak nějak v sobě musím srovnávat. U mě je prostě TOP Carter. Trošku mě mrzí, že se tady nekonal WAU efekt. Nicméně bych knihu nezatracovala. Autorka píše dobře a začetla jsem se raz dva. Detektiv Kim mi sedla od začátku. Držela jsem jí palce.
Knihu hodnotím kladně, líbil se mi příběh. Ráda si přečtu i další příběhy.
Carter pro mě i nadále zůstává jako TOP autor.

05.09.2019 5 z 5