Nikoll2 Nikoll2 komentáře u knih

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Autorka opět nezklamala a kniha byla opravdu skvělá.
Zpočátku jsem si nebyla jistá, zda na mě všechny vyskytující se ,,fantasy postavy'' nejsou na jednu knihu příliš, ale Sarah si mě svým stylem psaní získala již dávno, a tak jsem neměla problém se do příběhu plného různorodých postav začíst.
Někoho by mohla zarazit obsáhlost této knihy, přece jen je to mnoho stran, ale autorka využila opravdu každou stránku smysluplně a osobně bych mohla ve čtení i pokračovat. Příběh je opravdu poutavý, postavy si zamilujete a o nečekané zvraty také není nouze. Rozhodně tedy doporučuji k přečtení!

09.02.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

O knize jsem slyšela odevšad samou chválu, proto jsem se na knihu vážně těšila. Na počátku jsem si ale nebyla vůbec jistá, jestli bude patřit mezi mé oblíbené. Hlavním důvodem byl způsob vyjadřování hlavní postavy Louise, která na mě byla až moc arogantní a sprostá, což já zkrátka v knihách nemusím a místy mi to přijde ,,na sílu''. Také francouzská slovíčka mi zpočátku nebyla úplně příjemná.
Samozřejmě jsem ale nedala na svůj první dojem a pokračovala ve čtení, až přišel zlom a já najednou nepustila knihu z ruky. Nakonec mi vyjadřování a chování Louise přestalo vadit a nabízelo to výrazný, hezký kontrast vedle Reida. Jejich společné chvíle a konverzace tak byly vážně čtivé a často komické.
Co se týče děje, tak ten mi přišel vážně zajímavý a nabízel odlišné pojetí čarodějnic, než jaké jsem doposud četla. Celkově se děj příjemně vyvíjel a s ním i hlavní postavy. Konečná část pro mě byla možná lehce urychlená a klidně bych jí věnovala více stránek a detailů.
Celkově se mi kniha opravdu líbila a druhý díl si rozhodně hodlám přečíst!:)

16.12.2020 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Nechce se mi věřit, že je příběh téhle party u konce :( . Čtení každého dílu jsem si naplno užila a k postavám neskutečně přilnula. Ani tento závěrečný díl nebyl výjimkou a autorce se jím povedlo ''uspokojivě'' ukončit celou sérii. Kniha ve mě vyvolala, především ke konci, opravdu velkou škálu emocí a zkrátka mě pohltila.
Sérii řadím mezi do mých top a je pravděpodobné, že se k ní ještě v budoucnu vrátím.:)

16.12.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Autorův styl psaní spojený s originálním dějem, ve kterém vystupují všelijaké druhy zajímavých postav, dává dohromady skvělou knihu. Stejně jako kniha Sucho, kterou určitě také doporučuji, mohou některé části děje vést k otázce, zda se lidstvo může k podobnému systému dopracovat.
Knihu tedy určitě doporučuji a s očekáváním se pouštím do druhého dílu. :)

06.02.2020 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Knihu jsem opravdu přečetla jedním dechem. Autor nás skrze tento příběh nechává nahlédnout do hlavy neobyčejné dívky a ve mně to opravdu nechalo silný pocit. Je neuvěřitelné jak odlišně dokáží lidé s autismem chápat svět.

27.08.2019 5 z 5

Zadní dům Zadní dům Anne Frank

O deníku jsem slyšela hodně a měla jsem v plánu si ho sama přečíst. K četbě jsem se ale nemohla ,,dokopat'', protože jsem asi měla pocit, že už příběh Anne znám a přečtení není úplně nutné. Avšak po navštívení Domu Anne Frank v Amsterodamu jsem si deník ihned koupila a pustila se do čtení. A jsem za to opravdu ráda.
Při čtení některých pasáží se může kniha jevit jako obyčejný deník malé holky, která si zapisuje svoje trable spojené s jejím věkem. Jiné pasáže vám však připomenou, co dívka prožívala a v jakém světě musela žít.
Určitě kniha, kterou by si měl každý přečíst.

27.08.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Od autorky jsem již četla Bábovky, proto mě počet hlavních postav a ''zamotanost'' jejich příběhů moc nepřekvapila a kniha se hned od začátku četla sama. Samotný příběh je skvělý. Ukazuje nám jak odlišní všichni jsme a jak se naše životy mohou jednou událostí, myšlenkou či rozhodnutím úplně změnit. Kniha je také plná lásky (všeho druhu), nenávistí (všeho druhu), zvraty a napětím.
Určitě doporučuji přečíst.

01.10.2018 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Rozbřesk je skvělým závěrečným dílem velmi povedené série. V knize se stále něco děje, proto je téměř nemožné ji odložit a dát si od čtení pauzu. Díky novým postavám se dozvídáme o upířím životě ještě víc a to je také skvělé.
Určitě doporučuji!:)
PS: Jsem jediná, kdo by uvítal knihu z pohledu Renesmé? :D

13.06.2018 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Stejně jako první díl, i tento jsem přečetla jedním dechem.
Doporučuji!

23.04.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Druhý díl byl pro mě dokonce lepší než díl první.
Okamžitě jsem se začetla a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Souboje a usmíření, láska a nenávist, dávná historie propletená s přítomností...to vše ve strhujícím příběhu postav, které si nelze nezamilovat. Posledních padesát stran jsem byla jako na trní a zvrat událostí mě ohromil. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.
Na 100% doporučuji. :)

23.03.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Věděla jsem, že knížka bude velmi dobrá, ale nečekala jsem, že mě její děj až natolik pohltí. U knížky jsem se smála, brečela a někdy i obojí zároveň. Donutí vás se zamyslet nad tím jak jsou přátelé a rodina důležití a že si musíme vážit každé pěkné chvilky, které se nám naskytne.
Hvězdy nám nepřály je úžasná knížka a určitě vám ji doporučuji!!! :)

10.06.2014 5 z 5

I já jsem se nechala zlákat kontroverzním názvem knihy, navíc mi ani herečka není cizí, sama jsem ji v seriálu iCarly sledovala. V posledních několika letech se v médiích objevují tehdejší dětské herečky, které odkrývají nehezké okolnosti jejich působení ve filmovém průmyslu. V případě Jennete McCurdy jsme navíc seznámeni s jejím dětstvím a dospíváním pod vedením její matky. A ačkoliv můžeme z názvu odhadovat podobu jejich vztahu, dokud si knihu nepřečteme, tak jejich vztah a myšlení malé dívky nemůžeme pochopit.

Nejen že se jedná o silný a smutný příběh malé dívky, ale zároveň je to povedená kniha i po jazykové a literární stránce. Ačkoliv čteme o osobních a náročných tématech, kniha se čte téměř sama.

23.04.2024 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Směr, kterým se děj ubírá pravděpodobně nikoho nepřekvapí, ale od toho tyto příběhy ani nejsou. Stejně jako u předcházejících příběhů, i prostřednictvím tohoto nám jsou představovány krásy dané země, což se i v tomto případě autorce povedlo. Vždy si dá záležet na tom, aby nám alespoň krátce představila trochu historie, tradic a památek daného místa. V kombinaci s jednoduchým romantickým příběhem se jedná o opravdu příjemné a lehké čtení.

Avšak je tu i něco, co mi na příběhu vadilo. Jsem ráda, když se v knihách objevují rozličné postavy, a to nejen po stránce charakteru, ale i zevnějšku. Zde se však na můj vkus příliš často opakovalo srovnávání žen dle jejich vzhledu. Opakovaně byla srovnávána postava modelky a postava "pravé ženy". V souvislosti s modelkou se navíc otevřelo téma bulimie, které však nebylo dále rozebráno, což mi přišlo jako velká škoda.

I tak ale příběh Maddie zapadá do dalších příběhů a v rámci série by se neměl vynechat.:) Mému pozitivnímu hodnocení možná napomáhá fakt, že jsem příběh četla přímo na "své pláži v Chorvatku". :D

04.09.2023 3 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Ihned po dočtení bych knize dala celých 5*, jelikož poslední třetina knihy byla opravdu silná a vyvolala ve mně mnoho emocí, i slza ukápla. Bohužel je nutné upřímně uznat, že poslední část nezachrání celou knihu...Opět, stejně jako u Pět kroků od sebe, se jedná o netypický a složitější romantický příběh dvou mladých lidí, kteří se navzájem poznávají a tím zároveň poznávají blíž i sebe samotné. Příběh je tedy svým způsobem originální a nese v sobě důležitá témata/myšlenky, například jak se každý z nás se ztrátou blízké osoby vyrovnává jinak. Na rozdíl od Pět kroků od sebe je zde však děj příliš táhlý a není tolik poutavý. Proto knihu, jako celek, hodnotím takto.

08.12.2021 3 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kniha vychází z originálního nápadu a čte se velmi dobře. Bohužel v určitém bodě mi přišlo, že se autorka trochu "utrhla ze řetězu" a hlavní postava se začala chovala jako jiná osoba. Samozřejmě chápu, že určité situace člověka změní, ale v tomto případě mi to přišlo velmi nereálné. Jako celek však kniha nebyla špatná.

05.07.2021 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Po několika prvních stranách jsem se obávala, že kniha nesplní moje očekávání, ale Neal Shusterman nakonec opět nezklamal. Stejně jako u jeho ostatních knih, i v této používá skryté narážky na aktuální dění ve světě. Mimo to se mi líbí, že nás autor seznamuje se životem nejen hlavních postav, ale i postav vedlejších. Tímto způsobem se dozvídáme různorodé postoje k zákonu o životě a k dění, které přináší. Stejně jako hlavní postavy, ani čtenář si na dlouhou chvíli neoddechne, protože je děj neustále v pohybu. Trochu jsem se obávala otevřeného konce, jelikož v originále je více dílů, ale konec uzavírá tento příběh a pouze dává možnost k otevření dalšího.
Kniha se mi tedy velmi líbila a rozhodně ji doporučuji, stejně jako i ostatní knihy od tohoto autora.

12.04.2021 4 z 5

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

Nějakou chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní. Považuji ho za originální, ale umím si představit, že to některým čtenářům nemusí úplně ''sednout''. Já osobně si na styl zvykla a zpětně si myslím, že určitým způsobem příběhu dodal něco navíc. Co se týče příběhu, musím říct, že byl opravdu silný. Téma anorexie je samo o sobě složité. Ti, co s touto nemocí nemají vlastní zkušenosti, jsou povětšinou velmi chytří a za nemocné by to jednoduše vyřešili. Avšak pro ty, které tato nemoc potkala, je to zcela něco jiného, nepopsatelného a těžkého. To nám příběh Lady, mimo jiné, ukazuje. Autorka se ponořila do jejích myšlenek, a to bez jakýchkoliv zábran. Proto není tato kniha lehké čtení a je třeba jí dát určitý čas. Knize dávám 3* kvůli druhé části knihy, kdy je Lada z toho nejhoršího venku a začíná život dospělé ženy. Stále se setkáváme s náznaky z její minulosti, avšak není to již hlavním tématem. Spíše sledujeme ženu, která hledá samu sebe a nahlíží do své budoucnosti. Přes to, že i tato část byla čtivá, něco mi v ní zkrátka chybělo. I přes to však knihu doporučuji a jsem za její přečtení ráda.

06.04.2021 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Opět kniha plná akce a napětí. Sledovat vývoj jednotlivých postav a jejich samostatné (přitom velmi propojené) životy, bylo opravdu poutavé. Knihu jsem nechtěla pouštět z rukou!
Jediné, co mě na knize lehce zklamalo a tolik mě nenaplňovalo, byly pasáže s Manon. Tyto pasáže pro mě byly nejméně zajímavé, i když stále něco přinášely.
Zkrátka autorka opět nezklamala a já jdu ihned na další díl. :)

31.07.2020 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Superhrdinové se superschopnostmi a padouši s cílem rozvrátit společnost. Nebyla jsem si jistá, zda je něco takového četba přímo pro mne. Jelikož je však kniha velice opěvována, rozhodla jsem se jí dát šanci.
Po přečtení se i já přidávám k jejím fanouškům. Kniha nemá zrovna málo stránek, ale čtenáři to díky stálému ději, plného nových zvratů a informací, ani nepřijde. Jak postavy na ,,straně zla'' tak i ty na ,,straně dobra'' jsem si oblíbila a s chutí jsem se stále více a více dostávala do jejich promyšleného života.
Čtení této knihy jsem si opravdu užila, i když mne její závěr nechal sedět v tramvaji s otevřenou pusou a hlavou plnou myšlenek a možných scénářů. Opravdu se těším na další díl a pokračování tohoto skvělého příběhu.
PS: Možná bych jen udělala ještě jedno kolo korektury. :D
Všem doporučuji!

12.01.2019 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Opět kniha plná napětí a neočekávaných zvratů, díky kterým je kniha stále čtivá. Člověk si myslí, že ho Kaz a jeho parta už nedokáže ničím překvapit, ale oni to vážně stále dokážou. Tahle prapodivná parta lidí mi skrze první i druhý díl vážně přirostla k srdci a nerada se s nimi loučím. Proto vážně doufám, že se ještě někde objeví.
Doporučuji!

17.09.2018 5 z 5